Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Väikese korteri sisekujundus

Elu väikeses koteris või majas tekitab meis sageli segadust, et kuidas korraldada kõik nii, et elamine ei tunduks kitsas.
Värvitoonide valikul tasub väikeste eluruumide juures olla kindlasti ettevaatlik, et need ei muudaks visuaalselt ruume veel ahtamateks. Ammu teada tõde on, et heledad toonid teevad ruumikamaks ja avaramaks.
Kindasti tasuks võimalusel vältida vaheseinte rohkust ning eelistada vajadusel ruumijagajaid või klaasvaheseinu või poolläbipaitvaid kangaid, mida saab hõlpsalt eest lükata ning vajadusel teatud osa elamisest nende taha varjata.

Mööblit paigutades on nutikas kasutada integreeritud mööblit ja erilahendusi, mis aitavad ruumis olevad vabad pinnad funktsionnalselt lahendada. Hästi plneeritud sahtlite, kappide ja panipaikade rohkus annab võimaluse panna kõik ebaoluline tallele ning samas neid vajades asjad lihtsalt kätte saada.


Siin on näide väikesest 40 ruudusest korterist, kus kõigis tubades on kasutatud heledaid toone, et visuaalselt oleksid toad avarad. Aktsenti on antud halli tooni ning laimikarva mööbliesemete ja sisustusaksessuaaridega.


Köögimööbli valged kapid sulanduvad muu valge interjööriga ning baarileti saareke koos kolme valgustiga selle kohal tõmbab mõttelise joone elutoa ja köögi vahele. Ka baarileti all olevad riiulid võimaldavad nõude ning köögitehnika mugavat silma alt kõrvale panemist ja hoidmist.


Kööki ja magamistuba eraldab ilus taimede motiiviga kiletatud klaasvahesein. Harmoonias taimemustriga on elutoa seinal ka mustvalge seinapiltide kolmik.


Magamistuba täidavad voodi, mõned riiulid ning valgete lükandustega ruumikas kapp.


Kitsukese vannitoale annavad avarust klaasist riiulid ning klaasseintega duššinurk.
Nagu näete, siis eluruumide väiksus ei ole taksituseks, et kõik näeks välja ruumikas ja maitsekas - nukaikalt planeerides ning vajadusel professionaalide abi kasutades on see täiesti võimalik.

Koostanud: Marika Poom
Algallikas

Sisestatud: 03.10.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

vaata kõiki