Artiklid ja uudised

1-2-3 mõõdukat nõuannet väikese kodu planeerimisel


Eriti väikese kodu sisustus peab olema justkui rätseplahendus meie vajadustele. Sellises kodus ei saa olla üleliigseid mööbliesemeid. Paigutus praktiline ja kujundus meeldiv, et väike ruum oleks terviklik. Kõige parem on alustada sisustamiskavast, millega teeme selgeks, mida vajame, mis tegumoega, mis värvides mööbliesemed võiksid olla ja mis värvid tulevad üldse ruumi. Vajadusel mängime kõik sobivad paigutusvariandid läbi, saades sobivama lahenduse. Lahenduse saame põhimõttel, et mööbliese teeniks meid hästi, mitte vastupidi.

Kahetoalise kodu puhul kujuneb üks ruumidest magamistoaks, tavaliselt väiksem. Suurem on elutoaks. Ruumi otstarve muutub vastavalt sellele kui palju pereliikmeid on ja kuidas nad eri kellaaegadel ruumi erinevateks otstarveteks kasutavad. Ruumisäästvama lahenduse saame kui paigutame voodiriided voodi alumisesse osasse. Samuti on hea kui saame selleks ruumi mõnes kapiosas või saab kasutada sahtelkummutit BOXY, öökapp HUHi või kummutit MIX, MAN, CUBE.


Toitumiseks. Kui köögis söömiseks ruumi ei ole, tuleb selleks ruumi teha elutoas. Ühetoalises kodus, kus igapäevane söömine toas, saab kasutada mitmefunktsioonilist lauda, mis on pikemaks tõmmatav ja sobiks niihästi kirjutus- ja töölauaks kui ka söögilauaks nagu pikendatav söögilaud DINN.


Puhkamiseks. Ajaviiteks ja puhkamiseks sisutame elutuppa iste- ja puhkenurga, tihti vajame puhkenurka madalat toetuspunkti tassi kohvi jaoks. Hästi sobib selleks veekindla pealiskattega diivanlaud NAM, serveerimislaud Noble või ümarlaud EDI.Õppimiseks ja tööks. Selleks vajame kindlasti funktsionaalset lauda. Kooliskäijale või kodukontoris töötajale sobib hästi näiteks seinalaud RADIUS, mis avaneb töölauaks või pikendatav söögilaud DINN.Kui oleme vajalikud mööbliesemed leidnud ja need otstarbekalt paigutanud, siis on suur samm mugava kodu suunas juba tehtud. Unustada ei saa valgustust, aknakatteid, vaipu, kodutekstiile ja nende akromaatilisust või värve, mis kõik loob meeleolu, hubasust ja värskust.

Sisestatud: 22.09.2020

Radis Mööbel - põhjamaine elegants

Tel.:
5558 5656
Aadress:
Järvekalda 33, Harkujärve, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Näljane nelik - 4 lauda, mis ajavad isutama

Näljane nelik - 4 lauda, mis ajavad isutama

Tegemist pole siinkohal tõesti toitumis-influentseritega, või oot, aga kui ikkagi on… kas kujutate ette? Nagu teame, on kõige olulisem kommunaalne kokkusaamiskoht kodus on köögilaua ümber. Viimasel ajal saavad paljud leibkonnad liita söögilaua taga mitut funktsiooni: olles kohaks söömisele, lastele õppimisele ja täiskasvanutele töötamisele. Siinkohal teeme ülevaate ka järgmistest Radis Furniture’ söögilaudadest mis võimaldavad mugavalt transformatsiooni mitme ülesande vahel ja pakuvad palju rohkemat.

vaata kõiki