Artiklid ja uudised

Nurgadiivan ja nurgadiivanvoodi - mahukas ja stiilne diivan elutuppa

Diivan on sinu elutoa keskne sisustuselement - see peab olema mugav, aga ka kaunis. Nurgadiivanid ja nurgadiivanvoodid on olnud juba mitmeid aastaid paljude eestlaste lemmik valikuks ja seda väga lihtsal põhjusel, need on praktilised, aga ka väga moodsad. Nurgadiivanile mahub istuma rohkem inimesi kui tavalisele paari kohalisele diivanile. Kui ka sina otsid enda elutuppa uut diivanit, siis sa oled õiges kohas. Oleme pannud kokku soovitused, kuidas leida just selline diivan või nurgadiivanvoodi, mida sa vajad.


Enne diivani valikut tuleb teha selgeks ruumi suurus
Diivani või nurgadiivanvoodi valimine on väga tore ja huvitav protsess , aga sellega ei saa enne alustada, kui sa ei tea, kui suur on sinu elutuba ja kui suur osa sellest peaks minema diivani alla. Seega enne poodi või e-poodi tõttamist tuleb natukene planeerida ja mõõta.
Esiteks tee kindlaks see, kui suur on sinu tuba. Ja teiseks mõtle, mis lisaks diivanile peaks sinna mahtuma, millised on teiste mööbliesemete mõõdud. Ruumi paremaks sisustamiseks ja planeerimiseks saad kasutada tasuta sisekujunduse tööriistasid või kui eelistad paberile visandada, siis tee seda sellisel viisil.
Nüüd, kui sul on teada ruumi suurus ning läbi mõeldud ka kogu toa sisustus, peaksid teadma ka, kui palju ruumi jääb diivanile.

Diivani suurus vali vastavalt ruumi suurusele
Sa võid leida poest erinevas suuruses nurgadiivaneid, nii neid, mis on mõeldud 4-le inimesele, aga ka neid, kuhu peale mahub istuma lausa 7-8 inimest. Viimased on aga juba suured nurgadiivanid, mis sobivad avarasse ning suurde tuppa. Seega, lähtu diivani suuruse valimisel sellest, kui suur on sinu tuba. Väikesesse ja kitsasse tuppa ei sobi suur diivan, sest esiteks võtab see liiga palju ruumi ja teiseks ei näe see seal ka hea välja. Soovitame väiksemasse elutuppa paigutada nurgadiivani, mis on minimalistlikuma joonega ning ilma pesukastita, sest siis ei jää diivan liigselt toas domineerima.

Suurde elutuppa võib valida suurema diivani. Esialgu võib tunduda, et suure elutoa sisustamine on lihtsam kui väikese, siis tegelikkuses ei pruugi see nii olla. Kui tegemist on väga suure ruumiga, siis selle sisustamine võib olla veelgi keerulisem kui väikese elutoa. Seda sellepärast, et seal on palju ruumi, mida täita. Kui sul on äärmiselt suur elutuba, siis kaalu lisaks nurgadiivani soetamisele ka tugitoole, tumbasid jne. Need aitavad luua mõnusa istumise nurga ja täidavad samaaegselt ruumi.

Nurgadiivan koos lisadega
Nurgadiivanite üheks väga suureks plussiks on see, et nende seast leiab mudeleid, mis käivad lahti ja mida saab kasutada ka voodina. Teiseks on mitmetel mudelitel pesukastid, kuhu asju asetada.

Lahtikäiv nurgadiivan on igati praktiline valik, kui sa tead, et võõrustad palju külalisi ja nende jaoks ei ole eraldi külalistetuba. Ja seda ei pea kartma, et lahtikäiv nurgadiivan oleks ebamugav magamiseks. Lahtikäivad diivanid on täiesti arvestatavad magamiskohad, seda eriti, kui sul on sinna lisada ka mugav kattemadrats.

Juhul, kui vajad koju lisa panipaikasid, siis nurgadiivani pesukastid kuluvad ära. Siinkohal soovitame aga olla ettevaatlikud juhul, kui tegemist on väiksema toaga, kus on palju mööblit. Suur ja raske mööbel mõjub väikeses toas massiivsena, pesukastiga nurgadiivan samuti. Alt lahtise osaga, jalgadel seisev nurgadiivan on palju õhulisem ning sobib väiksesse tuppa paremini.


Sisestatud: 26.01.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Me kõik tahame, et suvi ei lõpeks kunagi ja me kõik saaksime aastaringselt päikest nautida. Lõppude lõpuks, mis võiks olla parem kui nautida värskendavat suvist kokteili, istudes väljas sooja ja mahedat päikest nautides kerge tuule all? Õnneks on tänapäeval palju võimalusi suvehooaega ka külmemateks kuudeks pikendada tänu erinevatele leidlikele kodukujunduslahendustele – ja aiamaja on neist vaieldamatult parim.

vaata kõiki