Artiklid ja uudised

Eramaja ventilatsioon: 5 märki, et see vajab ülevaatamist

Korralik ventilatsioon on tervisliku ja mõnusa sisekliima alustala. Kehv ventilatsioon võib viia mitmete probleemideni – seda nii majas endas kui meie tervises. Siit leiad viis märki, et su maja ventilatsioon vajab ülevaatamist.

Appi, kuidas need veepiisad siia said?
Kui su kodus kipub tekkima kondensatsioon, tähendab, et õhus on liigniiskus. See on märk sellest, et tuleks ventilatsioonitööd ette võtta, muidu võib rõskus viia hallituse ja puidu pehkimiseni ning maja jäädavalt kahjustada. Lisaks võib kasutada õhukuivateid ja regulaarselt tuulutada, et õhk ringleks ja niiskus välja saaks.


Märgid, mida võid näha:

- Veepiisad akendel, eriti hommikupoolikutel;
- kondensatsioon seintel või lagedes;
- peeglid on tihtipeale udused.

Midagi on õhus…
Hallitus on muidugi kindel märk, et midagi on mäda. Aga sellele eelneb pidevalt ninas püsiv hallituse lõhn. Tasub kohe tegutsema hakata ja kindlasti ventilatsiooniseadmed üle vaadata.
See hais viitab, et õhk kodus ei liigu.

Siiski märk probleemidest ei ole tingimata ainult ebameeldiv lõhn – see võib olla ka meeldiv. Kui pärast söögi valmistamist ei taha aroomid pikalt kuskile kaduda, näitab selgelt, et köögis ventilatsioon ei toimi.

Aptsihh!
Kehv ventilatsioon lööb muuhulgas välja tervise halvenemises. Hallitus, tolm ja lenduvad orgaanilised ühendid võivad põhjustada või ägestada terviseprobleeme, eriti neil, kel on allergiad või hingamisprobleemid.

Mõtle, kas sul on:

- Tihti peavalud, pearinglus ja väsimustunne;
- allergiad või astma läinud hullemaks;
- sümptomid nagu aevastamine, köhimine, sügelevad silmad, nina kinni.

Seinad pragunevad
Kui kodus kipub värv kooruma ja tapeet lahti lööma, ei ole sees tingimata märk sellest, et oled kehv remondimees.

See võib viidata, et kehv on hoopis ventilatsioon. Eriti võib seda märgata köögis ja vannitoas, kus on õhuniiskus niigi kõrgem. Praod nendes ruumides ei tõota sugugi mitte head. See rikub muidugi siseviimistluse, aga võib viia ka hallituseni.

Kust see tolm kogu aeg tuleb?
Kui koristad regulaarselt, aga ometigi tekib kuskilt pidevalt tolmu, võib see näidata, et ventilatsioonisüsteem ei filtreeri õhku efektiivselt ja see ei ringle nagu peaks. Vaata igaks juhuks õhufiltrid üle – kui need on korras, tasuks lasta spetsialistil ventilatsiooniseadmetele hooldus ja korralik puhastus teha.

Ventilatsioonisüsteemi regulaarne hooldus ja kontroll tagab tervisliku elukeskkonna. Kui märkad neid märke, vaata oma seadmed üle, sest need ei pruugi korralikult töötada. Nii kaitsed oma kodu niiskuskahjustuste eest ja hoiad ka oma tervist, mis on ju meie kõige suurem vara.

Sisestatud: 13.06.2024

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Kodukontori sisustuse saad osta ka ärikliendi järelmaksuga

Oma äri alustamine on täis väljakutseid. Üks väljakutseid on kindlasti ka oma peamise töökoha või kodukontori efektiivseks muutmine. Kodukontori sisustus ei ole ainult mugavuse, vaid ka produktiivsuse küsimus. Väikeettevõtete omanikud, kes töötavad peamiselt kodust, sealhulgas e-kaubanduse ettevõtjad, seisavad sageli silmitsi ruumi ja ressursside piirangutega oma töökoha sisustamisel. Üks võimalus alustava ettevõttena oma ressursse paremini planeerida on ärikliendi järelmaks.

vaata kõiki