Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kui teeks see aasta pisut teistsuguse jõulupuu!?


Igas peres on kindlasti veneasjast säilinud karpide viisi kirjuid massiivseid jõulukaunistusi, mis ei pruugi tänapäeval enam eriti maitsekad välja näha, kuigi retrohõngulised ehted on samuti väga päevakorras, ei maksa kuuske üleküllata paljude värvidega nii, et ilus jõulupuu ise enam üldse esile ei tule.
Kui teeks see aasta pisut teistsuguse jõulupuu!?
21. novembril avati Rotermanni jõuluturg, mille käigus oli kuuse ehtimisevõistlus. Näha võis palju erinevaid, huvitavaid mooduseid kuuse ehtimiseks. Vahel pisut futuristlike jõulupuid võib peagi näha iga poe vitriinaknal. Miks mitte siis ka kodu jõulupuu ükskord pisut teisiti ehtida.


Naturaalne kuusepuu, mille okstele on pisut tehislund, õunad ja leevikesekujulised ehted riputatud on ülimalt hubane ja meeleolu loov ning igati meeldiv vaadata, terve jõuluaja vältel. Kuuse ehtimiseks on aga miljon muud võimalust, kui ainult soovi on, miks mitte küpsetada terve kollektsioon piparkoogimehikesi ja need kuusele riputada?


Kui näiteks Rotermanni kvartalis võib näha siniseks või kuldseks võõbatud kuusepuud siis, valge katte saanud jõulupuu pole kellelegi uus nähtus. On see ju iga jõululembelise inimese soov kogeda valgeid pühi, nii et metsas kohtab vaid paksude lumemütsidega puid. Valge on värv, millega sobivad kõik toonid, seega pole võimalik eksida, kui sooviks on saada üks moodsalt ja maitsekalt ehitud jõulupuu, minimaalsete värvidega. Piirdu 2-3 põhivärvi ja nende erinevate varjunditega. Sel juhul on tulemus igati maitsekas ja šikk. Selleks et ükskord teha kuusepuu omapärasem ei pea kohe poodi ehete järgi jooksma. Piisab kui kunsti või ehituspoest sobiv aerosoolvärv valida ning olemasolevad ehted, mis on oma välimuse kaotanud üle pihustada. Või näiteks ette võtta üks mõnus jalutuskäik metsa ja käbisid korjata, mis samuti meelepärase värviga ülepihustada, ning kuusele kinnitada.


Kel aega napib ise meisterdamiseks siis huvitavaid maitsekaid jõuluehteid leiab paljudest kauplustest. Näiteks Home 4 You, kes tõi oma jõulukollektsiooni müüki juba oktoobris, palju eksklusiivseid kuuseehteid leiab kindlasti ka Kaubamajast ja teistest suurematest poodidest üle Eesti.

Esimene advent on peagi käes ja ega lumigi taeva jää, on aeg mõelda kodu ehtimisele, et jõulumeeleolu luua!


Koostanud: Kaisa Kabin

Sisestatud: 22.11.2010

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujunduses on ikka nii, et mööblikataloogide stiilis tüüplahendused on head ja turvalised, ent ometi on just väiksed vimkad ja kiiksuga sisustuselemendid need, mis teevad ühest majast või korterist kodu, rääkides selle omanike lugu. Mida aga teha siis, kui sinu kodu interjöör igatseb midagi erilist, ent sul pole õrna aimugi, mis see olla võiks? Ära muretse - meil on taolisteks puhkudeks hulgaliselt häid soovitusi! Toome sinuni mõned põnevad ideed meie sisekujundaja varasalvest.

vaata kõiki