Artiklid ja uudised

Väliköök on õueala süda

Kas kaalute avatud terassi või varjualuse puhkeala vahel? Meie kliimas on vihma võimalus peaaegu iga päev. Suvel on Eestis keskmiselt 25 selget päeva. Seega parem on omada katusealust grillimisala. See, kas saate päeval päikest võtta või mitte, on suur küsimärk kuid grillimist ei tohiks takistada ükski vihmahoog. Grillmaja ei pea olema köetav, kuid parem võimalus oleks õhukindlad seinad ja aknad kui lihtsalt markiis.


Kõigil on teada, et köök on kodu süda. Suvel veedame palju aega väljas ning ka õuealal peab olema oma süda.

Köögis kehtib rusikareegel, et kolm tööpinda - valamu, pliit ja külmkapp - peaksid olema üksteisele mõistlikus läheduses ja moodustama kolmnurga. See muudab köögi võimalikult mugavaks. Suveköögis ei saa seda reeglit alati aga kasutada, sest köök võib olla liiga väike, kitsas, piklik, ebakorrapärase kujuga või pliidi asemel kasutatakse grilli ning külmkappi ei pruugi üldse olla. Sellegipoolest üritage olla võimalikult lähedal ideaalile ja proovige vältida erinevate tööpindade asetamist ühte ritta. Näiteks kui suveköögis on grill ja tuleallikas asub väljaspool kööki, tuleks valamu ja toiduvalmistamise ala paigaldada võimalikult lähedale väljapääsule.
Suveterassi köögimööbel peab olema välitingimustele sobilik - vastu pidama suurele niiskusele ja temperatuurikõikumistele. Seega tuleks vältida luksuslikku puitmööblit, lamineeritud puitlaastplaat/ MDF ja kangast või nahast polsterdatud mööblit. Suveköögi jaoks sobivad aga suurepäraselt järgmised valikud:

- puidust aiamööbel, eriti hea on klappmööbel, mida saab hõlpsasti kokku panna, kui aiahooaeg on läbi või kisub vihmale
- roostevabast terasest mööbel, mil köök võib samas lokatsioonis asuda terve aastaringi, kaasaarvatud talvel
- looduslikust tiigipuidust, rotangist või plastist punutud mööbel
Kindlasti võiks tähelepanu pöörata suvekoogö valgustusele, sest see on koht, kus saab luua tõelist mugavust ja hubasust. Ideaalis peaks kunstlik valgustus olema õhtuti pehme ja ühtlane. Ala peaks valgustama mitte ainult ühe laelambiga vaid võiks mitu valgusallikat: põranda- või laevalgustid, küünlajalad ja laternad.Väliköögi valgustamiseks sobivad metallist, plastikust, puidust või punutud valgustid, millel on täiendav niiskuskaitse.
Kõik väliköögi jaoks vajalikku leiad Mustrist, et suveõhtud hea söögi ja sõpradega veelgi sumedamaks muuta!

Vaata lähemalt meie e-poest!

Sisestatud: 17.05.2023

Muster Sisustussalong

Tel:
679 1746 ,679 1742
Aadress:
Pärnu mnt 139A, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Jõulud algavad Mustrist

Jõulud algavad Mustrist

Muster on läbi aastate silma paistnud rikkaliku jõuluaja väljapaneku ja kaubavaliku poolest. Salongist leiab kõik vajaliku, et igas kodus õige pühademeeleolu tekitada. Muutmaks pimadet aega veidigi valgemaks ja säravamaks, on valikus erinevaid valguskette- ning palle, mida võimalik kasutada nii sise- kui ka välitingimustes. Saadaval on ka patareitoitel valguskette, mida on hõlbus kasutada jõululaua dekoreerimiseks, kuid miks mitte ka pimedatel augustiöö piknikutel? Värvilised valguspallid on sõbralikud valgusallikad ka aastaringseks kasutamiseks näiteks lastetoas.

vaata kõiki