Artiklid ja uudised

Sanitaarremont, renoveerimine või kapitaalremont?

Kas oled mõelnud ruumide värskendamisele? Soovitusi jagab remondifirma.ee, remonditööde ekspert Tallinnas ja Harjumaal.


Millest alustada?
Kõigepealt tuleb paika panna vajalike tööde eesmärk ja maht, sest remont tähendab sõnana erinevate inimeste jaoks erinevaid asju. Võib kindel olla, et kümme inimest vastavad küsimusele: „Mis on remont?“ kümnel eri moel. See võib tähendada mõne jaoks ainult ühe seina värvimist, või ka seinte mahalammutamist ning uue põranda valamist.

Kõige aluseks on tööde ja mõttes olevate küsimuste täpsem sõnastamine. Loomulikult, arvestades tööde eesmärki ja ka rahalisi võimalusi.

Näide köögi sanitaarremondile eelnevatest mõtetest
Ainult „Köök vajab remonti“ lause asemel on kasulikum mõttekäik: „Köök võiks olla valgusküllasem. Köögi seintel on värv kulunud. Pliidi tagune sein on määrdunud, mis võimalused on selle katmiseks? Kas köögimööbel vahetada välja uue sarnase komplekti vastu? Või tasub muuta köögi planeeringut siseseina eemaldamise-lisamisega, et kasutada maksimaalselt ära kogu ruum?“.

Seejärel on abiks konsulteerimine kogenud remondimeestega remondifirma.ee'st.
petsialisti pilk ja kommentaarid aitavad märgata võimalikke lahendusi ja hinnata nende tegemiseks vajalikke töid. Seejärel saab otsustada endale sobivaima lahenduse kasuks.

Enamasti on sama eesmärgi saavutamiseks mitmeid võimalusi.
Köögi saab muuta valgusküllasemaks valgustite ümberpaigutamise või lisamisega. Aga ka seinatoonide asendamisega heledamate vastu, mis peegeldavad paremini loomulikku valgust.

Kõige levinum variant ehk sanitaarremont
Sanitaarremont on termin, mida leiab paljudest rendikuulutustest. See on ka üks enimlevinud remonditüüpe. Ehitussõnastiku järgi kujutab see endast perioodilist hooldustööd selleks, et oleks tagatud ehitise normaalne toimimine ning ka ehitise kasutusea pikenemine.

Seinte tapeetimine või värvimine, plaaditud seintel vuugivahede puhastamine ning üleüldiselt ruumidele värske ja korrastatud ilme andmine kuuluvad kahtlemata sanitaarremondi alla. Kui tahetakse juba rohkemat teha, ei ole see sageli ainult sanitaarremont ning vaja võib minna ka projekti või peab taotlema erinevaid lubasid.

Mille poolest erineb sanitaarremont kontoriruumides samast remondist eluruumis?
Üldplaan ja eesmärk on pindmistel remonditöödel sama sõltumata ruumi kasutusotstarbest – ei tehta suuri ümberkorraldusi, mis nõuaksid projekte või ehitusluba.

Tööd piirduvad ruumidele värskema ilme andmisega.

Kui mõlemal juhul võetakse ette seinte värvimine või tapeetimine, siis kontoriruumides on reeglina rohkem tööpinda ja mõnikord ka ärispetsiifikast tulenevad erinõuded.

Kapitaalremont, restaureerimine või taasvääristamine?
Kapitaalne remont hõlmab ka erinevaid ehitustöid, et asendada või uuendada ruumide osad, mis silmale välja ei paista. Kapitaalremont on pealis- ja aluspindade täielik uuendamine, mida tehakse reeglina iga 15-20 aasta tagant. Selle käigus uuendatakse ruumides kui mõttelistes seintega määratletud karpides põhimõtteliselt kõik – alates põrandakonstruktsioonidest lõpetades akende ja sanitaartehnikaga.

Eraldi termin on ehitise või arhitektuuriansambli teatud aegse kuju (ja funktsiooni) täpseks taastamiseks – restaureerimine ehk ennistamine. Kui kõrvaldatakse väärtust vähendavad elemendid ning tuuakse esile väärtuslikud elemendid, on tegu ehitise, ansambli, ajaloolise linnaosa varjatud või minetatud ehituskunstilise väärtuse taastamisega ehk revaloriseerimise või teise sõnaga taasvääristamisega. Tihti kasutatakse ka sõna renoveerimine, kuid see on pigem katustermin restaureerimise, rekonstrueerimise ja remondi tähenduses.

Kas renoveerida korraga või sammude kaupa?
Millal hea mõte teha ehitustööd korraga ja millal saab neid jagada pikema aja peale?

Kapitaalremondi puhul on vajalik teha ehitustööd kiirelt ja korraga, sest teatud aja jooksul ei ole ruume ehitustööde tõttu võimalik kasutada. Kui on vaja ka ruum ka ümber planeerida, on kapitaalremont sageli ainsaks võimaluseks.

Sanitaarremonti saab aga mitmeks osaks jagada väiksema vaevaga. Etapikaupa tegemine on hea valik siis, kui kogu remonti ei saa korraga teha.

Ka Postimehe Kodustiili artiklis leitakse, et otstarbekam on renoveerida ruumid korraga. Kolme- ja enamatoaliste korterite puhul tähendab üks-tuba-korraga lähenemine, et sanitaarremondil näiteks seinte pahteldamisega tekkiv tolm jõuab tahes-tahtmata ka teistesse ruumidesse ja elukorraldus on remonditööde ajaks vaja natuke ümber mängida.

Meie soovitus on võimalusel teostada remonditöid pigem suuremas mahus ja korraga.

Samm-sammult alustatud remonditööd kipuvad tihti ka venima palju pikemaks, kui esialgu planeeritud… .

Äkki piisab sanitaarremondist? Uus tapeet ja värvikiht? Juba ongi ruumidel värske ilme! See saab tehtud väiksemate vahenditega ning ka lühema ajakuluga.
Sanitaarremont võib väga hea otsus olla siis, kui sul on kulunud välimusega korter või äripind, mille soovid kas maha müüa või välja rentida.

Uuenenud välimusega ruum tõmbab kindlasti ka rohkem positiivset tähelepanu, tagades kiirema
tehinguni jõudmise ja kulunud seisukorraga võrreldes kõrgema rendi- või müügihinna.

Teha ise või palgata professionaal?
Kõik remonditööd peavad saama korralikult tehtud. Vaja on veenduda, et kasutatud on õigeid materjale, töövõtteid ja kõike muud, et sama tööd ei peaks hiljem uuesti ette võtma.

See on ka peamiseks põhjuseks, miks ise tegemise asemel professionaalide poole pöördumine võib pikas plaanis mõistlikum olla.

Kogenud töömeestel on olemas vahendid ja oskused, et vajalik töö saaks ühe jutiga ja korrektselt tehtud.

Remondifirma.ee teeb sanitaarremonti, kapitaalremonti ja kõik nende kahe vahele jääva ära nii kodudes kui ka äriruumides ja seda kiirelt ja korrektselt.

Sisestatud: 14.10.2019

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda:
välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad. Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla.
Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 
 

vaata kõiki