Artiklid ja uudised

Aeg terrassi ja terrassikatuse planeerimiseks

Päike paistab üha soojemalt, linnulaul kõlab järjest valjemalt ning värskes õhus viibimine pakub aina enam naudingut. Just praegu on suurepärane hetk alustada terrassiehituse planeerimisega.

Kui mõlgutad mõtteid terrassi ehitamisest, kuid pole kindel, kust alustada, siis anname sulle mõned praktilised näpunäited. Räägime, kuidas valida parim koht terrassile ja kuidas saad Puumarketist lihtsalt ja mugavalt tellida kõik vajaliku oma unistuste terrassi ehitamiseks.

Kuhu terrass ehitada?

Enne terrassi ehitamist on oluline leida sellele just õige koht. Kuigi oleme harjunud, et terrass on tavapäraselt maja küljes, siis tegelikult võib sellise mõnusa olemispaiga oma aeda paigutada kuhu iganes sa vaid soovid.

Alustuseks mõtle, millist terrassi sa endale soovid. Kas sulle meeldiks terrassil varahommikuse päikese käes hommikusööki nautida või hoopis õhtupäikese paistel lõõgastuda? Võimalik, et soovid omale hoopis terrassi, kuhu paistab päike terve päeva jooksul nii, et saaksid mõnusalt päikesevanne võtta. Tegelikult aitabki just päikese liikumise jälgimine leida sul ideaalse asukoha oma terrassi jaoks.

Loomulikult on lisaks päikesele ka teisi nüansse, mida terrassi ehitades silmas pead pidama. Kui ehitad terrassi maja külge, siis planeerimisel arvesta kindlasti ukse asukohaga, et oleks tagatud mugav liikumine siseruumi ja õue vahel. Samuti mõtle ka oma privaatsuse peale. Kui sinu terrass on naabritele või tänavale liiga lähedal, võiksid kaaluda ka terrassile puidust seina ehitamist.

Kui palju materjali selleks kulub?
Kui oled leidnud ideaalse koha oma terrassile, siis võid rõõmustada — projekti esimene samm on edukalt läbitud! Järgmisena tuleks välja arvutada, kui palju materjali terrassi jaoks vaja läheb. Selleks mõõda ära oma tulevase terrassi pikkus ja laius ning vali selleks sobivad materjalid. Terrassilaudade valikus on nii immutatud, viimistletud, puitkomposiit kui ka termotöödeldud terrassilauad.

Sa võid vaadata kõiki vajalikke tooteid ükshaaval – terrassilaudu, terrassikruvisid, aluskatteid, prusse ja nii edasi, ent veelgi lihtsam ja mugavam viis on aga kasutada Puumarketi terrassikalkulaatorit.

Terrassikalkulaator on suurepärane abiline, mis aitab sul täpselt välja arvutada, kui palju materjali on vaja. Sisesta lihtsalt terrassi pikkus ja laius sentimeetrites ning vali meelepärane terrassilaud. Ülejäänu teeb kalkulaator sinu eest!

See nutikas tööriist arvutab välja nii terrassi pindala kui ka kõik ehituseks vajalikud materjalid. Nii võid kindel olla, et midagi olulist ei jää puudu ning hoiad kokku väärtuslikku aega. Kui oled kõik vajalikud andmed sisestanud, esita meile päring. Me teeme sulle parima pakkumise ja toimetame kaubad sinuni esimesel võimalusel.

Pikenda terrassiperioodi varikatuse abil
Eesti ilm on kurikuulsalt ettearvamatu. Ühel päeval paistab päike ja on soe, järgmisel hetkel aga sajab vihma ja ulub tuul. See ei tähenda siiski, et peaksid terrassil viibimise täielikult kõrvale heitma. Pigem võiksid kaaluda terrassile katuse ehitamist. Terrassikatus kaitseb sind nii vihma, tuule ja ka päikese eest ning pikendab terrassihooaega märgatavalt.Terrassikatus
Pakume nutikat lahendust terrassi katuse ehitamiseks – valmis ja erinevas mõõdus varikatuse paneele. Katusepaneelide eeliseks tavalise kihtplastiku ees on nende lihtne ühendatavus tänu klikk-süsteemile, mis tagab katuse pealispinna sileduse.

Erinevalt tavakatustest, kus H-profiilide vahel koguneb mustus, ei teki katusepaneelidel seda probleemi. Lisaks ei ole ohtu niiskuse imbumiseks paneelide vahele, kuna nende servad on tehase poolt termiliselt suletud. Varikatuse paneelide alumine pind on kaetud unikaalse ice-frost pinnaga, mis on spetsiaalselt välja töötatud päikesevalguse hajutamiseks, nii et otsene päikesevalgus ei pääse plaadi kaudu läbi. Samuti ei ole probleeme lumiste talvedega, sest lumekoormuse talvus on sellistel paneelidel 150kg/m2.

Ammuta internetist häid ideid ja inspiratsiooni terrassi ehitamiseks ning tule külasta Puumarketi veebilehte või kauplust. Lisaks pakub Puumarket laia valikut ehitusmaterjale ja tarvikuid, aidates sul oma unistused teoks teha!

Sisestatud: 06.06.2024

Puumarket AS

Tel:
679 1551
Aadress:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

vaata kõiki