Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Multifunktsionaalne mööbel väikestesse eluruumidesse

Ruumipuudus on tänapäeval üks levinumaid probleeme kodu sisustamisel ja seetõttu on väga populaarseks muutunud kõikvõimalikud multifunktsionaalsed lahendused:

mööbel, mida saab toas lihtsate liigutustega ümber tõsta ja päevaks peitu lükata.
Näiteks C.L.E.I on Itaalia firma, kes pakub kompaktset, kuid mitmeotstarbelist mööblit, sealhulgas kirevavärvilist mööblit just noorte tubade sisustamiseks.
Kui seina seest välja tõmmatavad voodid pole mingi uudis, siis laud, mille saab muuta voodiks on midagi uut.
Hästi kombineeritud laud/voodi, laud/diivan sobib eriti hästi väiksesse magamistuppa.


Multifunktsionaalne mööbel aitab ruumi säästa, voodit saab päevaks peita ühe liigutusega ja õhtul sama lihtsalt jälle lahti voltida.

Kuid arukad ja kompaktsed lahendused on kasulikud ka mujal kui ainult noorte või lastetoas. Näiteks väikeses korteris, kus puudub eraldi ruum köögiks, võib paigaldada magamistoaga ühte ruumi ka kokkupandava väikse kööginurga, mille saab vastavalt vajadusele kokku lükata või välja tõmmata.

Kuna multifunktsionaalne mööbel on muutunud nii moodsaks ja ilusaks, siis pole enam vaja pead murda kodu väiksuse üle vaid keskenduda funtsionaalsusele ning nutikale planeeringule ja muuta multifunktsionaalse mööbli abil oma elamine ruumikaks ja toimivaks igas olukorras.

Jääb vaid loota, et peagi pakub mõni Eesti mööblifirma, mööblipood ka selliseid multifunktsionaalseid lahendusi.

Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: http://mocoloco.com/
http://www.furnitureandhomedesing.com/
http://www.homedosh.com/

Sisestatud: 13.02.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

vaata kõiki