Artiklid ja uudised

Rotangist aiamööbel, taimed ja tulukesed – loo üks hubane aianurk

Esimene kätte sattunud aiamööblikomplekt, kus on suvaline laud ja paar tooli, on hea kiire lahendus, ent ei aita kaasa mugava ja mõnusa aianurga loomisele. Pärast hoolikat valikut soetatud metallist, puidust või rotangist aiamööbel teenib sind hoopis paremini. Aed võib olla elutoa pikendus, suvealternatiiv köögile ja söögitoale, mängumaa lastele, kohtumispaik sõpradega või ka lihtsalt nurk, kus lõõgastuda.


Rotangist aiamööbel ehk materjal on tähtsam, kui sa arvad
Tihtipeale vaatame vaid aiamööbli välimust ja teeme ostuotsuse vastavalt sellele. Tegelikult peaks mõtlema materjalile. Sobivalt valitud materjal on võtmeks, et aiamööbel peaks vastu võimalikult kaua ning oleks mugav kasutada. Ja kuigi materjalid on kõik erinevate omaduste ja võimalustega, siis üks lähenemine on sama, olenemata sellest, millist materjali eelistad – investeeri kvaliteeti.

Igal materjalil on odavamaid ja kallemaid lahendusi ja kuigi kallimad lahendused võivad võtta eelarvest suurema osa, siis pikas plaanis tasub see ära. Eriti sel juhul, kui hooldad vastavalt tootjapoolsetele juhistele. Näiteks rotangist aiamööbel – korrektse hoolduse korral sobib kvaliteetne aiamööbel kasvõi lastele pärandamiseks!

Leia mööblile parim koht
Kokkupandav või üksteise otsa ladustatav terrassimööbel sobib lisaistmeteks ja väiksematesse aedadesse. Avaramatesse aedadesse mahub ära mööbli täiskomplekt ning U- või L-kujuline diivanikomplekt. Järjest rohkem kohtab aedades ka mugavaid ripptoole ning rippdiivaneid.

Kui sa pole välja valinud ühte kindlat kohta või tead, et tahad istumisnurga asukohta muuta, on igal juhul mõistlikum soetada kergesti liigutatav lahendus. Oma kergema kaalu tõttu on heaks lahenduseks plastmassist või rotangist aiamööbel. Puit ja metall, kuigi ka oma boonustega, on oluliselt raskemad, kui võrdluseks on rotangist aiamööbel.

Enne Kaup24 osturetkele suundumist mõtle sellelegi, kuhu aiamööbel paigaldada. Lisaks mõõtudele pea silmas päikese liikumist ning enda eelistusi. Osad inimesed eelistavad püsida varjus, teised tahavad kätte saada iga viimase kui päikesekiire. Kes kasutaks aianurka hommikusel ajal, kes pigem õhtustel perioodidel. Seda arvesse võttes saad ka aiamööbli paigutada enda jaoks loogiliselt.

Kuidas puhkenurk veelgi mugavamaks muuta?
Karbist väljavõetud rotangist aiamööbel ei garanteeri veel mõnusa atmosfääriga aianurka. Paar nutikat lisandit ja oledki loonud lahenduse, kus on kõikidel mõnus olla. Ära pelga kasutada majaseinu, mis muidu kipuvad tühjaks jääma. Seinad on ideaalseks kohaks, kuhu paigutada taimi, riiuleid, kunstiteoseid või ka mõnusa olemise loomisele kaasaaitavaid tulukeste kette.

Alati on armastatud lahenduseks sopikesed ja eraldatud nurgad. Sirmid, ronitaimedega kaetud liigutatavad vaheseinad ja ka kõrgemad peenrakastid on kõik Hansapost poes kergesti saadaval ning head ruumieraldajad. Ning kuigi see võib tunduda hoopis vastupidise lahendusena, aitab ala osadeks jaotamine väikest aeda visuaalselt hoopis suuremaks muuta!

Kohe maja kõrvale paigutatud istumisala võib täiendada varikatusega! See pakub kaitset nii vihma kui päikese eest, pikendades kasutuseks sobilikku aega. Teine võimalus varju tagamiseks on suur iseseisvalt püsiv päikesevari. Lisa stiilne rotangist aiamööbel ning selliselt on sinu aianurka oodatud ka need, kes eelistavad päikesest hoiduda aga tahaksid siiski õuesolemist nautida.

Sisestatud: 01.07.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Oma äri alustamine on täis väljakutseid. Üks väljakutseid on kindlasti ka oma peamise töökoha või kodukontori efektiivseks muutmine. Kodukontori sisustus ei ole ainult mugavuse, vaid ka produktiivsuse küsimus. Väikeettevõtete omanikud, kes töötavad peamiselt kodust, sealhulgas e-kaubanduse ettevõtjad, seisavad sageli silmitsi ruumi ja ressursside piirangutega oma töökoha sisustamisel. Üks võimalus alustava ettevõttena oma ressursse paremini planeerida on ärikliendi järelmaks.

vaata kõiki