Artiklid ja uudised

Nippe söögilaua valimiseks

Kodu on koht, kus jagame erilisi hetki oma pere ja sõpradega. Kodu südameks on söögilaud. Anname Sulle näpunäiteid, kuidas omale sobivaim söögilaud valida.

Mõõda ruum söögilaua jaoks
Enne kui sukeldud erinevate stiilide ja materjalide maailma, võta kätte mõõdulint ja mõõda ära ruum, kuhu söögilaua paigutad. Õige suurusega laud tagab selle kasutamise mugavuse ja funktsionaalsuse. Ideaalis peaks söögilaud olema piisavalt suur, et mahutada kõiki pereliikmeid ja külalisi. Laud peaks jätma piisavalt ruumi toolide jaoks, et kõigil oleks ruumi laua taha istuda. Veendu, et valitud toolid sobivad laua kõrguse ja laiusega. Liiga suured toolid võivad teha laua äärde istumise ebamugavaks ja olemise kitsaks. Et inimesed saaksid laua äärde mugavalt istuda, jäta vähemalt 60-75 cm vaba ruumi laua ja toolide vahele. Mõtle ka laua kuju peale. Näiteks ristkülikukujuline laud võib vajada toolidele rohkem ruumi, samal ajal ümmarguse või ovaalse laua puhul ei ole nurgad takistuseks ja mahutavad seetõttu laua taha rohkem toole ja inimesi.

Kui võimalik, proovi enne ostmist erinevaid laudu ja toole mööblipoes kohapeal. Nii saad olla kindel, et need sobivad ruumi suuruse ja stiiliga ning on ka mugavad. Unoliki mööblipoodides leiad erineva suuruse ja stiiliga söögilaudu.

Vali materjal, mis Sinuga räägib
Unolik pakub täispuidust mööblit. Materjalidest on saadaval kask, tamm, saar, must lepp ja spoon. Iga puit on oma ainulaadsete omadusega. Puitmööbel on alati unikaalse välimusega, sest puidusüü on kordumatu.

Kui armastad looduslikku ja sooja välimust, võib tamm olla suurepärane valik. Kui hindad minimalistlikku elegantsi, võib Sulle sobida kask. Ära unusta ka mööbli hooldamist - mõned materjalid võivad nõuda rohkem hoolt kui teised. Loe puitmööbli kasutamise ja hooldamise juhendit.

Mõtle söögilaua funktsionaalsusele
Söögilaud ei pea olema vaid lauapind. Unolik pakub palju võimalusi, mis muudavad laua funktsionaalsemaks. Näiteks võid valida lisaplaadiga pikendatava söögilaua, et saaksid laua suurust muuta vastavalt külaliste arvule. Samuti võid kaaluda lauale sahtlite või riiulite lisamist – see annab lisaruumi köögitarvikutele või dekoratiivesemetele.

Laura laud sahtliga Allikas: unolik.ee

Laura laud sahtliga Allikas: unolik.ee

Lase sisustusel rääkida Sinu lugu
Söögilaud on kodu keskmeks ja hakkab rääkima „Sinu lugu“. Seepärast peaks laud väljendama Sinu isiklikku olemust ja maitset, aga ka haakuma ruumi stiiliga. Julgema tulemuse saamiseks kombineeri erinevaid stiile ja värve, et luua omanäoline ja pilkupüüdev keskkond. Unolikis saad tellida näiteks nii, et laua plaat on lakitud tammest, kuid jalad hoopis kasest viimistletud musta/valge värvi või peitsiga. Võimalusi on lõputult. Unolik pakub laias valikus viimistlusi ja erinevaid toone, mis aitavad Sul oma loovust vabalt väljendada. Kui soovid midagi tõeliselt uudset ja ainulaadset, otsusta eritellimusmööbli kasuks. Unoliki mööblieksperdid aitavad leida parima lahenduse just Sinu ruume ja vajadusi silmas pidades.

Unoliki viimistluse ja toonivalikus on ligi 20 variatsiooni

Unoliki viimistluse ja toonivalikus on ligi 20 variatsiooni

Kvaliteet ennekõike
Unolik on pakkunud kvaliteetset täispuitmööblit juba 25 aastat olles pühendunud ennekõike mööbli vastupidavusele. Kui valid söögilaua Unolikist, saad kindel olla, et see kestab aastaid või isegi põlvkondi.
Täispuidust mööblit saab restaureerida, mis pikendab selle eluiga veelgi. Mööbel põlvest põlve!

Nüüd, kui oled teadlik söögilaua valimise kunstist, ära kiirusta otsuse tegemisega. Külasta Unolik mööblipoodi Tallinnas või Tartus, sest vaid poes kohapeal saad mööblit proovida ja katsuda. Unoliki poodides saad väärtuslikke nõuandeid söögilaua valimiseks. Sinu kodu väärib ainult parimat - Unolik aitab Sul seda teostada.

Näiteid pikendatavatest ümmargustest laudadest:

New Englad pikendatav +2 lisaplaati

New Englad pikendatav +2 lisaplaati

Retro XL pikendatav kuni 3,3m

Retro XL pikendatav kuni 3,3m

Mati pikendatav söögilaud

Mati pikendatav söögilaud


Näiteid nurgelistest pikendatavatest laudadest:

Mini Kalmer pikendatav 100-160 ja Björk toolid

Mini Kalmer pikendatav 100-160 ja Björk toolid

Arild pikendatav söögilaud

Arild pikendatav söögilaud

Andrea pikendatav söögilaud

Andrea pikendatav söögilaud


Näiteid eritoonide kombineerimisest:

Bruno laud ja Bruno toolid

Bruno laud ja Bruno toolid

Nova laud ja  Nova toolid

Nova laud ja Nova toolid


Näiteid stiilsetest lahendustest:

Apollo laud ja Ekliden toolid

Apollo laud ja Ekliden toolid

Solid laud ja Nochy toolid

Solid laud ja Nochy toolid

Sisestatud: 12.10.2023

Unolik OÜ Tallinna ja Tartu esindussalongid

Tel:
5191 1255
Aadress:
Pärnu mnt 238, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki