Artiklid ja uudised

Puitkomposiit – iga ilmaga ilus terrass

Katusealune või päiksele avatud terrass pakub meie kliimas nauditavat vaheldust. Tänapäevase eramu hoovipoolne terrass kujutab endast toredat õuetuba, kus kevadest sügiseni mõnusalt aega saab veeta.


Terrassi rajamisel tasub kiigata kõige uudsemate lahenduste suunas, sest ehitusmaterjalide tootmises toimub pidev materjalide täiustamine ja innovatsioon. Puumarketi tootevalikus on Eesti tootja Onewood puitplast-komposiitmaterjalist terrassilauad. Onewoodi puitplastist (WPC) terrassilaudade koostis on välja töötatud põhjamaises kliimas kasutamiseks, mis toob esile nii puidu kui ka plasti parimad omadused.

Sealjuures on tegemist 100 protsenti taaskasutatava materjaliga, mis on ilmastikukindel, ega vaja õlitamist ega värvimist. On ju hea teada, et teeme oma mugavuse nimel valikuid, mis aitavad säästa metsa ja loodusvarasid.

Puitplastist laudadel on naturaalse puidu ees hea eelis – see ei eralda pinde.
Lisaks on toodetele tehtud libisemisvastane pinnatöötlus, mis muudab terrassi kasutamise ohutuks ka märja ilmaga.

Puitplast on keskkonnasõbralik ja kaasaegne materjal, mis valmistatakse puidu ja plasti segust, kuhu keskkonna mõjude kaitseks lisatakse täiendühendeid, näiteks UV-kaitse, värvaine, sideaine ning stabilisaatorid. Onewoodi toodete koostis sisaldab endas parimat kooslust: 60 protsenti puitu, 30 protsenti plasti ja 10 protsenti lisaaineid. Selline materjalide kombinatsioon annab toodetele naturaalse puidu ilu, tagab pikaajalise vastupidavuse ja peaaegu olematud hoolduskulud.

Onewoodi puitplastist tooted sobivad suurepäraselt näiteks terrasside, rõdude, õueteede ning miks mitte ka lehtlate ehituseks.
Puumarketis on puitplastist terrassimaterjali saada laias valikus: enim leiavad kasutamist Light-õõnesprofiiliga lauad, millel on hea kaalu ja tugevuse suhe. Lisaks on võimalik soetada veel vajaminevad serva- kui nurgalauad, vajaminevad aluslatid, klambrid ja kinnitused. Tooted on saadaval erineva pinnatöötluse ja värvusega. Värvitoonide standardvalikus on viis erinevat enimnõutud tooni: helepruun, tumepruun, valge, tumehall ja helehall. Vajaminevat lauakogust arvutama asudes on hea teada, et standardpikkus on terrassilaudadel 4,2m.

Terrassitooted on projekteeritud selliselt, et neid on võimalik kiiresti ja lihtsalt paigaldada. Sellega saab hakkama iga meistrimees, kel kodus olemas akutrell, saag, märkmepliiats ja kaitsevahendid – prillid ja kindad.

Asudes puitkomposiiti lõikama, tasub teada, et kasutades tavapäraseid puidusaagimise vahendeid, tuleks vältida suure hambaga saeterade kasutamist ning kruvidega kinnitamisel on vajalik kruviaugud ette puurida. Puitplastkomposiit terrassilaudu naeltega paigaldada ei tohi.

Terrassi aluskonstruktsiooniks sobivad tavapärased kivist, metallist ja puidust lahendused, ent seda saab paigaldada ka kruvivaiadele või vundamendipostidele. Terrassilauad kinnitatakse puidust või puitplastkomposiidist aluslaagidele.

Terrassi esimestel kuudel toimub looduslike valgustingimuste tõttu muutumine heledamaks. See on puidusisaldusega materjalide puhul tavaline protsess. Seetõttu soovitavad tootjad esialgu terrassil olevate taimepottide või mööbli asukohta aeg-ajalt nihutada.

Sisestatud: 10.04.2024

Puumarket AS

Tel:
679 1551
Aadress:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Aeg terrassi ja terrassikatuse planeerimiseks

Aeg terrassi ja terrassikatuse planeerimiseks

Päike paistab üha soojemalt, linnulaul kõlab järjest valjemalt ning värskes õhus viibimine pakub aina enam naudingut. Just praegu on suurepärane hetk alustada terrassiehituse planeerimisega.

Kui mõlgutad mõtteid terrassi ehitamisest, kuid pole kindel, kust alustada, siis anname sulle mõned praktilised näpunäited. Räägime, kuidas valida parim koht terrassile ja kuidas saad Puumarketist lihtsalt ja mugavalt tellida kõik vajaliku oma unistuste terrassi ehitamiseks.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

vaata kõiki