Artiklid ja uudised

Väikesed detailid, mis muudavad hoovist õdusa paiga

Aiamööbel pole ainus, mille valimisele hoovi või terrassi sisustades tähelepanu pöörata, sest paljud väikesed asjad määravad selle, kui mõnus on lõpuks sinu aianurk nendeks pikkadeks grillõhtuteks või õdusateks hommikuteks kohvitassi taga. Mida pidada meeles aianurga sisustamisel? Tutvu meie nõuannetega ja loo täiuslik aianurk külaliste võõrustamiseks ja hetkedeks iseendaga.


Õuevalgustid õdusa meeleolu loomiseks
Üks olulisemaid asju, mida juba aia planeerimise algusjärgus mõelda, on õuevalgustus. Õuevalgustid on vajalikud nii terrassil, aianurgas kui ka mujal sinu hoovis. Sõltuvalt, millised õuevalgustid valida, saab neid kasutada kas teeraja või peenra valgustamiseks või hoopiski valguse toomiseks terrassile või aianurka. Viimane on äärmiselt oluline selleks, et ka pimedatel õhtutel saaksid õues olemist nautida ja samal ajal serveerida toitu ja jutustada oma pere või sõpradega. Sarnaselt kodu sisustamisele on valgustus üks olulisemaid komponente, mida ei saa ignoreerida. Ka kõik need õdusad suveõhtud ei möödu ilma korraliku ja läbimõeldud õuevalgustuseta. Kaup24 ja Hansaposti valikust saad valida erinevad õuevalgustid, nii valgusketid, lambid kui ka erinevad laternad. Kombineeri omavahel erinevad õuevalgustid, et luua täiuslik valgustus oma aeda. Soovitame valida nii põhilised valgusallikad, milleks võivad olla välitingimustesse loodud seina- või laelambid, aga ka lisa valgusallikaid, milleks ongi küünalde laternad ja valgusketid. Neid erinevaid liike omavahel kombineerides saab luua tõeliselt häid tulemusi, mis aitavad luua muinasjutulise aia.

Erinevad tekstiilid pehmeks ja mugavaks olemiseks
Soovime tunda end hoovis sama mugavalt kui toas ja seetõttu tasub oma aiamööbli aiamööbli juurde valida ka erinevad tekstiilid, mis lisaks õdusale meeleolule loovad pehme istumisaluse. Kõige olulisem on erinevate tekstiilide valimisel pöörata tähelepanu materjalile ja selle omadustele. Kõik need pehmed tekstiilid, mis on mõeldud kasutamiseks lamamistoolil, istumistoolidel või mõnel pingil, võiksid olla ilmastikukindlad, et neid ei peaks igal korral kokku korjama ja tuppa viima. Veendu, et materjal on kergelt kuivav ja UV kindel.

Muud tekstiilid nagu pleedid võivad olla tavalised, lihtsalt pea meeles, et sa ei jätaks neid õue vihma kätte. Pleed on hea tõmmata ümber siis, kui õhtud kisuvad jahedamaks ja tunned, et soovid natukene midagi sooja juurde. Istu pleed ümber lõkke ääres või oma aiakamina kõrval ning naudi rahustavat tuleleeki. Sa võid valida ka erinevad vaibad oma terrassile. Kui otsustad seda teha, siis vali materjale, mis on piisavalt niiskuskindlad, et kui vihma kätte jäävad, saab kergelt ära kuivatada. Nii nagu ka toas, muudab vaip ka sinu terrassi hubasemaks. Seetõttu on populaarsed kõrtest kui ka peenikesest plastikkiust valmistatud kandilised kui ka ümmargused vaibad, mida asetada kas söögilaua alla või mõne istumiskoha ette.

Sisestatud: 02.03.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerennide puhastamine on töö, mida tuleks teha igal sügisel. Ummistunud vihmaveerenni puhastamine on üks lihtsamaid võtteid, millega ennetada veekahjusid.
Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi kinnitusel on rennide puhastamise peamine eesmärk tagada, et vihmavesi voolaks selleks ettenähtud kohta ning et vesi ei hakkaks ühel hetkel räästa vahelt tuppa tungima. „Kui rennid on puhastamata, siis jääb vesi rennidesse seisma. Sealt edasi polegi palju vaja, kuniks vesi tungib korterisse või eramajja,“ toob ta välja.

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

vaata kõiki