Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Multifunktsionaalne mööbel väikestesse eluruumidesse

Ruumipuudus on tänapäeval üks levinumaid probleeme kodu sisustamisel ja seetõttu on väga populaarseks muutunud kõikvõimalikud multifunktsionaalsed lahendused:

mööbel, mida saab toas lihtsate liigutustega ümber tõsta ja päevaks peitu lükata.
Näiteks C.L.E.I on Itaalia firma, kes pakub kompaktset, kuid mitmeotstarbelist mööblit, sealhulgas kirevavärvilist mööblit just noorte tubade sisustamiseks.
Kui seina seest välja tõmmatavad voodid pole mingi uudis, siis laud, mille saab muuta voodiks on midagi uut.
Hästi kombineeritud laud/voodi, laud/diivan sobib eriti hästi väiksesse magamistuppa.


Multifunktsionaalne mööbel aitab ruumi säästa, voodit saab päevaks peita ühe liigutusega ja õhtul sama lihtsalt jälle lahti voltida.

Kuid arukad ja kompaktsed lahendused on kasulikud ka mujal kui ainult noorte või lastetoas. Näiteks väikeses korteris, kus puudub eraldi ruum köögiks, võib paigaldada magamistoaga ühte ruumi ka kokkupandava väikse kööginurga, mille saab vastavalt vajadusele kokku lükata või välja tõmmata.

Kuna multifunktsionaalne mööbel on muutunud nii moodsaks ja ilusaks, siis pole enam vaja pead murda kodu väiksuse üle vaid keskenduda funtsionaalsusele ning nutikale planeeringule ja muuta multifunktsionaalse mööbli abil oma elamine ruumikaks ja toimivaks igas olukorras.

Jääb vaid loota, et peagi pakub mõni Eesti mööblifirma, mööblipood ka selliseid multifunktsionaalseid lahendusi.

Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: http://mocoloco.com/
http://www.furnitureandhomedesing.com/
http://www.homedosh.com/

Sisestatud: 13.02.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki