Artiklid ja uudised

Ventilatsioonifiltrite vahetamise juhend

Ventilatsioonifiltrid on tarvikud, mis on mõeldud kasutamiseks ventilatsioonisüsteemides. Need imavad õhusaastet ning piiravad tolmu, seente ja bakterite sisenemist ruumi. Filtreid on mitut tüüpi: kott- paneel-, padrun-, söe- ja rasvafiltrid. Kodustes ventilatsiooniagregaatides kasutatakse peamiselt paneel- ehk kassettfiltreid ja kottfiltreid.

Loe filtrite tüüpide kohta siit.

Miks peab ventilatsioonifiltrit vahetama?
Ventilatsioonifiltri vahetamine on vajalik, et vältida tolmu, mustuse, bakterite ja muude õhusaasteainete sattumist eluruumidesse. Vahetades regulaarselt filtreid, võite säästa aega ja raha. Uue filtri paigaldamine parandab õhu kvaliteeti ja vähendab mikroorganismide ja hallituse levikut. See aitab ära hoida allergilisi reaktsioone ja haigestumisi.

Kas ma saan ise ventilatsioonifiltrit vahetada?
Jah. Üldiselt saab koduse ventilatsiooniagregaadi filtri vahetamisega igaüks hakkama. Mõnedel juhtudel võib vaja minna põhjalikumat seadistamist, puhastustööde tegemist või lausa uue seadme paigaldamist.

Kuidas ventilatsioonifiltrit vahetada?
- Enne filtrite vahetamist tutvu seadme kasutusjuhendiga
- Lülita ventilatsiooniseade välja ja eemalda vooluvõrgust. Oota 2 minutit või veendu, et seade on täielikult seiskunud;
- Ava seadme luuk. Mõne agregaadi avamiseks tuleb kasutada kruvikeerajat. Loe seadme kasutusjuhendit;
- Eemalda ettevaatlikult vana ventilatsioonifilter. Jälgi, et ruumis tolmu üles ei keerutaks;
- Puhasta ventilatsiooniseadme korpus, kui see on tolmune. Puhasta vajadusel ka sisemus ettevaatlikult kuiva lapi või tolmuimejaga;
- Aseta uus ventilatsioonifilter seadme korpusesse. Vaata, et filter oleks õiget pidi ehk õhu suuna järgi. Filtripoe filtritel on selle selgitamiseks filtrile märgitud nool;
- Sulge seadme luuk;
- Lülita ventilatsiooniseade sisse ja kontrolli, et see töötaks korralikult. Sõltuvalt seadmest võib käivitumine võtta aega


Kui tihti peaks ventilatsioonifiltrit vahetama?
Ventilatsioonifiltri vahetamine sõltub seadmest ja filtri tüübist. Enamikus seadmetes soovitatakse filtreid vahetada keskmiselt 1-2 korda aastas.

Miks on tähtis vahetada ventilatsioonifiltreid?

Vaata ka meie vantilatsioonifiltrite vahetamise videojuhendeid:
Rego
Systemair
Vallox

Sisestatud: 29.01.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas valida ventilatsioonifiltrit?

Kuidas valida ventilatsioonifiltrit?

Kui Sinu eluruumidesse on paigaldatud ventilatsiooniagregaat, siis tea, et selle sees olevaid filtreid tuleb vahetada keskmiselt iga poole aasta tagant. Tavaliselt on manuaalis kirjas, milline filtrimudel ja mis mõõtudega sellesse seadmesse sobib. Sageli on ka vana filtri peal kleebis, kus on kirjas nimi ja mõõdud. Kui sa aga seda infot ei leia, siis on see artikkel sulle heaks teejuhiks. Jagame sinuga spikrit, kuidas ventilatsioonifiltreid valida ja millest üldse alustada.

Miks on tähtis vahetada ventilatsioonifiltreid?

Miks on tähtis vahetada ventilatsioonifiltreid?

Filtrite õigeaegne vahetamine ja seadme siseosade puhastamine on väga oluline puhta siseõhu tagamiseks. Filtri tööiga on üldiselt kuni pool aastat. Selle ajaga saab filtermaterjali tolmukoormus täis ning filtri tehnilised omadused ja õhu läbilaskevõime hakkavad halvenema. Õhufiltril olev lisamaterjal võib hakata niiskust koguma, mis soodustab hallituse või bakterikolooniate kasvu. Need ei moodusta mitte ainult veelgi tugevama barjääri ringleva õhu jaoks, vaid need võivad hakata sisestama siseõhku veel rohkem saasteaineid ja allergeene.

vaata kõiki