Artiklid ja uudised

AGA KOIDIKUD ON SIIN VAIKSED

Elas kord … grupp sapööre. Nad elasid omaette, sissepoole pööratud, suletud maailmas, sest keegi teine ei oleks neid mingil moel mõistnud. Et mida nad tegelikult teevad, ja miks. Eriti kui võtta arvesse, et tegemist oli noorte naistega ja – hullemaks läheb – neile ei meeldinud oma tänamatut tööd tehes midagi seljas kanda. Mis on teisalt muidugi mõistetav, sest kes iganes nende lähedusse sattus, oligi juba hukatusele määratud. Niisiis – tegutsesid nad küll omaette, aga mitte uisapäisa. Sest neil oli oma missioon kanda. Ja on ka. Nende kutse on aga vastupandamatu; korra jõuad veel mõelda, et ilmselt ikka sireenid, mitte sapöörid, aga mis sest enam … .
Sookailud joovastavad hetkega me tajud – kohe kui oleme ahvatletud koletisliku nimega Modular Greeni pahelisse maailma. See ta siis on, mürkroheline juugend, õhtumaa allakäik, jõuame veel mõelda. Oo, magus dekadents … aga miks näed sa välja militaarne ja ähvardav ja …samas ikkagi kutsuv?

KOLETISE BALL


A(r)mor


Sõõrmetesse tungib kõdulõhna. Selle tunneb ju alati ära; tihtipeale pakub see rõõmu, sest paneb meid jälle kord väikese liigutusega (ehk ühe hingetõmbega) paika. Me oleme endiselt tühised ja kõik möödub. Jälle ja niikuinii.
Aga miski liigahtas pahura lauka pinnal. Oli see silmapett? Ei, salapärased olevused on õhtuhämarusega välja ilmunud. Olevus kõlab muidugi liiga armsa ja ohutuna. Inglispärase nime poolest küll samas arm ja soomus ühes. Kahtlaselt kahetine kreatuur.
Maadligi, et keegi neid ei hoomaks, hiilivad nad ringi. Pisut oma ninaesist nad ju valgustavad, just niipalju, et pikeerivad pommitajad neid miskiks ei peaks. Ja selles ongi nende võlu. Väljanägemiselt ähvardavad, aga loomuselt arad. Atleetvõimlejad.

VALGUS KOORDIS


Gutter


Murueide tütardel on küll hea olla. Nad ei tea midagi virvatulukestest ja ei tahagi teada. Sest nende õue peal on nii õdus valgus, suisa home sweet home. Seda juba eemalt nähes on tunne, et nüüd jõuad küll lõpuks koju. Tuli koduaknas või pigem tormilatern, mis näitab eksinule teed ja iialgi ei kustu. Ja kui oled oma rännuteede lõppu jõudnud, võiks ju tõesti heita endalt kõik mis üll ja leida lepitust maailmaga. Maailmaga, mis on ennast kokku võtnud ses tillukeses laternas.


DESPERAADO
Skifv


Eks ole ju tuumanupu temaatika ikka pisut ähvardav. On nupp veel üleval või jõudis keegi juba oma spliini pöördumatult välja elada?
Õnneks on meie puhul mõlemad asendid ühteviisi õnnestavad. Ilus, range, puhas geomeetria. Erinevad valgused ja värvid. Ilu päästab maailma.
Praktilise soovitusena kõlaks aga: puhas vorm tahab ka enda ümber korda näha, ärge laske tema kehastust looduse stiihia meelevalda.


TUULEST VIIDUD
Fall


Ega enam iseloomulikumat nime selles väikses ja veidras maailmas välja ei mõtle. Untergang. Nukker sügis. Lõputu langemine.
Tegelikult aga meenub miskipärast ja koheselt hoopis Cozy Powelli sooloplaat Tilt, mis ju maakeeli ka viltust peaks tähendama. Ja pigem sest plaadist õhkuv kütkestav elujaatus on võti kaldus asjade mõistmiseks. Iga tasakaalust välja löödud olevus püüdleb ju jonnipunnina tagasi oma ideaaloleku poole ja just see püüdlus – eriti kui ta on ühes lühikeses hetkes kinni püütud – näitab, et me ei ela asjata sessinatses ilmas.


VÄIKE MERINETSI
Juliette


No pilku peale visates küll ei ütleks, et teab mis veekindel või midagi. Aga võta näpust! See kõik on nimme intrigeerimiseks ja irriteerimiseks tehtud. Petlik esmamulje, et pärast ahhetada – vaat, kus kavalad, vaat, kus osavad!
Tegelikult siia ongi koer maetud. Malbe, kaitsetu, õrnuke Juliette näitab meile lihtsalt eriti ülbelt (arrogantselt, kui soovite), kuidas asjad käivad tegijate maailmas. Asjal nimeks DryLightSystem. Soovitame soojalt ja külmalt, märjalt ja kuivalt … .KEVADE
Fuser


Eksistentsiaalsed mõtted. Kevad ja sügis kui murdepunktid; oh kui dramaatiline. Elamine ise ei ole ju raskemaks või keerulisemaks läinud. Aga vaata otsuste tegemise meite päevade hall, mitte endisaegade must-valge maailm ning nende otsuste tegemise tihedus on midagi sellist, millega esiisadel kokku puutuda ei tulnud. Ega esiemadel ja asendusemadel (elik nümfidel, näkkidel, sireenidel, sapööridel…). Ürgjõud paneb meid kõiki paika. Ohutunne ajab tiigri oravana puulatva. Ilujanu toob sinu tippdisaini manu.


Silindriline vorm võib olla turvaline sulavkaitse, mürgine ampull, lihtsalt keemiarelv. Aga me peame teda usaldama. Ja kõiki teisi materialiseerunud valguse vorme. Sest see on ehe valgus oma rikkumata puhtuses. Ja valguse kuningriik on meie päralt.

Autor: Andres Orav


Moodne Valgustus AS
Aadress: Rävala pst 7
Telefon: 667 6670
E-mail: moodne@valgustus.ee
www.valgustus.ee

Sisestatud: 28.04.2007

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kas LED valgusti on ikka nii energiasäästlik ja pikaealine kui väidetakse

Kas LED valgusti on ikka nii energiasäästlik ja pikaealine kui väidetakse

Teeme algust artiklite seeriaga, mis räägib LEDi võimalustest. Käesolevas loos keskendume LEDi tehnilistele omadustele, mis aitavad aru saada, kui valgusviljakas ja energiasäästlik on LED.
LEDidega valgustid on viimaste aastate jooksul leidnud palju kõlapinda. LEDidest on räägitud ülivõrdes. Kõlama on jäänud väited, et LED on kõige energiasäästlikum ja kõige pikema elueaga hooldusvaba valgusallikas, mis ajapikku tõrjub välja kõik teised valgusallikad. Kõikidesse sellistesse väidetesse tuleks aga suhtuda kriitiliselt. Olgugi, et LEDi kasuks räägivad mitmed omadused, ei saa tänasel päeval veel väita, et nad on igas mõttes paremad kui teised kasutusel olevad valgusallikad.

vaata kõiki