Artiklid ja uudised

Hoolda enda aeda nagu professionaal

Laitmatult muruplats, värvilised õied, hooldatud põõsad ja hekid on iga aiahooldaja unistuseks. Kuidas hooldada enda aeda kiirelt, aga samas niivõrd professionaalselt, et kõik seda imetleksid? Toome sinuni vajalikud aiatööriistad, mis muudavad aia hooldamise lustakaks. Just need tööriistad peaksid sul kindlasti kodus olema.

Oksapurustaja või puulõhkuja - korrasta koduaed üleliigsest

Oksapurustaja on hädavajalik majapidamisse, kus on suur aed ja kuhu tekib suuremas koguses suuri pakke ja okste hunnikuid. Need tekivad paratamatult pärast puude langetamist, okste lõikamist või puude hooldustöid.

Suur hulk oksi ja pakke jäävad tihtipeale aianurka ootama koristus- ja lõhkumistöid. Oksa- või puulõhkujaga saab kohe pärast puude langetamist või hooldustöödest tekkinud jäägid purustada ja seejärel ladustada selleks ettenähtud paika. Eriti nutikas on kasutada ära kogu allesjäänud puit - suuremad puuhalud sobivad kütteks ning purustatud oksamass on ideaalne peenarde multšimiseks.

Samuti on puulõhkuja suurepärane vahend suurte küttepuude lõhkumiseks - suur hulk puid väheneb kui võluväel ja sul jääb enam aega hoolitseda aias taimede eest.


Murutraktor - muruplats kiirelt korda

Hoia enda aega kokku ja niida suured muruplatsid murutraktoriga. Murutraktor muudab pika ja tüütu niitmise imelihtsaks, et saaksid veeta rohkem aega enda perega.

Kellele sobib murutraktor? Murutraktor on eelkõige vajalik kõigile, kellel on suured krundid, mis vajavad niitmist, lisaks on murutraktorist abi ka kõigile, kelle krundil kõrgub tihedam ja kõrgem muru, mida on keeruline käsiniidukiga niita.

Kui oled valimas murutraktorit, siis kindlasti pööra tähelepanu järgmisele: mootori müratase, töökindlus ja manööverdamise võimalused. Hea ja vastupidav murutraktor tagab ideaalselt hooldatud muruplatsi.

Intensiivsel kasvuperioodil, kevadel, tuleb muru niita umbes 2 korda nädalas. Suvel tasub hoida muru 5 cm kõrgusena ja seda kasta regulaarselt, eriti kuivadel perioodidel. Sügisel muutub muru eest hooldamine lihtsamaks, kuna muru tuleb niita üpris harva, sest peamine kasvuperiood on juba möödas.

Aiaprits või voolik - luba rohelus aeda

Kuivaperioodid muudavad pinnase niiskuse vaeseks ja jätavad taimed niiskuseta. Ilma vajaliku niiskuseta lakkavad paljud taimed kasvamast, muru muutub kuivaks ja kollaseks ning kogu nähtud vaev aia korrashoidmisest kaob. Kuival perioodil võib umbes 7-8 mm vett aurustuda taimedega kaetud pinnaselt. Selleks, et niiskusevajadus korvata, tuleb taimi piisavalt kasta.

Liigselt kuiva perioodi aitab üle elada pidev kastmine ja taimede niisutamine. Lillepeenarde ja kasvuhoone taimede kastmiseks piisab kastekannust või voolikust, muruplatsi kastmiseks on vajalik juba voolik koos pihustisüsteemiga. Meeles tuleb pidada, et umbes 10 liitrit vett ruutmeetri kohta niisutab 1 cm sügavuse mullakihi, selline kogus on sobilik vaid väiksematele taimedele, suuremate istikute jaoks on vajalik lausa 20-30 liitrit vett ruutmeetri kohta.

Kaunid aiad vajavad pidevat hoolt ja palju aega. Professionaalsete tööriistadega on sul võimalik aega kokku hoida ja kiirelt ning lihtsalt aed korda seada.

Sisestatud: 01.08.2018

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantslased on inimestena ja natuurina sageli jutuaineks ja neid tuuakse oma võluva, kuid pingutamata seksapiilsuse ja muretuse tõttu tihti eeskujuks. Olla prantslaslikult šikk ja stiilne ei ole mõnele teisele rahvusele loomulikult lihtne, kuid on siiski imetlusväärne.

Samasugust mõnusat boheemlaslikku, kuid samas väga läbimõeldud joont järgivad prantslased ka oma sisekujunduses. Prantsuse Riviera maanteereis ja maalilised vaated võivad tekitada tahtmist ka oma koju tuua lõunaeuroopalikku hõngu ja helget meelelolu. Milliste võtetega seda saavutada?

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Kõik, kes on kunagi kodu sisustanud või seda sisustamas, teavad kui keeruline see võib olla. Neid detaile, mis tuleb selle käigus läbi mõelda, on palju. Kõige enam peavalu võivad tekitada olukorrad, kus on vaja mõelda lahendus väiksemasse ruumi. Selliseid funktsionaalseid ja nutikaid mööbliesemeid õnneks jagub ja üks populaarsemaid on meie hinnangul väike diivanvoodi. Seda, miks peaksid kaaluma selle soetamist, saad lugeda juba alljärgnevalt.

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Pühadeaja lahutamatuks osaks on on jõulutuled ja seda muidugi põhjusega, sest need aitavad luua koju mõnusa ja rahuliku meeleolu. Jõulutulede populaarsus on niivõrd suur, et lisaks klassikalistele valguskettidele ja tulukestele on võimalik soetada ka patareidega jõulutuled, mis on mugavad kasutamiseks erinevatel viisidel. Nii aknaraamide kaunistamiseks, kuusepuu ehtimiseks, aga ka erinevate kaunistuste loomiseks. Siit leiad ideid, kuidas patareidega jõulutuled enda kasuks tööle panna ja imeline kodu kaunistada.

vaata kõiki