Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kõik panipaikadest

Panipaigad on tänapäeva kodude sisustamisel väga olulisel kohal.
Miks?
Sest neid on vaja kõikide asjade hoiustamiseks, mida meil igapäevaelus rohkem või vähem vaja läheb. Kui kogu meie maine vara on majas või korteris laiali, ei leia me ise sellest korralagedusest midagi üles ning kindlasti ei anna see mitte midagi märkimisväärset juurde kodu hästi läbi mõeldud sisekujundusele.

Kõigepealt tuleks sorteerida ära kõik, mida näete, ja kui leiate, et seal hulgas on ebavajalikke esemeid, siis saab nendest kohe vabaneda ning järelejäänud asjadele võib hakata otsima otstarbekaid panipaiku. Läbi tuleks mõelda ka see, et milliseid asju on teil vaja igapäevaselt, milliseid kord kuus ja millised haruharva, vastavalt sellele saab neid ka paigutada kas käeulatusse, kappide otsa või suisa pööningule/keldrisse.

SEINAKAPID

Vastavalt ruumi kujule ja eripärale on sisseehitatud kappide eelis see, et need muudavad ruumi avaramaks, kuid samas täiustavad kodu ja võivad ka stiilsed välja näha. Kui planeerite sisseehitatud garderoobi juba ehitusjärgus, saate kujundada selle täpselt vastavalt oma vajadustele olenevalt sellest, kas ja kui palju ruumi vajate rippuvatele, riiulitele jne.
Sisseehitatud seinakapp ei pea olema ainult kinnine ustega suur monstrum, vaid võib olla näiteks erineva avatud riiulitega sein raamatute hoiustamiseks, mille avad on erineva suurusega. Puuduseks võib pidada sisseehitatud panipaiga püsivust, sest seda ei saa kolimisel kaasa võtta ja järgmisel elanikul ei pruugi olla sama maitse, mis teil. Lisaks sellele, ei saa sisseehitatud seinakappi ühest toast teise liigutada ja sellega ruumide otstarvet muuta.


EBATAVALISEMAD PANIPAIGAD

Tihti on kodudes mitmeid selliseid nurgakesi nö surnud ruum, mis kogub vaid tühjalt tolmu. Näiteks on võimalik väga hästi paniapigana ära kasutada trepi alust, akende ja voodite alust ja miks mitte ka valamaute alust ruumi (poest võib leida torude ümber paigaldamiseks mõeldud riiulkappe).
Üheks heaks lahenduseks on ka ratastel kapp, mida saab lükata kitsastesse tühimikesse. Ruumi kokkuhoiu mõttes saab paniapigana kasutada ka trepiastmetesse peidetud sahtleid või teha lahtine trepp, mille pikendatud astmed moodustavad näiteks raamaturiiuli.
Mitte küll nii ebatavaline, kuid vahel tähelepanuta jäetud panipaik on voodialune. Väga edukalt saab sinna osta või lasta teha valmiskastid, kuhu hetkel mitte vajaminev kraam eest ära panna. Kasulik oleks need kastid paigaldada rullikute peale, et neid oleks voodi alt mugav kätte saada.


Trepiastmed on tavaliselt kohad, mis seisavad tühjalt ja nende otstarve on üksnes kahe korruse ühendamine. Kui see ruum on liiga väike, et sinna mõni kapp paigaldada, siis võib peaulatusest kõrgemale paigaldada riiuli, kus hoida harvakasutatavaid esemeid või raamatuid. Kitsama raamaturiiuli saab ehitada ka trepi kõrvale mööda seina üles jooksma.


Kui teil on kodus vana kamin, mida keegi tegelikult ei kasuta, siis võib lasta selle eemaldada ja viimistleda vastavalt teie soovidele vahvaks väikseks panipaigaks, kus hoiustada näiteks ajakirju ja -lehti, raamatuid, muusikakeskust või suisa televiisorit.


ERALDISEISEV PANIPAIK

Eraldiseisvate panipaigad võivad olla väga luksuslikud ja mingi kindla otstarbe jaoks kujundatud, kuid väga efektselt mõjub ka mõne vana mööblieseme ümberdisainimine ja väike kohendamine. Kõige mugavamad on panipaigad, mida saab lihtsalt liigutada näiteks rataste abil.


KUI ON, MIDA EKSPONEERIDA

Avatud riiulid on kõige lihtsam viis iluasjade, raamatute või näiteks kunsti näitamiseks. Miinuseks on kindlasti see, et pidevalt koguneb esemete peale tolmu ja korisama peab üpris tihti. Neid avatuid riiuleid tehakse erinevast materjalist ja pea igasuguse kujuga. Kindlasti peab kontrollima, et riiul oleks sobivast materjalist ja kannataks raskust, mida plaanite seal peal hoiustada, muidu võib juhtuda, et ühel ilusal päeval kukub riiul lihtsalt kokku. Puhtusehullud peaksid oma vaatamisväärsusi eksponeerima ilmselt klaasi taga. Väga oluline on ka eskponeerimiseks mõeldud panipaiga valgustus, mis peaks olema küll diskreetne, aga samas ka silmatorkav. Valgustus tuleks paigaldada juba ehitusfaasis, et vältida hiljem rippuvaid juhtmeid ja nähtaval olevaid lüliteid. Väga efektne on valgustus klaasustega kapis. Kui avatud riiulil olevad esemed ei ole mõeldud kõigi silamdele või valitseb seal korralagedus, saab peita seda ruloo või kardinaga. Samuti võib riiulitele paigutada punutud korvid või kastid asjade tarbeks, mida ei soovi kõigi silme alla jätta.
Hästi organiseeritud hoiusüsteemide eelis on ka aja kokkuhoid. Tavaliselt algab ju koristamine sellest, et põrandalt ja kappidelt tuleb eemaldada koristamata asjad ja alles siis saab hakata tolmu võtma, kui aga igal asjal on oma koht, siis muutub ka igapäevane koristamine lihtsamaks ja kiiremaks.

Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod:
www.localbigwig.com
dornob.com
www.furniturefashion.com/
www.designstudio210.com
www.neathome.net
tinyassapartment.blogspot.com
www.freshome.com

Sisestatud: 28.06.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki