Artiklid ja uudised

Pimendav ruloo aknaraamile sobib nii magamis- kui ka lastetuppa

Pimendav ruloo aknaraamile paigutatuna sobib kõikidesse eluruumidesse, kus soovid piirata üleliigse valguse sissepääsemist. Paigalda see kodukontorisse, lastetuppa või hoopiski magamistuppa.
Pimendav ruloo aknaraamile sobib igale poole ja seda saab kasutada koos kardinatega, mis aitavad ruumi tuua rohkem pehmust ja struktuuri. Kuidas valida sobiv ruloo ja mida arvestada valikut tehes? Tutvu nõuannetega!


Kuidas valida sobiv pimendav ruloo aknaraamile?
Esiteks tuleb mõelda, milline pimendav ruloo aknaraamile valida. Ruloosid on väga erinevaid. See võib olla kas kassettruloo, voldikkardin, ribakardin. Erinevad variandid erinevad üksteisest nii kasutuse kui ka disaini poolest, mistõttu tuleb siin arvestada oma maitsega. Voldikkardinad on ühed praktilisemad, sest neid saab tavaliselt reguleerida nii all kui ülevalt äärest. Nii saab katta just sellise osa aknast, mis on vaja.

Kui on teada, millise disainiga pimendav ruloo aknaraamile valida, saab edasi liikuda juba järgmiste sammude juurde, milleks on värvi ja õige mõõdu leidmine.
Alustame värvist, sest selle valimine võib olla kõige aeganõudvam. Aknaraamile kinnitatav ruloo tuleb valida värvitoonis, mis sobib sinu koju. Selle jaoks tasub arvestada kõikide toonidega, mis on ruumis kasutusel. Kas toas on soojemad või külmemad toonid? Millised värvi domineerivad? Kas pimendav ruloo aknaraamile on ainu aknakate, mida planeerid tuppa?

Nende küsimuste põhjal saab mõelda läbi enda soovid. Värvivalikul lähtu interjöörist ja vali kas tagasihoidlik ja ajatu värv nagu kreemikas valge, hall, hele pruun, või midagi, millega interjööri rikastada. Kui sa oled planeerinud akendele ka kardinad, siis soovitame valida pimendav ruloo aknaraamile, mis on kergetes ja tagasihoidlikes värvides ja panna rõhku põnevatele mustritele ja värvidele kardinaid valides.

Mis mõõdus pimendav ruloo aknaraamile sobib?
Järgmiseks tuleb valida õigetes mõõtudes toode. Kaup24-st ja Hansapostis leiab erinevad pimendavad rulood, mis sobivad paljudes erinevates mõõtudes akendele. Selleks, et osata valida sobiv toode, on vaja teada akende mõõte.

Mõõtmiseks tuleb otsustada, kas ruloo paigldada aknaava vahele või ette. Mõõda akende kõrgused ja laiused. Soovitame igaks juhuks mõõta mõlemad tulemused kahest kohast, sest need võivad mõnes majas natukene erineda. Võta arvesse alati suurimat tulemust. Sõltuvalt ka sellest, kas pimendav ruloo aknaraamile läheb klaasiliistu peale või mitte, tuleb mõõta ka selle jaoks vajalikud mõõtmed.

Kui mõni meelepärane pimendav ruloo aknaraamile on välja valitud, siis vaata, milliste mõõtudega toode on saadaval. Paljude toodete juures on ka kirjas, millised on mõõdud ja kuidas toodet paigaldada. Järgi toote juhiseid ja vaata, kas selliselt sinu välja valitud pimendav ruloo aknaraamile sobib või mitte. Küsimuste korral pöördu edasimüüja poole, et olla kindel sobivas tootes.

Sisestatud: 23.03.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Pleedid mitte ainult ei hoia meid soojas, vaid kaunistavad ka kodu

Kui seinte värv ja tapeedimuster on peale pikka kaalumist lõpuks välja valitud ning mööbel ja lambid ostetud, pole kodu sisustamise tööd veel kaugeltki läbi. Et luua ideaalne interjöör, mis sobitub nii elanike ilumeelega kui ka uusimate moesuundadega, tuleb kindlasti läbi mõelda ka väikseimad detailid ja see, kuidas need omavahel sobituvad. Raske on ette kujutada hubast kodu ilma lillede, maalide või küünaldeta, kuid ka ilma pleedideta.

vaata kõiki