Artiklid ja uudised

Rotangist aiamööbel, taimed ja tulukesed – loo üks hubane aianurk

Esimene kätte sattunud aiamööblikomplekt, kus on suvaline laud ja paar tooli, on hea kiire lahendus, ent ei aita kaasa mugava ja mõnusa aianurga loomisele. Pärast hoolikat valikut soetatud metallist, puidust või rotangist aiamööbel teenib sind hoopis paremini. Aed võib olla elutoa pikendus, suvealternatiiv köögile ja söögitoale, mängumaa lastele, kohtumispaik sõpradega või ka lihtsalt nurk, kus lõõgastuda.


Rotangist aiamööbel ehk materjal on tähtsam, kui sa arvad
Tihtipeale vaatame vaid aiamööbli välimust ja teeme ostuotsuse vastavalt sellele. Tegelikult peaks mõtlema materjalile. Sobivalt valitud materjal on võtmeks, et aiamööbel peaks vastu võimalikult kaua ning oleks mugav kasutada. Ja kuigi materjalid on kõik erinevate omaduste ja võimalustega, siis üks lähenemine on sama, olenemata sellest, millist materjali eelistad – investeeri kvaliteeti.

Igal materjalil on odavamaid ja kallemaid lahendusi ja kuigi kallimad lahendused võivad võtta eelarvest suurema osa, siis pikas plaanis tasub see ära. Eriti sel juhul, kui hooldad vastavalt tootjapoolsetele juhistele. Näiteks rotangist aiamööbel – korrektse hoolduse korral sobib kvaliteetne aiamööbel kasvõi lastele pärandamiseks!

Leia mööblile parim koht
Kokkupandav või üksteise otsa ladustatav terrassimööbel sobib lisaistmeteks ja väiksematesse aedadesse. Avaramatesse aedadesse mahub ära mööbli täiskomplekt ning U- või L-kujuline diivanikomplekt. Järjest rohkem kohtab aedades ka mugavaid ripptoole ning rippdiivaneid.

Kui sa pole välja valinud ühte kindlat kohta või tead, et tahad istumisnurga asukohta muuta, on igal juhul mõistlikum soetada kergesti liigutatav lahendus. Oma kergema kaalu tõttu on heaks lahenduseks plastmassist või rotangist aiamööbel. Puit ja metall, kuigi ka oma boonustega, on oluliselt raskemad, kui võrdluseks on rotangist aiamööbel.

Enne Kaup24 osturetkele suundumist mõtle sellelegi, kuhu aiamööbel paigaldada. Lisaks mõõtudele pea silmas päikese liikumist ning enda eelistusi. Osad inimesed eelistavad püsida varjus, teised tahavad kätte saada iga viimase kui päikesekiire. Kes kasutaks aianurka hommikusel ajal, kes pigem õhtustel perioodidel. Seda arvesse võttes saad ka aiamööbli paigutada enda jaoks loogiliselt.

Kuidas puhkenurk veelgi mugavamaks muuta?
Karbist väljavõetud rotangist aiamööbel ei garanteeri veel mõnusa atmosfääriga aianurka. Paar nutikat lisandit ja oledki loonud lahenduse, kus on kõikidel mõnus olla. Ära pelga kasutada majaseinu, mis muidu kipuvad tühjaks jääma. Seinad on ideaalseks kohaks, kuhu paigutada taimi, riiuleid, kunstiteoseid või ka mõnusa olemise loomisele kaasaaitavaid tulukeste kette.

Alati on armastatud lahenduseks sopikesed ja eraldatud nurgad. Sirmid, ronitaimedega kaetud liigutatavad vaheseinad ja ka kõrgemad peenrakastid on kõik Hansapost poes kergesti saadaval ning head ruumieraldajad. Ning kuigi see võib tunduda hoopis vastupidise lahendusena, aitab ala osadeks jaotamine väikest aeda visuaalselt hoopis suuremaks muuta!

Kohe maja kõrvale paigutatud istumisala võib täiendada varikatusega! See pakub kaitset nii vihma kui päikese eest, pikendades kasutuseks sobilikku aega. Teine võimalus varju tagamiseks on suur iseseisvalt püsiv päikesevari. Lisa stiilne rotangist aiamööbel ning selliselt on sinu aianurka oodatud ka need, kes eelistavad päikesest hoiduda aga tahaksid siiski õuesolemist nautida.

Sisestatud: 01.07.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Kui seinte värv ja tapeedimuster on peale pikka kaalumist lõpuks välja valitud ning mööbel ja lambid ostetud, pole kodu sisustamise tööd veel kaugeltki läbi. Et luua ideaalne interjöör, mis sobitub nii elanike ilumeelega kui ka uusimate moesuundadega, tuleb kindlasti läbi mõelda ka väikseimad detailid ja see, kuidas need omavahel sobituvad. Raske on ette kujutada hubast kodu ilma lillede, maalide või küünaldeta, kuid ka ilma pleedideta.

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantslased on inimestena ja natuurina sageli jutuaineks ja neid tuuakse oma võluva, kuid pingutamata seksapiilsuse ja muretuse tõttu tihti eeskujuks. Olla prantslaslikult šikk ja stiilne ei ole mõnele teisele rahvusele loomulikult lihtne, kuid on siiski imetlusväärne.

Samasugust mõnusat boheemlaslikku, kuid samas väga läbimõeldud joont järgivad prantslased ka oma sisekujunduses. Prantsuse Riviera maanteereis ja maalilised vaated võivad tekitada tahtmist ka oma koju tuua lõunaeuroopalikku hõngu ja helget meelelolu. Milliste võtetega seda saavutada?

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Kõik, kes on kunagi kodu sisustanud või seda sisustamas, teavad kui keeruline see võib olla. Neid detaile, mis tuleb selle käigus läbi mõelda, on palju. Kõige enam peavalu võivad tekitada olukorrad, kus on vaja mõelda lahendus väiksemasse ruumi. Selliseid funktsionaalseid ja nutikaid mööbliesemeid õnneks jagub ja üks populaarsemaid on meie hinnangul väike diivanvoodi. Seda, miks peaksid kaaluma selle soetamist, saad lugeda juba alljärgnevalt.

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Pühadeaja lahutamatuks osaks on on jõulutuled ja seda muidugi põhjusega, sest need aitavad luua koju mõnusa ja rahuliku meeleolu. Jõulutulede populaarsus on niivõrd suur, et lisaks klassikalistele valguskettidele ja tulukestele on võimalik soetada ka patareidega jõulutuled, mis on mugavad kasutamiseks erinevatel viisidel. Nii aknaraamide kaunistamiseks, kuusepuu ehtimiseks, aga ka erinevate kaunistuste loomiseks. Siit leiad ideid, kuidas patareidega jõulutuled enda kasuks tööle panna ja imeline kodu kaunistada.

vaata kõiki