Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Laste lemmikud - teematoad

Teematoad ei pruugi küll kõigile meeldida ning kogu toa kujundamine vastavalt teatud teemale ei pruugi kõigi rahakotile meeldida, kuid need on tegelikult tõesti vaatamist väärt. Kui tavaliselt teevad vanemad lastele toa oma maitse järgi, siis teematuba on lapse tõeline „oma ruum“, kus nad saavad oma fantaasial lennata lasta. Teematoad võivad olla inspireeritud spordist, hobidest või fantaasiamaailmast.
Poisi toa kujundamisel ei saa üldjuhul alt minna, kui valida teemaks autod ning milline väike tüdruk poleks unistanud olla printsess?!
Kes ei julge väga äärmustesse minna, saab kaunistada toa teemakohase seinamaalingu või tapeediga, panna vastavad kardinad, vaiba ja voodipesu. Tänapeäval müüakse ka erinevaid kleepse, mida paigaldada seintele, kappide ustele ja kas või lakke. Neid on võimalik hiljem ka lihtsa vaevaga eemaldada ja koht liimijälgedest puhastada või üle värviga.Näiteks kosmoseteemalises toas saab luua väga vinge efekti pimedas helendavate tähtede ja planeetide kleepsudega.Kellel on aga tahtmist ja võimalust fantaasial lennata lasta võib muuta lapse voodi piraadilaevaks, kosmoseraketiks, puu-onniks, kuninglikuks kaarikuks või milleks iganes.

Ka kappide valimisel peaks mõtlema, kas neid saab kuidagi teemakohaseks kujundada. Näiteks piraaditeemalises toas, võib lapse riided paigutada kirstu, aga väikesele printsessile kulub ära üks tõeliselt luksuslik garderoob.


Samuti aitavad õiget õhkkonda luua kõikvõimalikud pisiasjad: pilt seinal, äratuskell, peegel, kujukesed, valgustid. Õige valgustusega saab luua müstilise, maavälise, veealuse vm efekti.Kui lapse tuba on kujundatud vastavalt teemale, mis talle kõige südamelähedasem on, veedab ta seal mängides rohkem aega ja ka mängud on tema jaoks põnevamad, kui toa atmosfäär mängule kaasa aitab ja fantaasial lennata laseb.

Kõige tähtsam on kaasata last kogu kujundusprotsessi, sest lõppude lõpuks elab ja mängib seal toas Teie laps, mitte Te ise.

Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod:
www.gestureosu.com
apartmenttherapy.com
www.omahku.net
www.sikamo.com
www.sheknows.com
www.furnituredesignidea.com
www.besthouseinterior.com
interiordesigningblog.com
colorfulkidsrooms.com

Sisestatud: 16.03.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

Uued Holden Decor tapeetide kollektsioonid

Uued Holden Decor tapeetide kollektsioonid

Aastal 2020 andis üks eesrindlikest inglise tapeeditootjatest välja 4 uusimat kollektsiooni:
Utopia- fliistapeetide kollektsioon, mis mitte ainult ei vasta kõigile viimastele trendidele, vaid kimab ajas
kaugele ette ära. Teemaatiliselt on tapeedid  teostatud troopika ning muinasjutulise loomamaailma
stiilis. Me armastame Holden Décor’i nende oskuse eest olla eesrindlik tapeedimaailma trendilooja ning
nende kartmatuse eest toota erakordselt julgeid ning erksaid kollektsioone.

vaata kõiki