Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

20 esiku sisustamise võimalust

Esimene ruum, mida teie koju tulles külastatakse on esik ja seetõttu tekitab see esmamulje teie elamisest. Kuigi lihtne lahendus on sisustada esik suure garderoobkapiga, on olemas palju põnevamaid ja stiilsemaid lahendusi.
Ülejäänud kodu stiilist sõltub ka esiku sisustamine. Olulist rolli mängib ka see, kas tegu on korteri, maja, suvila või maamajaga. Näiteks maakodu esiku põrand peaks olema kergesti puhastatav ning seega sobivad põrandakatteks plaadid. Et jalanõud kiiresti ära kuivaks, võiks põranda alla paigaldada ka põrandakütte.
Esik peab olema funktsionaalne ning seal võiks olla piisavalt ruumi, et riidesse panna ja jalanõusid vahetada. Vähegi suurema esiku korral oleks mõistlik paigutada sinna kas pink või tool, millel istudes on mugav jalanõusid jalga panna või neid ära võtta. Samuti saab sinna riietumise ajaks toetada käe- või seljakoti.
Väikse esiku saab muuta visuaalselt suuremaks pannes sinna suure peegli, mis peegeldab teie ülejäänud kodu. Samuti on siis hea visata enne kodust lahkumist viimane pilk oma välimusele.
Esiku sisustamisel võib pöörduda mööblipoodidesse ning otsida häid kappide ja jalanõuriiulite lahendusi sealt, kuid samas on võimalik seda kujundada ka omal käel ning koduste vahenditega. Näiteks võib vanast kummutist teha originaalse esikukapi või värvida kartulikastid erksatesse toonidesse ning paigaldada seinale riiuliteks.
Suure garderoobkapi asemel võib panna esikuseinale hulgaliselt põnevaid nagisid või ka eraldiseisva nagi. Ruumi kokkuhoiu mõttes võib seinal hoiustada ka jalanõusid. Sallide, mütside ja kinnaste jaoks võiksid esikus olla korvikesed või kastikesed, eriti hea oleks, kui igal pereliikmel oleks erinev hoiupaik.
Esiku sisustamisel ei tohiks unustada, et lisaks funktsionaalsusele võiks see hästi organiseeritud ning olla ka silmale ilus vaadata.
Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: shelterness.com
apartmenttherapy.com

Sisestatud: 15.08.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

vaata kõiki