Artiklid ja uudised

Lahtikäiv tugitoolvoodi ja kokkupandav mööbel - nutikad viisid, kuidas sisustada väikest korterit

Väikest ruumi ja korterit sisustades tuleb iga detail väga põhjalikult läbi mõelda. Vaid nii on võimalik luua kodu, mis on küll väike, aga selles on kõik vajalik olemas. Kui ka sina oled oma uut korterit sisustamas või ostnud üürikinnisvara, mille soovid sisustada kõige vajalikuga, siis tutvu meie nõuannetega, kuidas väikesesse ruumi kõik ära mahutada.

@ Max Rahubovskiy via canva.com

@ Max Rahubovskiy via canva.com

Diivanvoodid ja lahtikäivad tugitoolvoodid loovad alternatiivsed magamiskohad
Diivanvoodid on paljude koduomanike üheks lemmikuks mööbliesemeks. Diivanvoodid sobivad hästi väikese korteri elutuppa, olles igapäevaselt kasutusel diivanina. Kui külalised saabuvad, saab sellest lihtsa vaevaga teha voodi.

Teiseks sarnaseks lahenduseks on lahtikäiv tugitoolvoodi.
Kui diivanvoodi võib pakkuda magamiskohta lausa kahele inimesele, siis lahtikäiv tugitoolvoodi on mõeldud ennekõike ühele inimesele magamiseks, kuid seegi on lisa magamiskoht, mis võib olla paljudes kodudes puudu. See sobib hästi elutuppa diivani kõrvale, luues piisavalt palju istumiskohti ja vajadusel ka võimaluse seda kasutada kui voodit.

Lahtikäiv diivan vs lahtikäiv tugitoolvoodi: eelised ja puudused
Lahtikäiv diivan : eelised ja puudused:

- Vajab palju ruumi, et ära mahuks.
- Väga hea ja mugava konstruktsiooniga diivanvoodi on kallis.
- Mahutab magama kaks inimest.
- Mahutab istuma vähemalt kaks inimest, aga võib kuni lausa 5, sõltuvalt selle disainist ja suurusest.

Lahtikäiv tugitoolvoodi: eelised ja puudused
- Kompaktne ja väike, mahtudes paljudesse ruumidesse.
- Suhteliselt odav.
- Mahutab istuma ja magama ühe inimese.

Muud lahendused, mida silmas pidada
Lisaks lahtikäivale diivanile ja tugitoolile on veel mitmeid lahendusi, kuidas väikest kodu sisustada. Selleks on kokkupandav mööbel. Näiteks võiks köögis olla söögilaud, mida on võimalik lihtsa vaevaga suurendada kui külas on rohkem inimesi. Juhul kui ruumi on eriti vähe võib vajalik olla täiesti kokkupandav lahendus, ehk laud, mille saab tõsta üles vastu seina ja söömise ajal paigutada alla tagasi.

Selleks, et kõik asjad ära mahuksid, tuleb mõelda nutikate panipaikade peale. Proovi panipaigad ühendada muude mööbliesemetega, nagu näiteks võiks köögis toolide asemel olla pink, mille all asub panipaik. Samuti toimivad hästi kõik lahendused, millega luuakse rohkelt ruumi just kõrgustes ehk kuni laeni ulatuvad köögikapid ja kõrged riiulid raamatute, dekoratsioonide ja muu paigutamiseks.

Viimaseks, kasuta heledaid toone ja mängi peeglitega, et anda ruumile näiliselt suurust juurde. Need pealtnäha väikesed nipid võivad muuta kogu ruumi ilmet väga palju. Seega kõik tapeedid ja seinavärvid võiksid olla heledates toonides nagu beež, valge, helesinine või mõni teine meelepärane värv. Need loovad tunde, et ruum on suurem ja avaram. Kui sa soovid lisada oma tuppe värve, siis tee seda väikeste detailidega nagu patjade, vaipade, kardinate või lilledega.

Sisestatud: 13.11.2023

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Tänapäeva tehnoloogiamaailm üllatab meid jätkuvalt koduinnovatsioonidega, mis mitte ainult ei tee meie elu lihtsamaks, vaid võimaldavad meil ka teha kaasaegseid valikuid oma eluruumide kujundamisel. Siin on valgustuse uuendused, mis võimaldavad nautida esteetikat ja energiasäästuvõimalusi: traditsioonilised pirnid asendatakse LED-tuledega, nutikas ja seninägematu dekoratiivvalgustus. Räägime siis mõnedest kõige muljetavaldavamatest kaasaegsetest valgustuse uuendustest, mis viivad teie kodu atmosfääri kindlasti uuele tasemele.

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Kindlasti oled kogenud olukorda, kus alles reaalse kasutamise käigus selgub, et oleks pidanud ühele või teisele asjale juba varem tähelepanu pöörama. Eriti levinud on see remondi- ja sisustusmaailmas, kus dušikabiin võinuks olla suurem, dušisegisti rohkemate funktsioonidega või midagi kolmandat. Üksjagu aega kulutatakse sobivate plaatide-värvide valimiseks, mis on ühelt poolt loogiline – need hüppavad kohe silma, kui uksest sisse astuda. Mis on aga see, mis nende kõrval varju jääb?

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

vaata kõiki