Artiklid ja uudised

Planeerid aeda? Need on mõned nõuanded, mida meeles pidada

Uue aia planeerimine on keeruline töö, kuna see vajab mitmete asjade läbimõtlemist. Pole vahet, kas sinu aed on suur või väike, mõlema kujundamisel on erinevaid väljakutseid. Jagame sinuga nõuandeid, millest alustada aia kujundamisel. Ammuta inspiratsiooni ja alusta planeerimisega!


Mõtle suurelt ja pane plaan paika
Enne täpsema plaani paika panemist tuleb endale teha selgeks see, mida sa aialt ootad. Kas sa soovid, et sul oleks lihtsalt suur ja roheline muruala? Soovid luua oma enda ürdiaeda? Armastad võõrustada külalisi ja soovid korraldada aiapidusid? Sellest, mida sa soovid oma tulevases aias teha ja näha, sõltub palju. Mõtle see läbi ja seejärel pane oma mõtted kirja, et testida kõikide ideede realistlikkust.

Kui sa soovid võõrustada külalisi ja valmistada neile parimaid grillroogasid, peaksid enda plaanides arvestama grillnurga või terrassiga. Mõtle ka sellele, kui suur see võiks olla: kui palju inimesi soovid võõrustada ja kui suur peaks olema aialaud. Arvesta sellega, et aialaud võiks mahutada kõik sinu külalised ja pereliikmed.

Kui planeerid oma aeda erinevaid viljapuid ja peenraid, siis peaksid mõtlema ka sellele, kuhu paigutada kõik vajalikud ja ajapikku kogunevad tööriistad, aga ka aiamängud või jalgrattad. Üheks võimaluseks on planeerida oma aeda aiakuur, kuhu kõik see mahutada. Aiakuur ei pea olema suur, mõtle, mida sa tulevikus sooviksid seal hoiustada.

Eriti oluline on mõelda läbi suuremad rajatised ja ehitised, mida soovid oma aeda ehitada või soetada, sest need võtavad palju ruumi, moodustavad suure osa sinu aia planeerimise eelarvest ja võivad vajada kohaliku omavalitsusega kooskõlastamist.

Alusta esialgse plaani visandamisega
Nüüd, kui ideed on suures plaanis olemas, on aeg esialgse plaani koostamiseks. Selleks võid kasutada internetist kättesaadavaid programme, aga ka lihtsalt paberit ja pliiatsit, et mõelda läbi, kuhu midagi paigutada.

Peenarde paigutamisel tuleb arvestada sellega, kui palju valgust peenrale paistab ja milliseid tingimusi erinevad taimed vajavad. Samamoodi tasuks läbi mõelda, mida on plaanis kasvatada, sest mõned taimed sobivad väga hästi kokku, teised mitte nii palju. Siinkohal võid alati pidada nõu ka professionaalidega, kes aitavad valida peenarde asukoha kui ka panna paika taimestiku, mida kasvatada.

Kui soovid ehitada terrassi, siis see võiks olla ühenduses sinu maja sissepääsuga. Grillmaja võib ehitada aga ka mujale. Selleks võib olla mõnus nurgake aias, kust on kaunis vaade kas päikesetõusule või hoopiski -loojangule, sest pole ju paremat paika, kust seda nautida.

Olenevalt aiakuuri suurusest, võid selle kas paigutada mõnda aianurka või lausa keskele, et luua eristuv piir iluaia ja ürdiaia vahel. Valikuid on palju, mõtle kuuri jaoks loogiline koht, mis ei riiva silma ja on mugavas kohas, et asju haarata.

Kui sulle tundub, et kogu aia planeerimine on liiga keeruline, siis konsulteeri oma ala professionaalidega ning kaasa neid protsessi. Nii võid olla kindel, et saad rajada oma unistuse aia! Head planeerimist ja ideede elluviimist!

Sisestatud: 01.07.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Kui seinte värv ja tapeedimuster on peale pikka kaalumist lõpuks välja valitud ning mööbel ja lambid ostetud, pole kodu sisustamise tööd veel kaugeltki läbi. Et luua ideaalne interjöör, mis sobitub nii elanike ilumeelega kui ka uusimate moesuundadega, tuleb kindlasti läbi mõelda ka väikseimad detailid ja see, kuidas need omavahel sobituvad. Raske on ette kujutada hubast kodu ilma lillede, maalide või küünaldeta, kuid ka ilma pleedideta.

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantslased on inimestena ja natuurina sageli jutuaineks ja neid tuuakse oma võluva, kuid pingutamata seksapiilsuse ja muretuse tõttu tihti eeskujuks. Olla prantslaslikult šikk ja stiilne ei ole mõnele teisele rahvusele loomulikult lihtne, kuid on siiski imetlusväärne.

Samasugust mõnusat boheemlaslikku, kuid samas väga läbimõeldud joont järgivad prantslased ka oma sisekujunduses. Prantsuse Riviera maanteereis ja maalilised vaated võivad tekitada tahtmist ka oma koju tuua lõunaeuroopalikku hõngu ja helget meelelolu. Milliste võtetega seda saavutada?

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Kõik, kes on kunagi kodu sisustanud või seda sisustamas, teavad kui keeruline see võib olla. Neid detaile, mis tuleb selle käigus läbi mõelda, on palju. Kõige enam peavalu võivad tekitada olukorrad, kus on vaja mõelda lahendus väiksemasse ruumi. Selliseid funktsionaalseid ja nutikaid mööbliesemeid õnneks jagub ja üks populaarsemaid on meie hinnangul väike diivanvoodi. Seda, miks peaksid kaaluma selle soetamist, saad lugeda juba alljärgnevalt.

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Pühadeaja lahutamatuks osaks on on jõulutuled ja seda muidugi põhjusega, sest need aitavad luua koju mõnusa ja rahuliku meeleolu. Jõulutulede populaarsus on niivõrd suur, et lisaks klassikalistele valguskettidele ja tulukestele on võimalik soetada ka patareidega jõulutuled, mis on mugavad kasutamiseks erinevatel viisidel. Nii aknaraamide kaunistamiseks, kuusepuu ehtimiseks, aga ka erinevate kaunistuste loomiseks. Siit leiad ideid, kuidas patareidega jõulutuled enda kasuks tööle panna ja imeline kodu kaunistada.

vaata kõiki