Artiklid ja uudised

Kodu sisustamine ajatute värvilahendustega on alati moes

Värvid, disainid ning moesuunad muutuvad ajas, ent universaalsete ja igasse ajastusse kohandatavate värvilahenduste kasutamine on alati kindel valik. Terve kodu värvilahendus hõlmab seejuures endas rohkemat kui lihtsalt seinale ja põrandale valitud värv. Selle alla kuulub ka mööbli, vaipade kui ka teiste kodus leiduvate sisustuselementide toonide teadlik valik.

Kõik muutub ajas, kas alati tasub sammu pidada?
Tallinna vanalinna ehitised, funkstiilis ehitatud eramud ning tänapäevased korterid on välimuse poolest vägagi erinevad. Lisaks välisele erinevale ilmele oli erinev ka nende originaalne siseviimistlus. Kirevate värvidega kaunistatud seinad, mis kunagi võisid väga populaarsed olla, on praegusel ajal pigem tahaplaanile vajunud.

Ka mitmed praegu popid värvilahendused võivad mõne aastaga iganenud tunduda. Kuidas aga garanteerida ajatu ja võimalikult paljude mööblitoonidega sobivate siseviimistlustoonide valimine?

Lihtsuses peitub võlu
Usaldusväärne klassika on heledamat tooni seinad ning tumedam põrand. Muidugi ei tähenda see seda, et seinad peaksid olema kiiskavvalged ja põrandaks sobib ainult tumepruun puitparkett - võimalusi on mitmeid.

Kodu seintele võib tooni anda näiteks ka heleda roosa või sinaka paletiga, mis toob ruumi natuke värvi. Samas loob hele toon seintel avarust ning ei nõua kriiskavalt tähelepanu. Tumedama põranda ja heledama seina kombinatsioon sobib ka enamiku mööbliga, mis muudab ka sisustuse valimise kergemaks. Kasulik ja ajatu tõde on, et põhjapoolsetesse ruumidesse tasuks valida pigem soojemaid toone ja lõunapoolsetesse ruumidesse külmemaid toone.


Aktsenttoone saab sisse tuua sisustusega
Enda lemmikvärvi võiks põhivärvi asemel kasutada pigem aktsenttoonina - teise värvitoonina -,mille kasutamine ruumis ei domineeri. Ideaalne viis aktsentvärvide edasi andmiseks on seda tooni sisustuse kasutamine.

Metsaroheline diivan on heledama seina taustal tunduvalt efektsem kui tervenisti rohekates toonides värvitud seintega ruumis. Kardinate ja padjakatete vahetamine erksamate vastu aitab väga kergelt muuta nii toa üleüldist muljet kui ka meeleolu. Kui suuremad alad - näiteks sein ja põrand - on tagasihoidlikuma värviga, ei tasu karta, et värvide kombineerimine ebaõnnestub.

Järjest rohkem kogub populaarsust ka võimalus ühe ruumi seinad eriilmeliseks teha, näiteks eri toonides seinte tapeetimisega. Efektne tapeet ühes seinas ning tagasihoidlik tapeet teistes seinades mõjub enamasti huvitavamalt, kui sama tooni tapeet igas seinas. Sama kehtib ka seinte värvimise kohta, mis nõuab aluspinna põhjalikumat ettevalmistust kui tekstuuriga tapeedi kasutamisel.

Unista ja planeeri, jäta ruumi teisteks võimalusteks
Muidugi ei tähenda eelpool öeldu seda, et kui sa oled tegelikult sisimas unistanud julgematest värvilahendustest, näiteks erepunase tapeediga kaetud toast, siis ei tohiks seda unistust ellu viia.

Samas on korteri remonditöid planeerides otstarbekas mõelda natuke ka varuvariantidele tulevikus. Näiteks küsimusele, mida teha siis, kui tulevikus sellest punasest seinast ühel hetkel küllalt on saamas ning tekib soov mõne muu värvilahenduse järele. Siinkohal on seinte värvimine-kruntimine parem lahendus - juhuks kui on soov proovida seinal erinevaid värvitoone enne Selle Õige leidmist. Julgete värvilahenduste kasuks otsustades tasub meeles pidada ka seda, et sisustuselementide - näiteks seinavaiba või seinal rippuvate suurte fotode - väljavahetamine on lihtsam kui kogu ruumi uuesti tapeetimine või värvimine.

Sisestatud: 26.03.2018

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistuba on kahtlemata üks kodu tähtsamaid ruume. Tervelt ühe kolmandiku igast päevast veedame just magamistoas. Võib öelda et isegi kõige tähtsama kolmandiku – hea ning kvaliteetne uni kindlustab selle, et ka ülejäänud päev kulgeb murevabalt. Kui aga magamisega on probleeme ja uni kulgeb üle kivide ja kändude, kajastub see ka muus elus. Selleks et luua tõeliselt imeline lõõgastumise oaas, tuleb alustada magamistuppa sobiva mööbli valimisest.

vaata kõiki