Artiklid ja uudised

Soovitused kamina kütmiseks


Parima soojuse tagavad lõhutud kasehalud, üldse lehtpuud, mis põlevad rahulikumalt kui okaspuud. Kui Sa kasutad kütmisel tamme, pööki või mõnda muud kõrge kütteväärtusega puitu, tuleb need alati segada mõne teise puiduliigiga, et vältida tulekolde kahjustumist. Küttepuud peavad olema kuivad, umbes 20 %-lise niiskusesisaldusega. Halu pikkuseks peaks olema 30 - 35 cm ning läbimõõduks 5 - 8 cm. Tavakütmise puhul piisab 2,5 kg küttepuudest tunnis ning maksimaalseks lubatud koguseks on 3kg/h.



Pole soovitatav

Kasutada kütteks impregneeritud, värvitud või liimitud puitu, saepuruplaate, plasti ja töödeldud paberit. Taoliste materjalide põletamisel eraldub aineid, mis on kahjulikud nii ahjule kui tervisele. Need võivad samuti kahjustada korstnaterast või kivikorstna puhul müürivuuke.

Tule süütamine

Ava uks ning aseta küttepuud risti üksteise peale. Alusta väiksemate ning päris kuivade nn. hakatuspuudega. Tule süütamiseks kasuta süütepaberit või ajalehepaberit. Jäta ahjuuks 10 kuni 15 minutiks paokile, kuniks tuli on korralikult põlema läinud. Nii soojeneb ka ukseklaas ning sellele koguneb ka vähem nõge. Kui tuli põleb korralikult, võid ukse sulgeda, ava õhusiiber täielikult. Jätka suuremate hakatuspuude lisamist seni, kuni hõõguva söekihi paksuseks on ca 25 - 50 mm. Seejärel võid peale panna jämedamaid halgusid. Mõne aja möödudes, kui tuli on jõudu kogunud, võib osutuda vajalikuks kuumust pisut vähendada. Reguleeri põlemiskiirust õhusiibri abil. Põlemiseks vajalik õhuhulk ning eralduva soojuse kogus sõltub kasutatavast puiduliigist, selle niiskusastmest, korstna tüübist ja pikkusest.





Sisestatud: 10.02.2005

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki