Artiklid ja uudised

Tulevik köögis – tööpind ja valamu ühe tükina


Looduslikele materjalidele alternatiivi leides on maailmas aina enam hakatud tööpindade valmistamisel kasutama komposiitkivi. Corian on aastakümneid tagasi USA-s DuPont’i poolt väljatöötatud materjal, Eestis on Kerrocki, Coriani ja Lyricu maaletoojaks Palazzo Sisustussalong.


Kerrock sobib suurepäraselt töötasapindadeks, köögi valamuteks, riiuliteks, seinakatteks, kodude vannitubade ja ühiskondlike ruumide valamuteks, vannideks, ärihoonetele nimesiltide loomiseks. Kasutamisvõimalusi on lõputult, kuna materjalile saab anda meelepärast kuju ja erinevaid toone omavahel kombineerida.
Materjali koostisesse kuuluvad naturaalsed mineraalid, mida seob akrüül. Omadustelt on komposiitkivid neutraalse maitse ja lõhnaga, vastupidavad ilmamuutustele, kuumakindlad, mitte-poorsed ja keemiliselt inertsed. Sisuliselt tähendab see seda, et pinna puhul ei pea muretsema värvimoonutuste ega mehaaniliste kahjustuste pärast, mis tihti teiste tasapinna materjalide puhul peavalu valmistavad.

Üks võluvamamaid võimalusi, mida komposiitmaterjalid köögis ja vannitoas pakuvad, on pinna sisse monoliitsete valamute loomine, kuna materjal on liimide ja kuumtöötlusega vormitav. Selliste pindade puhul on välistatud vee kahjustused tööpinna liitekohtades. Samuti on võimalik valida lõppviimistluse astet – kas pind poleeritakse läikima või jäetakse matiks.Palazzo Sisustussalong
Aadress: Ahtri 6, Tallinn
Telefon: 625 9815
E-mail: tallinn@palazzo.ee
Koduleht: www.palazzo.ee

Palazzo Sisustussalong Pärnus
Aadress: Papiniidu 8/10
Telefon: 442 3050; 564 0851
E-mail: palazzo@palazzo.ee
Koduleht: www.palazzo.ee

Sisestatud: 21.09.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki