Artiklid ja uudised

Millal tasub valida trimmer muruniidukile seltsiks?

Iga töö saab hästi tehtud, kui selleks on olemas õige tööriist. Jah, niiduk on niitmiseks ja trimmer trimmerdamiseks. Ent nende kahe tööriista kooskasutuse tulemusena võib sündida erinevaid taimi ja kujunduselemente kasutavas ebatasases aias midagi imetabast - heameel ja rahulolu ideaalsest murust igal pool.

Muruniiduki soetamine on tavaliselt iga aiavaldaja esmane valik. Aga millal võiks mõelda trimmeri peale?

Trimmer telli soodsalt Kaup24 e-poest – tutvu valikuga siin.


Aia viimistlemine
Suurem niitmistöö muruniidukiga tehtud, võivad niitjat häirima jääda kohad kuhu masin ligi ei pääse. Ilusa lõpptulemuse saavutamisele aitab kaasa trimmer.

Esimesena meenuvad kõnni- ja sissesõidutee ääred. Niidukist puutumata jäänud pikemad rohutuustid eemaldab trimmer edukalt. Edasi tasub vaadata piirdeaia alla, kas sealgi vajab vohav võilill pügamist või rohi ühtlustamist.

Olenevalt trimmerdaja uljusest ja trimmeri võimsusest tasub ilupuude ja lillepeenarde ümbruse korrastamisel tegutseda tähelepanelikumalt, et mitte puukoort ja taimi kahjustada. Seevastu kivist ja betoonist ehitiste juures võib trimmeriga julgemalt toimetada. Nii saavad hooldatud ka maja ja treppide äärsed, rääkimata kiigepostidest ning grilli - või kompostialast.

Kel aias erinevaid (vilja)puid teavad, et nende võrsed kipuvad pahatihti levima kohtades, kus aiaomanik seda väga ei soovi. Pikemate kirsivõrsete ja noorte vahtrate leviku piiramiseks ei pruugi muruniidukil rammu jätkuda.

Muidugi saab trimmeriga piirata ka hekkide pikemaid ja veidi puitunumaid oksi, aga kui soov heki kujundamisega põhjalikumalt tegeleda, siis tõenäoliselt tasub elektrilised hekikäärid või käsitrimmer lisaks osta – või eelistada multifunktsionaalset „Mitu-ühes“ seadet.

Ostusoovitused
- Trimmeri ostusoovitus: Hecht 135 BTS
- Multifunktsionaalne aiatööriist: Hecht 1331

Rohumassi rohkus või vähesus
Järgmiseks aitab trimmer niita kohtades, kus heina on liialt vähe või vastupidi, liialt palju.

Koduaias on sellisteks kohtadeks kivist sissesõiduteed ja betooni või killustikuga kaetud jalgteed. Võililled ja kõrrelised kipuvad ka sellistest kohtadest läbi kasvama. Hoovis on vanad vundamendi
jäänukid, ebatasane või kivine mereäärne pinnas? Heina praktiliselt ei olegi, aga ikka häirivad silma hõredad hooldamata kohad.

Olles maakodu omanik, siis aitab esimese suure ja kõrge heina eeltööna maha niita just trimmer või selle alternatiiv rohulõikur. Erinevad putked, ohakad ja muud tugeva puidulise varrega taimed alistatud, on eeldused regulaarseks niidukiga niitmiseks loodud. Ja võib-olla on sügisel lihtsam viimast muru pügamist trimmerdades teha. Pealetungiva võsa taltsutamiseks on mõttekam osta trimmeri kõige jõulisem teisend võsalõikur.

Niites mitut krunti on trimmerit kindlasti lihtsam kaasa võtta kui niidukit. Transportimist lihtsustab veelgi see, kui valid trimmeri, mille pika varre saab mitmeks osaks jagada.

Trimmeri poolt- ja vastuargumendid?
Eelnevad näited illustreerivad muruniiduki ja trimmeri omavahelist suurepärast koostööd. Aga väga väikeste aedade omanikel on võimalus mõelda trimmerist kui muruniiduki alternatiivist.

Trimmeri kasuks räägib tema mitmekülgsus, niidab muru avaratest ja kitsastest kohtadest. Lihtsam on vähest aeda hooldada odavama ja kergema elektrilise trimmeriga.

Niidukile eelistamiseks lisab plusspunkte veel odavam hind, väiksem hooldustarve ja vajalik väiksem ruum hoiustamisel.

Vastulausena tuleb muidugi tunnistada, et muruniiduki töö on siiski ühtlasem. Trimmer nõuab lisaks oskuslikule käsitsemisele ka head füüsilist vormi ja teatud kehalisi näitajad. Olles keskmisest väiksemat kasvu, siis võib sobiva pikkuse ja ergonoomilise trimmeri leidmine veidi kauem aega võtta.

Kümneid ideed aia kujundamiseks
Tutvu ka pildirohkete kujundusideedega housebeautiful.com ja owntheyard.com. Isegi muru puudumisel või väikese murulapikese korral võid enda aeda kujundada kümnetel loovatel viisidel.

Mitmetes kohtades täiendab trimmer meisterlikult muruniiduki tööd, eriti väikeses aias.

Lõplik ostuotsus võtab muidugi tõenäoliselt aega, aga eelluuret trimmeritele tee julgelt Kaup24 e-poes.

www.kaup24.ee – suur valik aiatehnikat väga heade hindadega!

Sisestatud: 17.05.2019

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda:
välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad. Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla.
Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 
 

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuste puhul oleme harjunud pidama tähtsaks eelkõige uste funktsionaalsust. Seda, kui hästi need eraldavad ruume ja kui mugav on neid iga päev kasutada.
Pikapeale muutub uks kodus otsekui osaks taustsüsteemist – seda ei pane üldse tähele. Aga on see ikka õige? Oodata ukselt nii vähe? Jah, ukse peamine roll on täita hääletult käsku ehk avada pääs teise ruumi või siis olla silmatorkamatu ruumide eraldaja, summutada helisid ja tekitada privaatsust. Tubade vahele uksi valides ei mõelda sellele, et siseuksed võiks olla lihtlabasest avatäitest enamat. Võiks olla põnev ja stiilne või pakkuda isegi wow-efekti.' Kui olete jõudnud kodu ehitamisel või sisustamisel punkti, kus teil tuleb hakata valima siseuksi, siis mõelge hetkeks: äkki võiks igavate monotoonsete uste asemel võtta midagi lahedat? Võibolla oleks kirsiks tordil hoopiski aknaga siseuksed?

vaata kõiki