Artiklid ja uudised

AUSTROFLAMMI KAMIN-AHJUD (ESINDAJA EESTIS 12 KAMINAT)

Mitte mingil juhul ei tohi kütta allajärgnevate materjaldega:
• Ajalehed ja ajakirjad - trükivärvid sisaldavad raskemetalli
• Press laastplaadid - vanad ja kihiga kaetud plaadid sisaldavad phenolformaldehüüd vaikke
• Töödeldud puit - puidukaitse vahendid võivad sisaldada lindaan ja polükarbonaat aineid
• Kunstmaterjalid - sisaldavad raskemetalli kinnihoidvaid värvaineid ja soola
(näit. piimapakendid, pakkimismaterjal, stüropor).
• Kumm - sisaldab suurel hulgal vääveldioksiidi

Teie kaminahi hoolitseb inimese organismile- vajaliku õhuvahetuse eest ruumis.
Puidu ärapõletamiseks vajab kaminahi õhku!
Tihedate pakettakende puhul on vajalik ruumi sagedamini õhutada. Kaminahju kolle imab põlemisel sisse ruumiõhu, mis pääseb välja suitsutorust, nii tekib õhuvahetus.
Seetõttu tõuseb ka meie heaolu, sest me vajame umbes 30-60 m3 värsket õhku inimese kohta tunnis.
Kaminahju kiirgus-ja konvektsioonsoojuse kombinatsioon on võrreldav seikadega looduses.
Teadlased ütlevad, et ka looduses põhiliselt esineva kiirgus-ja konvektsioonsoojuse kombinatsiooni tunnetab inimese nahk meeldivana.
Kolmekuise soojema perioodi ajal on meil äärmiselt vähe võimalust seda soojust nautida.
Kaminahi annab oma soojust looduslikule keskkonnale sarnases kombinatsioonis ning seeläbi on võimalik soojuse meeldivat vormi suletud ruumidesse üle kanda.
Puu - looduslik energiaandja
Puit on salvestatud päikeseenergial kasvav kütus!
Ainult taimed on võimelised vastu võtma päikeseenergiat ja seda keemiliselt ladustama. Seda protsessi nimetatkse fotosünteesiks. Puu toit toodetakse lehtedes. Selleks on vajalikud ained õhu süsinkidioksiid, mille võtab vastu lehe alumise külje piluavaus ja vesi, mida juured imevad maapinnast. Päikese valguse abil lagundatakse süsinikdioksiid süsinikuks ja hapnikuks. Hapnik ja süsink muudetakse ümber glükoosiks, puu põhitoiduks. Selle protsessi juures vabanenud hapnik antakse ära õhule.

Milline puit sobib kütmiseks kõige paremini?

* pöök kask* tamm* vaher kuusk nulg

*Kaminahju jaoks eriti sobivad, kuna nende vaiguvaeste puude puhul ei eksisteeri sädemete pildumist. Kui tahate kasutada teisi puuliike, siis küsige täiendavat informatsiooni spetsialistide käest.
Küttepuu kvaliteet
Kuiv puit ei suitse ja põleb keskkonnasäästlikult. Küttepuu peaks 2 aastat õhu käes kuivama. Ümarat puitu tuleb vähemalt ühe korra lõhkuda, et ta paremini põleks Küttepuidu ideaalmõõtmed on: 33 cm pikk, lõhutud halu läbimõõt mitte üle 7 cm. Niisket puitu ei tohiks põletada, sest puidu niiske puidu põletamine tekitab nõgi ja tahma, mis ladestub korstnale, kaminale ja klaasile.

KAMINAHI - KODU SÜDA

Soojuseenergia mitmekordne kasutamine!
Keetmine - küpsetamine
Enamasti ei ole vaja alles elektrikatkestuse puhul kogeda Austroflammi küpsetusahju vajalikkust ja atmosfääri. Värkelt küpsetatud krõbeda koorega saiake aga ka suurepäraselt lõhnavad küpsetatud õunad tuletavad meelde lapsepõlve!
Kütmine
Viimase 10 aasta kestel on kütmine olnud vajalik meie laiuskraadidel keskmiselt 270 päeva (õhtut). Kuna üleminekuajad kevadel ja sügisel toovad meile väga kiiresti vahelduvaid temperatuure, on kiiresti soojust andev kaminahi ka sel ajal erakordselt usaldusväärne partner ja minimaalne küttekulu loob Teile palju õdusaid õhtuid.
Elu kvaliteet
Juba tuhandeid aastaid on tuli saatnud inimesi ja kuni tänase päevani ei ole ta oma võlu kaotanud. Vastupidi, meie moodsal ja tehnilisel ajastul igatsevad inimesed üha enam tule soojendava ja rahustava mõju järele. Kaminahju omandamine on seega ökonoomne ja tulutoov samm tagasi loomulike eluviiside juurde.
Tervist edendav soojus kahhelkamina abil!
Kahhelkividel on omadus soojust salvestada, et siis teda aeglaselt eluruumi ära anda.
Kütmisel tekkivad soojuskiired peegelduvad seintele, lagedele ja põrandale, soojendavad neid, sealjuures ruumis olevat õhku ülekuumendamata. Nii jääb õhk meeldivaks ja säilitab loomuliku õhuniiskuse.
Meie õhk on elektriliselt laetud. Räägitakse ioonidest, mis on meie õhu “vitamiinid”.
On olemas positiivseid ja negatiivseid ioone. Me tunneme end hästi, kui õhus on ülekaalus negatiivsed ioonid. Puhtas mägiõhus esineb eriti palju negatiivseid ioone. Kaminahjuga millel on kahhelümbris on võimalik tekitada negatiivseid ioone ka suletud ruumides. Meie kahhelkeraamika pärineb ülemaailmse tähtsusega kahhelite tootja töökojast ja valmistatakse eranditult traditsiooniliste ja pärandatud töötlemisviiside järgi.
Küttepuud
Mida paremini on puuriit õhustatud, seda kiiremini kuivab puit. Seetõttu peavad puuhalud olema paigutatud kihiti.
Mitte mingil juhul ei tohi puitu ümberringi katta plastikuga. Toores puit ei saa selle all kuivada. Kui puidul lastakse seista suletud ruumis, tuleb tagada kestev õhuvahetus.
Kuiva puidu õigel põlemisel tekib 1 m3 (ca. 600 kg) puudest 2.2 kg tuhka. Tuhka peab ainult iga 2-4 nädala tagant koldest eemaldama. Süsinikdioksiidi (CO2) ringlus

1. CO2
Puidu põlemisel tekib süsinikdioksiid (CO2)
2. Puud võtavad õhust vastu süsinikdioksiidi ja muudavad selle oma lehtedes viinamarjasuhkruks, puude põhitoitaineks. Kui puitu kasutatakse jälle kütusena, sulgub CO2 - ringvool.

Puiduga kütmine ei tõsta õhu CO2 - sisaldust

Õhu süsinkidioksiidi sisaldus ei tõuse kuna puit eraldab alati CO2 õhule, ükskõik kas ta kõduneb või põleb.
Kõikide teiste kütuste nagu õli, gaasi või söe põlemisel suureneb seevastu õhu süsinkidoksiidi sisaldus.
Puidu ärapõlemisel ei tõuse kasvuhooneeffekt.
Peale selle saab puidu põlemisjääke 100% ära kasutada. Tuhk on Teie aia bioloogilone väetis.

12 Kaminat
Tel.: 610 6355
Faks: 610 6356
Aadress: Pärnu mnt. 146, TALLINN
E-mail: info@12kaminat.ee
WWW: www.12kaminat.ee

Sisestatud: 24.11.2005

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki