Artiklid ja uudised

Lastetubade sisustamisel on oluline arvestada lapse enda mustri- ja toonieelistusi

Lastetuba ei ole ainult koht mängimiseks, vaid ka koht hädavajalikuks puhkuseks ja taastumiseks. Toon-toonis mustrid ja rahustav värvigamma, nagu sinine, roheline ja summutatud pastelltoonid – õrnad roosad, helekollane, on üldjuhul sobivamad kui väga erksad värvid ja motiivid.

Ent kõige tähtsam on lapse enda maitseelistus. Tapeedid, värvid, mustrid vali lähtuvalt lapse loomusest. Elavaloomuliste, aktiivsemate laste ruum võib olla ka tugevamate aktsentpindadega lahendatud, kus rõhk on pilkuköitval, lapsele meeldiva motiiviga seinakattel. Tagasihoidlikuma loomuga lapse puhul võib välja pakkuda näiteks loodusteema, kus heledal foonil domineerivad rohelised ja maatoonides aktsendid ning taimemotiivid. Rohelisetooniline seinakate annab suurepärase võimaluse tuua ruumi loodust. Roheline parandab loovust ja keskendumisvõimet ning võib aidata ka kiiremini terveneda. Rohelised taimemustrilised seinakatted loovad rahustava ja tasakaalustava miljöö, lummav loodusvaatega seinakate annab ruumile sügavust ja rahustab. Ka rahulikud pilve- ja tähekeste motiivid loovad pehmema ruumi ilme. Kui väike toaomanik on näiteks suur loomade fänn, siis põnevaid loomamustrilisi tapeete leidub igas värvigammas, nii pastelsemaid kui erksavärvilisi.

Loomateemalised seinakatted leiad siit

Või on laps hoopis maadeavastaja, siis seinasuurune maakaardi motiiviga pilttapeet võimaldab märkida unistuste reisi sihtkohti või juba käidud paiku. Meeldivad ehk mereseiklused ja köidavad piraadilood, siis mereteemalist ruumi on lihtne kujundada sinisetriibuliste tapeetidega, aga leidub ka meremotiivides mustrilisi tapeete. Lapse unistust roosatoonilisest toast tasuks aktsepteerida, roosa on turvalisust ja hoolivust loov ning pingetest vabastav ja vaimu lõõgastav toon. Roosat saab tasakaalustada rohelise, valge või halliga. Ka päikeselised kollasetoonilised tapeedid on lastetubades suurepärane valik, sest kollane on teadmiste ja õppimise värv, mis aitab tähelepanelik olla, kuulda, näha ja omandada.

Tapeeditootjad loovad disaineritega koostöös väga stiilseid, tervisesõbralike materjalidega ja ajale vastupidavaid pilttapeete, mis sobivad väikelapseeast kuni noorukieani. Kaasaegseid pilttapeete saab tellida täpselt oma seinale sobivas mõõdus ja neid on väga lihtne paigaldada ning nendega on võimalik ruumile hõlpsalt anda uus värske välimus.Pilttapeedid leiad siit

Kui silma jääb just hinnalisem seinakate, siis piisab ka vaid paarist rullist toa ilme täiesti uueks muutmiseks. Hea nipp on ülejäävate tapeeditükkidega vooderdada näiteks panipaiga kastid või riiuliküljed.
Ka lihtne kingakarp sobib mänguasjade ja erinevate vidinate hoidmiseks ja kui see kleepida üle samamustrilise või -toonilise tapeediga, mis seinas, siis saavutab harmoonilise ruumi tervikpildi lihtsamini.

Loomulikult toetab tervikut ka tapeedi toonidest lähtuvad tekstiilid ja mööbli toon. Mööbel võiks olla vastupidav ja vastavalt eale kohandatav, et ei peaks välja vahetama. Mööblit on ju lihtne üle värvida võttes aluseks seinakatte tonaalsust ning re-disainida seinast üle jäävate tapeedijääkidega.

Ideid lastetubade kujundamiseks vaata veel siit siit
www.facebook.com/tapeedistuudio
www.tapeedid.ee

Sisestatud: 23.08.2023

Tapeedistuudio

Tel:
5687 9838
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki