Artiklid ja uudised

Miks on tähtis vahetada ventilatsioonifiltreid?

Filtrite õigeaegne vahetamine ja seadme siseosade puhastamine on väga oluline puhta siseõhu tagamiseks. Filtri tööiga on üldiselt kuni pool aastat. Selle ajaga saab filtermaterjali tolmukoormus täis ning filtri tehnilised omadused ja õhu läbilaskevõime hakkavad halvenema. Õhufiltril olev lisamaterjal võib hakata niiskust koguma, mis soodustab hallituse või bakterikolooniate kasvu. Need ei moodusta mitte ainult veelgi tugevama barjääri ringleva õhu jaoks, vaid need võivad hakata sisestama siseõhku veel rohkem saasteaineid ja allergeene.


Kui kodus ringlev õhk ei filtreeru läbi ventilatsioonisüsteemi korrektselt ega kiirelt, jäävad tahked tolmuosakesed majapidamispindadele või soojusvaheti pinnale. Seda nõrgenenud soojusvaheti funktsiooni tuleb korvata järelsoojendusega ehk seade peab soojendama sissepuhkeõhku näiteks elektri- või veekalorifeeriga. Selle tagajärjel kulutab ventilaator rohkem energiat kui see peaks ja see toob kaasa suuremad elektriarved. Samuti on ventilaatori mootori kulumine kiirem.
Õhufiltri õigeaegne vahetamine on palju lihtsam ja odavam, kui ventilatsioonisüsteemide vahetamine  ja tasub end ära säästetud energiakuludes. Soovitatav on vahetada ventilatsioonifiltreid 2 korda aastas. Filtrite vahetamine ei ole keeruline - sellega saab ka ise edukalt hakkama. Vaata ventilatsioonifiltrite vahetamise videojuhendeid SIIT.


Filtripood.ee on kodufiltrite e-kaubamaja, kust leiad üle 30 erineva õhufiltrite kaubamärgi ning enam kui 400 erinevat mudelit. Hooli oma tervisest, vaheta filtreid 2 korda aastas! Regulaarselt vahetatud ventilatsioonifiltrid tagavad madalama energiakulu ja tervisliku sisekliima.

- Madalam energiakulu
- Lihtne vahetada
- Mugav tellida
- Kiire tarne
- Puhas õhk ning kvaliteetne õhuvahetus!

Vali oma ventilatsiooniseadmele sobiv filter Filtripood.ee Tootekataloogist

Sisestatud: 10.11.2022