Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kuidas muuta väike ruum suuremaks?

Väikesed majas või korteris elamiseks on erinevaid põhjusi: mõnele meeldib väike elamine, teine ei saa endale suuremat kodu lubada. Väiksed ruumid võivad mõjuda ebamugavalt ja ahistavalt. Õnneks saab sisekujundusega silma petta nii, et need tunduksid palju suuremad ja avaramad.


Värvid
Heledad ja külmad värvid teevad toa suuremaks ja heledamaks. Heledad ja eredates toonides seinad peegeldavad enam valgust ja teevad seega toa avaramaks. Tumedad värvid mõjuvad küll hubaselt, kuid teevad toa väiksemaks. Parima tulemuse saamiseks, valige pehmeid siniseid ja rohelisi toone.


Mööbel
Kasutage mitmeotstarbelist mööblit, näiteks kirst, mis on ühtlasi ka diivanilaud, voodeid, mille all on sahtlid, diivanvoodeid jne. Soetage omale söögilaud, mis on lahtikäiv, et ajal, mil teil seda vaja pole, saaks laua eest ära panna.

Paigutage suured mööbliesemed seina äärde ja ärge pange mööblit nii, et see takistaks toas liikumist. Mida rohkem on näha põrandapinda, seda suurem tundub ruum. Kui mööbel on väga kõrge, siis tundub nagu lagi oleks madalam kui see tegelikult on.

Valige osa mööblit seintega samas toonis. Isegi suured mööbliesemed sulanduvad siis ruumi ja teevad kujuteldavalt toa avaramaks.


Valgustus
Valgustus on tähtsaim element toa suuremaks muutmisel. Alustuseks laske päevavalgusel tuppa pääseda. Maast laeni aknad annavad parima tulemuse ja jätavad toast avara mulje. Kui loomulikku valgust tuppa piisavalt ei pääse, siis tuleb lisada kunstvalgust, kuid seda tuleb teha õigesti. Kui on vaja anda ruumile avarust juurde, siis sobib hästi ühtlane hajutatud valgus, kui tahate tekitada mulje kõrgemast ruumist, siis aitab ülespoole suunatud valgus. Peidetud valgustus riiulite taga ja muudavad suured mööbliesemed õhulisemaks ja suuremaks, samuti võib hõljuva efeksti saavutamiseks valgustid voodi alla, teleka taha ja muude mööbliesemete taha.


Seinad ja peeglid
Ärge pange seintele liiga palju pilte. Üks suur maal on parem, kui palju väikseid. Peeglid muudavad kodu samuti suuremaks. Suunake peeglid nii, et need peegledaks ruumi keskset mööblieset. Peeglid peegeldavad nii päeva- kui ka tehisvalgust ja teevad seega toa heledamaks nii päeval kui ka öösel.


Koristamine
Kõige enam tekib kitsa ja väikese ruumi tunne tubades, mis on asju täis ja segamini. Peidke ära kõik, mis vähegi võimalik. Jätke nähtavale vaid mõned üksikud nipsasjad ja tuba näeb palju avaram välja. Raamaturiiulites peaksid raamatud olema korralikult ritta seatud ja kõik vajaminev kenasti korrapäraselt ära paigutatud.
Ka väike elamine võib mõjuda stiilselt, suurelt ja avaralt, kui vaid õigesti ruumi planeerida ja seda mitte üle kuhjata.


Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: www.freshome.com
www.niriti.com

Sisestatud: 03.04.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

TAIMELAMP- VAJALIK ABIVAHEND MEIE KLIIMAS.

TAIMELAMP- VAJALIK ABIVAHEND MEIE KLIIMAS.

Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust
taimevalgustiga. Valgusallikas neis valgustites kiirgab, erinevalt tavalisest valgustist,
fotosünteesiks sobivat valgust. Selle mõjul kasvavad taimed rikkalikumalt ning on
elujõulisemad. Taimevalgusti abil saab kasvatada ürte, salati- ja maitsetaimi ning lilli
aastaringselt. Samuti on valgusti väga hea idude kasvatamiseks, sest need tärkavad vaid
paari päevaga.

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

vaata kõiki