Artiklid ja uudised

Mööbli kolimine: 5 praktilist nõuannet

Mööbli kolimine võib olla üks keerulisemaid ja väljakutseid esitavamaid osasid kogu kolimise protsessist. Kasutades õigeid ja nutikaid võtteid pole see aga niivõrd stressirikas.

Jagame sulle siin nippe, mida järgides kolid nagu tõeline professionaal. Tutvu praktiliste nõuannetega, mis aitavad sul transportida mööbli ohutult punktist A punkti B!


Tark ei torma, vaid planeerib
Tormamine ei vii kaugele ja seda eriti mööblit transportides. Mööbli kolimine tuleb põhjalikult läbi mõelda, et vältida üleliigset rapsimist ja sellest tekkivaid vigastusi endale ja mööbliesemetele.

- Vaata, kui palju mööblit on vaja transportida.
- Mõõda ukseavad nii oma praeguses kodus kui ka uues, et veenduda, et kogu vajalik mööbel mahuks välja ja sisse.
- Arvesta välja, kui palju mahub sinu autosse või tellitud kaubikusse.
- Küsi abi. Kui selgub, et kolimine ei ole jõukohane, siis kaasa abilisi, kas oma tuttavaid või telli vastav teenus kolimisettevõttelt.

Kolimisteenused sisaldavad nii mööbli demonteerimist, vajadusel ka pakkimist ning transporti ukselt uksele. Ettevõtte Kolimisrõõm soovitab kaaluda professionaalse abi kaasamist, kui sul on palju suuri ja raskeid mööbliesemeid, mida ei ole kerge üksinda transportida.

Alusta puhastamisest
Kui plaan paigas, asu tegutsema! Ettevalmistus on kogu kolimise võtmeteguriks. Selleks, et saaksid oma uues kodus pakkida lahti puhta mööbli, alusta selle puhastamisega. Eemalda kõik asjad, paki need korralikult kastidesse ja puhasta seejärel mööbel tolmust ja plekkidest.

Pehme mööbli puhastamiseks kasuta tolmuimejat, et eemaldada üleliigne tolm ja vajadusel puhastada ajapikku tekkinud plekid. Kasuta puhastamisel alati neid võtteid, mis on mõeldud vastava materjali puhastamiseks.

Võta mööbel lahti
See on üks aeganõudvamaid mööbli kolimise protsessi osasid ja samal ajal ka üks olulisemaid. Mida rohkem saad mööbli lahti võtta, seda kergemaks muudad nii selle transpordi, autosse pakkimise kui ka vähendad võimalike kahjustuste tekke tõenäosust..

Juhindu järgmistest soovitustest, et muuta mööbli kolimine kergemaks:

- Eemalda laudade jalad ja lauapind.
- Võta kogu voodiraam lahti, sealhulgas eemalda peats ja voodijalad.
- Eemalda kappidelt nupud ja sahtlid.
- Võta ära diivanitelt ja tugitoolidelt jalad ja eemaldatavad padjad.

Paki korralikult
Mööbli lahti võtmisel tekib palju väiksemaid detaile, võta nende jaoks kasutusele väikesed karbid või kotid ja märgista need ära vastavalt mööbliesemele. Vajadusel kasuta pakkimisel lisamaterjali, et vältida õrnemate detailide kahjustamist.

Ülejäänud mööbel paki korralikult kas mullikilesse, plastikkotti või kasuta mõnda muud pakkevahendit. Suurematesse plastikust kottidesse saab asetada pehme mööbli osad, mullikile sobib see-vastu õrnemate detailide kaitsmiseks.

Liiguta ettevaatlikult
Palju õnne, suur osa tööst on nüüdseks tehtud! Jäänud on asjade turvaline transportimine autosse ja seejärel juba mööbli kokkupanek. See on nüüd koht, kus tuleks kindlasti kaasata abilisi, et end ega ka mööblit mitte vigastada. Kasutades professionaalset kolimisteenust, võid südamerahus lubada endale puhkepausi ja usaldada kõik spetsialistide kätte.

Kui oled otsustanud kolimise oma jõududega ära korraldada, kutsu appi tuttavad, kes aitavad mööbli tõstmisel ja vedamisel. Kasuta tekke ja teisi pehmeid tekstiile mööbli vedamiseks või soeta spetsiaalsed raskete asjade kolimiseks mõeldud abivahendid. Ära pusi üksi - koos on lõbusam ja ohutum!

Mööblit on liiga palju või sul ei ole aega? Kolimisfirma tuleb sulle appi, kui üksi ei jaksa või jääb puudu vajalikust ajast.

Kolimisrõõm aitab sind hea meelega nii mööbli pakkimisel kui ka transpordil. Usalda oma sisustus spetsialistide kätesse ja tegele kõige muuga, mis on oluline!

Sisestatud: 09.03.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerenni puhastamine tasub ära teha aegsasti

Vihmaveerennide puhastamine on töö, mida tuleks teha igal sügisel. Ummistunud vihmaveerenni puhastamine on üks lihtsamaid võtteid, millega ennetada veekahjusid.
Katusehooldus.ee esindaja Siim Jõgi kinnitusel on rennide puhastamise peamine eesmärk tagada, et vihmavesi voolaks selleks ettenähtud kohta ning et vesi ei hakkaks ühel hetkel räästa vahelt tuppa tungima. „Kui rennid on puhastamata, siis jääb vesi rennidesse seisma. Sealt edasi polegi palju vaja, kuniks vesi tungib korterisse või eramajja,“ toob ta välja.

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Miks on väikesed kodusisustuselemendid ja detailid sisekujunduses olulised?

Me kõik oleme kuulnud ütlust, et saatan on peidus detailides. Kui rääkida sisekujundusest, siis paljud meist näevad ja mõistavad laiemat pilti. Ehk seda, kuidas ruum tervikuna ideaalis välja näeb. Kuid kõik pisemad detailid ja väikesed sisustuselemendid loovad tegelikult selle suurema tervikliku pildi. Sageli näeme, mis ruumis sisekujunduse osas tegelikult toimub, alles siis, kui võtame aega ja haarame endasse ka kõik väiksemad detailid.

vaata kõiki