Artiklid ja uudised

5 nippi, kuidas kodukino sobitada interjööriga


Enne, kui hakkate enda uude kodukino nurka uut mööblit ja seadmeid ostma, kaaluge hetkeks ruumi üldist kujundust ja tehnilisi komponente, mis muudavad teie kodukino
suurejooneliseks. Kodukino kaks suurimat sisekujunduslikku probleemi on mugavad istekohad ning heli-/visuaalne kvaliteet. Enne ruumi kujundamist peate tegelema oma kodukino tehnilise poolega.

Tehniline pool enne kodukino ruumi kujundamist
Valige videoprojektor või telekas.
Kõigepealt peate valima, millist tüüpi ekraani kodukinos kasutada. Videoprojektor sobib kõige paremini filmide või spordiürituste vaatamiseks. Suurim puudus on see, et mõne telesaate kvaliteet võib kannatada, kuna need pole mõeldud suurte projektsiooniekraanide jaoks. Valides Smart TV, saate lisaks heale pildikvaliteedile ja filmide vaatamisele nautida ka nutiteleri teisi hüvesid.

Optimaalne vaatamiskaugus ja ekraani suurus
Toolilt peaks olema otsevaade ekraanile, ette ei tohiks jääda ühtegi takistust. Samuti peate määrama maksimaalse ja minimaalse istumise kauguse ekraanist, mis võimaldab mugavat vaatamist. Liiga lähedal või liiga kaugel filmi vaatavad inimesed kannatavad kaela ja silmade valude all. Kui istekohad on ekraanist liiga kaugel, halveneb ka pildikvaliteet oluliselt.

Ekraani suuruse soovitused
Kõige parem on valida sellise suurusega ekraan, mille vaatamine tundub teile kõige mugavam. Siiski on välja arvutatud soovituslikud minimaalsed ja maksimaalsed kaugused, mida tuleks erinevate ekraanisuurustega arvestada. 40-tollise ekraaniga peaks minimaalne kaugus olema 1,5 meetrit ja maksimaalne kaugus 2,5 meetrit. 50-tollise ekraaniga on soovitatav minimaalne kaugus 1,9 meetrit ja maksimaalne 3,2 meetrit. 60-tollise ekraaniga vastavalt 2,3 ja 3,8 meetrit. 70-tollise ekraaniga 2,7 ja 4,4 meetrit.

Akustika
Heli lained põrkuvad kõvadelt pindadelt ja kostuvad kogu ruumis. Ruum, kus pole seina- või laepinna variatsioone, kõlab erinevalt kui kõrge lae või erineva seina pikkuse ja kõrgusega ruum. Võite paigaldada helikindlad paneelid või akustilised lae- ja seinaplaadid, mis aitavad vähendada teie kodukino tekitatavat heli. See täiendav pinnamaterjal on tavaliselt ette nähtud ka heli parandamiseks ruumis, vähendades kaja.

Põhilised disainivalikud
Kui tehnilistele küsimustele on vastatud, olete valmis oma kodukino interjööri kujundama. Ükskõik, kas muudate olemasolevat tuba, lisate ruumi või ehitate uue kodu koos eraldi kodukino ruumiga, on mõned väga lihtsad kujunduselemendid, mis muudavad teie ruumi kujunduse või hoopis rikuvad seda.

1. Kodukino istumismööbli valikud
Mõned valivad suure diivani, kus kogu seltskonnaga koos olla, teised eelistavad lamamistoolide ridu.

Tooli valik
Tooli valimisel tuleb arvestada kahe asjaga:
● Kõrge seljatoega toolid võivad häirida heliteed kogu ruumis.
● Lamamistoolidega asetsevad inimesed madalamal, nii et kõlarite kõrgus tuleks asetada vastavalt sellele kõrgusele, kus kõrvad lamamisel asetsevad.
Paljud inimesed leiavad televiisorit või filmi vaadates, et lamamisasend on mugavam kui klassikalised istekohad. Lamamistool on mitmekülgne ja pakub teile mõlemat istumisvõimalust. Niisiis on lamamistoolide austajatele lahendus kõlarite kõrguste reguleerimine lamamisasendiga vastavaks.

Muud istumisvõimalused
Paljud kodukinod on palju väiksemad kui need, mis kasutavad staadioni kujundust. Staadioni kujundus on see, kus iga toolirida on eelmisest asetatud kõrgemale tasapinnale. Ehkki võite eelistate spetsiaalseid kodukino toole, ei pruugi teie ruum olla piisavalt suur, et kõike ära mahutada. On olemas mõned loomingulised lahendused, mida võite katsetada.
● Lahtikäiv diivan, mida saab vastavalt külaliste arvule, kas suuremaks lahti tõmmata või kokku lükata.
● Kott-toolid, mida saab hoiustada, kui neid pole täiendavate istekohtadena vaja.
● Põrandapadjad, mille saate eest ära panipaika või kappi tõsta, kuid neid ei kasutata.

2. Spetsiaalsed täiendused teie kodukino kujunduses
Kodukino ruumi ideaalseks muutmiseks saate sinna lisada veel erinevaid funktsioone. Näiteks aitavad erinevad kodumasinad muuta filmielamused paremaks.
Need lisatarvikud võivad hõlmata järgmist:
● Baariala: lisage sinna taburetid, et filmi vaatamise ajal seal mugavalt einestada. Väike külmkapp aitab hoida kõik joogid jahedas ja värsketena.
● Snäkkide ala: tagage kindel ala suupistete, näiteks kommide, popkorni ja jookide hoidmiseks.
● Erivarustus: jäämasin, mikrolaineahi, blender ja muud vahendid, mida vajate parima kinoelamuse saavutamiseks. Olgu selleks siis varustus, mis muudab jookide ja söökide valmistamise mugavamaks.

3. Seinakujundus
Kui te ei vali akustilisi seinu ja lage, saate oma kodukino heli siiski tapeedi ja eesriietega täiustada.
● Värv: tumedad värvid on paremad, sest need ei peegelda teleri või projektsiooniekraani valgust nii, nagu heledamad värvid.
● Seinad: parimad teatrikujundused väldivad sirgeid paralleelseid seinu, kuna heli põrkab pindadelt tagasi. Pikkade sirgete seinte lõhkumiseks lisage seinavaipu või muid katteelemente.

4. Valgustusvalikud
Kodus on paratamatult kõikides ruumides aknad, nii ka selles ruumis, kuhu enda kodukino kujundate. Loomulik valgus võib olla aga probleem. Investeerige ruloodesse või
pimendavatesse kardinatesse, mida saab sulgeda, ja lisage erinevaid eesriideid, mida saab sulgeda, et päevavalgus sealt vahelt kindlasti sisse ei pääseks ning filmielamust ei rikuks.
Valgustust valides vältige luminofoorlampe ja laualampe.

5. Põrandakate
Parim valik teie kodukino põrandakatete jaoks on vaipkate. Valige näiteks pikakarvalisest lõngast vaip. Ei ole vahet, kas valite spetsiaalselt kohandatud vaiba või kommertsliku stiiliga vaiba, kuid optimaalse heli neeldumise tagamiseks kasutage kindlasti ka suure tihedusega vahtpolstrit.

Leidke enda koduse kino loomiseks kõik vajalik Kaup24

Sisestatud: 16.08.2021

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Me kõik tahame, et suvi ei lõpeks kunagi ja me kõik saaksime aastaringselt päikest nautida. Lõppude lõpuks, mis võiks olla parem kui nautida värskendavat suvist kokteili, istudes väljas sooja ja mahedat päikest nautides kerge tuule all? Õnneks on tänapäeval palju võimalusi suvehooaega ka külmemateks kuudeks pikendada tänu erinevatele leidlikele kodukujunduslahendustele – ja aiamaja on neist vaieldamatult parim.

Nurgadiivan ja nurgadiivanvoodi - mahukas ja stiilne diivan elutuppa

Nurgadiivan ja nurgadiivanvoodi - mahukas ja stiilne diivan elutuppa

Diivan on sinu elutoa keskne sisustuselement - see peab olema mugav, aga ka kaunis. Nurgadiivanid ja nurgadiivanvoodid on olnud juba mitmeid aastaid paljude eestlaste lemmik valikuks ja seda väga lihtsal põhjusel, need on praktilised, aga ka väga moodsad. Nurgadiivanile mahub istuma rohkem inimesi kui tavalisele paari kohalisele diivanile. Kui ka sina otsid enda elutuppa uut diivanit, siis sa oled õiges kohas. Oleme pannud kokku soovitused, kuidas leida just selline diivan või nurgadiivanvoodi, mida sa vajad.

vaata kõiki