Artiklid ja uudised

Külaliskorteri ja enda kodu sisustamine on erinevad

Enda kodu on koht, mille sisustad täpselt oma soovide ja maitse järgi - seda alates mööblist ja seinavärvist ning lõpetades igasuguste pisividinatega. Varasemalt ei tulnud kellelegi pähe muretseda mõne muu korteri sisustamise pärast, ent nüüd on paljude inimeste jaoks lisandunud veel üks koht, mille välimuse eest tuleb hoolt kanda – külaliskorter.

Olenemata sellest, kas külaliskorteri väljaüürimisest on saanud põhitöö või lisaraha teenimise võimalus, on oluline, et külalised majutust kasutaksid, hea kogemuse saaksid ja teistelegi soovitaksid. Selleks, et see eesmärk täita, ei saa külaliskorterit sisustada päris samade põhimõtete järgi, mida kasutasid oma kodu planeerimisel.

Hea esmamulje on kõige alus

Külaliskorteri säästlikul sisustamisel on kõige tähtsam meeles pidada seda, et korter on mõeldud väga erinevatele inimestele lühiajaliseks üürimiseks, mitte endale elamiseks. Kuigi sulle võivad meeldida julged värvid, tumedad toonid ja tugevad kontrastid, tasub külaliskorteri sisustuses eelistada heledaid toone ja neutraalseid värve.

Heledad toonid jätavad ruumist avarama ja helgema mulje ning on suurema tõenäosusega külalistele meelepärased. Liiga omaniku nägu ja väga julgete toonidega korter ei pruugi olla puhkekoht, mida soovitud kunded, enamik külaliskorterite otsijaid tegelikult soovivad. See ei tähenda, et sisustus peaks jätma steriilse mulje ning korter peaks täiesti lage olema. Vaja on leida tasakaal, et valitud sisekujundus sobiks võimalikult paljudele huvilistele.


Mida täpsemalt korterisse muretseda

Külaliskorter ei pea olema viimse detailini sisustatud. Oluline on see, et olemas oleksid peamised vajalikud asjad. Vaata tuba toa haaval üle. Mõtle, mida igas ruumis tehakse ning kas seal on olemas see, mida vaja. Elutoas võiks olla mugav diivan ja paar tugitooli, et külalised saaksid peale pikka päeva lõõgastuda. Laud ja tool on aga abiks siis, kui keegi soovib sülearvutiga tööd teha.

Köök ei pea olema disainiime aga seal võiks olla elementaarne köögitehnika: mikrolaineahi, veekeedukann ning miks mitte ka kohviaparaat. Pole vist vaja märkidagi, et kapis peaksid olema kõik vajalikud lauanõud, sahtlis söögiriistad ning riiulitel kokkamiseks vajalikud potid-pannid.

Vaja pole ka uhiuut mööblit. Peamine on see, et olemas olev mööbel oleks korras ja näeks piisavalt ilusti välja. Kui aga on võimalus valida, on hea mõte eelistada mööblit, mis on lihtsalt puhastatav. Tihtipeale võib sobiliku sisustuse leida küllaltki odava hinna eest taaskasutuspoodidest. Allahindlust ei tasu aga teha voodi ning eriti madratsi valimisel.

Hea ööuni võib olla see, mis annab tervele kogemusele eriti positiivse maigu. Valutavad ja kanged lihased võivad aga ka muidu meeldivale puhkusele vee peale tõmmata. Madrats ei tohiks olla vanem kui 5-6 aastat ning peaks olema hea toetusega. Kasutatud madratsite ostmise asemel hoia pigem silma peal lõpumüükidel ja mudelite viimastel eksemplaridel.

Külaliskorter ei pea olema esimesest hetkest valmis. Alguses võib pakkuda kõige põhilisemat sisustust ning ajaga asju juurde soetada ja seeläbi ka korterit luksuslikumaks muuta. Sellest hoolimata ei tasu ära unustada prioriteete: vajalik, kerge kasutada ja puhastada ning jätab hea esmamulje.

Mõtteid jagas majutuspakkumiste portaal Cityout.ee. Vaata ka majutusvõimalusi Tallinnas.

Sisestatud: 19.06.2018

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda:
välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad. Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla.
Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 
 

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuste puhul oleme harjunud pidama tähtsaks eelkõige uste funktsionaalsust. Seda, kui hästi need eraldavad ruume ja kui mugav on neid iga päev kasutada.
Pikapeale muutub uks kodus otsekui osaks taustsüsteemist – seda ei pane üldse tähele. Aga on see ikka õige? Oodata ukselt nii vähe? Jah, ukse peamine roll on täita hääletult käsku ehk avada pääs teise ruumi või siis olla silmatorkamatu ruumide eraldaja, summutada helisid ja tekitada privaatsust. Tubade vahele uksi valides ei mõelda sellele, et siseuksed võiks olla lihtlabasest avatäitest enamat. Võiks olla põnev ja stiilne või pakkuda isegi wow-efekti.' Kui olete jõudnud kodu ehitamisel või sisustamisel punkti, kus teil tuleb hakata valima siseuksi, siis mõelge hetkeks: äkki võiks igavate monotoonsete uste asemel võtta midagi lahedat? Võibolla oleks kirsiks tordil hoopiski aknaga siseuksed?

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistuba on kahtlemata üks kodu tähtsamaid ruume. Tervelt ühe kolmandiku igast päevast veedame just magamistoas. Võib öelda et isegi kõige tähtsama kolmandiku – hea ning kvaliteetne uni kindlustab selle, et ka ülejäänud päev kulgeb murevabalt. Kui aga magamisega on probleeme ja uni kulgeb üle kivide ja kändude, kajastub see ka muus elus. Selleks et luua tõeliselt imeline lõõgastumise oaas, tuleb alustada magamistuppa sobiva mööbli valimisest.

vaata kõiki