Artiklid ja uudised

Time warp Raul Abneriga

Varajane kohvi. Allalaaditud värsked uued äpid. Tehnikasaavutused, millest ta lapsedki pole kuulnud. Paberiservale tehtud kritseldused, mis ootavad jõudmist jooniste mappi. Radis Furniture’i disaineriga vestleb Maris Vahter.


Maris Vahter: Pole sind kunagi ilma pliiatsita näinudki?
Raul Abner: Lapsepõlves olin küll üsna hea joonistaja, aga lemmikaineks koolis oli matemaatika. Selle aja poisse tõmbas ikka igasugune tehnika. Nii sai astutud tehnikumi, mis jäi lõpetamata. Esimene töökoht oli telefoni automaatjaamas montöörina. Peale sõjaväeteenistust kui pere sai loodud, tuli mõelda ka palga peale ja siis ma sattusin puidutöö peale ning õppisin tisleriks. Nii olen pikka aega mööbli tootmisega seotud olnud.

M: Kas sinu saatus oli alati saada mööblidisaineriks?
R: Olin tööl ehitusfirmas, mis masule vastu ei pidanud. Sellest ajast sai alguse Radise areng. Esmalt sai renditud väike tootmispind ja kasutada olid vaid käsitööriistad. Alustatud sai aiamööbliga. Esimene toode oli aiakiik. Edasi liikusime sisemööbli poole. Poeg aitas müügi ja turundusega. Nii jõudsid mitmed tooted ajakirjade kaante vahele. Kuna tagasiside oli väga positiivne, innustas see disainimisega tegelema. Sai renditud suuremad ruumid ja hangitud tööpinke ning alustatud mööbli tootmisega. Esmalt laste mööbliga.

M: Mis pani sinu liikuma?
R: Disainiga tegelesin sel ajal vaid oma kodu jaoks. Tõsisem huvi selle vastu tekkis seoses oma maja ehitusega. Kuna sai ka maja loomisel arhitektile abiks oldud, sündis loogilise jätkuna ka mõned just sinna majja sobivad mööbliesemed. Kuna need kukkusid enda ja sõprade jaoks põnevad välja, sai kogu maja mööbel ise kujundatud.

M: Kas sa annad oma ametialast nõu ka teistele?
R: Toodete disainimise juures arvestan masinapargiga. Materjalidega, mida kasutame, toote praktiliste omadustega ja muidugi et oleks omapärane. Kui praegust turgu vaadata, siis oleme nii mõneski nüansis olnud teerajajad.

M: Räägi meile oma viimasest NOBLE tootesarjast, kuidas see teiste mööblikollektsioonide keskel eristub?
R: Tasapisi võtame kasutusele ka uusi materjale. Uues tooteseerias NOBLE kasutame tammespooniga vineeri ning mööblilinoleumi, nurgad on eerungis, et näeks välja elegantsem. Kasutame ära vineeri häid omadusi - tugevust.

M: Oled sa alati nö. sisselülitatud?
R: Kuigi olen jõudnud pensionini, ikka käin ka praegu töökojas "tolmutamas", et vormis püsida. See on ka eelis teiste disainerite ees, et kui on idee, saan selle kohe realiseerida. Ning tahes tahtmata on märkmik ja joonistusmapp ootel uute ideede kritseldamiseks. Mõtted sünnivad ju ootamatult ja kui neid kohe kirja ei pane, ei pruugi need pärast enam meenuda.

M: Mida sa tegid eile ja mida sa teed homme?
R: Igapäevaelus olen selline harrastusfotograaf ja armastan ristsõnu ja sudokusid lahendada. Disainimise juures on samuti põnev otsida originaalseid lahendusi.

Väike lugu: tegevjuht Mauri Abner blockbuster GEE kiiktoolist


Vineerist kiiktool GEE oli meie esimene toode siseruumidesse. Läksime sellega kohe Kölni messile ja külastajatel pani see näo särama ning tuldi kohe proovima istumist-kiikumist. Kuna enamus messikülastajaid olid Raulist väiksemat kasvu- ja kaalu, jäi kiiktool istudes veidi ettepoole kaldu. Kui seda pärast Eestis Raulile seletasin, ei tahtnud ta seda uskuda ning ei olnud nõus tootes muudatust tegema, kartes, et väheneb kiiktooli kiikumisvõimalus. Aasta pärast oli ta siiski nõus soovitud muudatuse tegema. Ka kergema kehaehitusega inimesed Saksamaal tundsid end mugavamalt ning see kajastus kohe ka müügis. Nimelt järjekordsel messil telliti 400 kiiktooli. Aga muudatuse sisseviimise mõjusse suhtub Raul endiselt skeptiliselt.

Sisestatud: 19.03.2020

Radis Mööbel - põhjamaine elegants

Tel:
5558 5656
Aadress:
Järvekalda 33, Harkujärve, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kevadpuhastus koos Radisega

Kevadpuhastus koos Radisega

Kevad on ideaalne aeg suurpuhastuseks ja oma eluruumi värskendamiseks. Nüüd kui päike paistab üha rohkem on isegi natuke tolmu selle ereda valguse käes silma riivav. Kevadpuhastuse üks sageli tähelepanuta jäetud aspekt on oma vineermööbli eest hoolitsemine. Vineermööbel on trendikas, vastupidav ja eelarvesõbralik, kuid oma pikaealisuse tagamiseks vajab ka korralikku hooldust. Siin pakumegi välja ideid, kuidas sel kevadel oma vineermööblit puhastada ja selle eest hoolitseda. Nii et käärime käised üles ja asume tööle!

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

Stockholmi mööblimess – jõud tulevikuks

Tänavuse aasta messikalender on alanud! Alustame sooja vastuvõtu osaliseks saanud 2024. aasta Stockholmi mööblimessiga, mis tähistas sellel korral eelkõige kogukonna vaimule juhindumist, kuid ka skaleerumisvõimekusele nii disainis kui tootmises. Lisaks kõigele olid esindatud kaasaegsed tipptasemel installatsioonid. 6.-10. veebruaril toimus Stockholmis põneva katselavana interjöörimess eelkõige ka uutele ideedele - see ongi kokkuvõttes juhtiv Skandinaavia sisustussündmus! Radis Furniture esitles oma uusimaid tooteid – uut ustega GRID riiulit, kodukontori lahendust CRANE'i ja lisaks teisi Eesti disaini uuenduslikke lahendusi. Radise stendi askoht C11:16.

Aasta 2024 - kõik soovivad hingata värskust!

Aasta 2024 - kõik soovivad hingata värskust!

Uus aasta toob jõuliselt disaini beeži ja elevendiluuvalget tooni, kuid seda koos tugeva kontrastiga. Siit edasi on ka lihtne arvata, miks Radis Furniture pakub CRANE riiulit nüüd ka valgete metalljalgadega.

2024. aasta toob rohkelt kontrasti, kokkukuuluvust loodusega ja jätkusuutliku mõtlemise praktikaid ning selgelt tuntavat karakterit. Need mõtted kajastuvad enim selle aasta tegemistes. Loodus tähendab palju ökoloogilisi materjale, looduslikke värvigammasid, väliskeskkonna sissetoomist taimede näol ja jätkusuutlikuse tsementeerimist kõige laiemal viisil sisekujunduses. Rohelus pole enam lihtsalt trend - see on elustiil! Öko-teadlikkus astub üha kesksemasse disainipositsiooni, üha enam suurendatakse looduse ligipääsu siseruumi, isegi kardinad on justkui takistus, mis tuleks eemaldada ja saata ajaloo prügikasti, et lasta sisse naturaalne valgus.

GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

GRID ja CRANE on sirgunud suurteks

Pilkupüüdev GRID on nüüd kasvanud palju suuremaks. Endiselt kasutatav nii ruumijagajana või raamaturiiulina hubasuse lisamiseks, vinüülplaatide või kõigi vajalike dokumentide hoidmiseks seda nii kodus kui kontoris. Saadaval nüüdsest neljas suuruses - kuni 8×8 riiulivalemiga ja lisaks veel ka eritli praktiline versioon ustega. GRID on valmistatud keskkonnasõbralikust Koskisen HPL lamineeritud vineerist, tammespooniga vineerist või Forescolorist (orgaaniline läbivärvitud puitkiudplaat). Riiulil on sokkel, et sobituda erinevate põrandaliistudega. GRID on disainitud Raul Abneri poolt.

vaata kõiki