Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

20 esiku sisustamise võimalust

Esimene ruum, mida teie koju tulles külastatakse on esik ja seetõttu tekitab see esmamulje teie elamisest. Kuigi lihtne lahendus on sisustada esik suure garderoobkapiga, on olemas palju põnevamaid ja stiilsemaid lahendusi.
Ülejäänud kodu stiilist sõltub ka esiku sisustamine. Olulist rolli mängib ka see, kas tegu on korteri, maja, suvila või maamajaga. Näiteks maakodu esiku põrand peaks olema kergesti puhastatav ning seega sobivad põrandakatteks plaadid. Et jalanõud kiiresti ära kuivaks, võiks põranda alla paigaldada ka põrandakütte.
Esik peab olema funktsionaalne ning seal võiks olla piisavalt ruumi, et riidesse panna ja jalanõusid vahetada. Vähegi suurema esiku korral oleks mõistlik paigutada sinna kas pink või tool, millel istudes on mugav jalanõusid jalga panna või neid ära võtta. Samuti saab sinna riietumise ajaks toetada käe- või seljakoti.
Väikse esiku saab muuta visuaalselt suuremaks pannes sinna suure peegli, mis peegeldab teie ülejäänud kodu. Samuti on siis hea visata enne kodust lahkumist viimane pilk oma välimusele.
Esiku sisustamisel võib pöörduda mööblipoodidesse ning otsida häid kappide ja jalanõuriiulite lahendusi sealt, kuid samas on võimalik seda kujundada ka omal käel ning koduste vahenditega. Näiteks võib vanast kummutist teha originaalse esikukapi või värvida kartulikastid erksatesse toonidesse ning paigaldada seinale riiuliteks.
Suure garderoobkapi asemel võib panna esikuseinale hulgaliselt põnevaid nagisid või ka eraldiseisva nagi. Ruumi kokkuhoiu mõttes võib seinal hoiustada ka jalanõusid. Sallide, mütside ja kinnaste jaoks võiksid esikus olla korvikesed või kastikesed, eriti hea oleks, kui igal pereliikmel oleks erinev hoiupaik.
Esiku sisustamisel ei tohiks unustada, et lisaks funktsionaalsusele võiks see hästi organiseeritud ning olla ka silmale ilus vaadata.
Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: shelterness.com
apartmenttherapy.com

Sisestatud: 15.08.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Domelor - avatuim aiamaja turul, mis aitab kauem õues einestamist nautida.

Me kõik tahame, et suvi ei lõpeks kunagi ja me kõik saaksime aastaringselt päikest nautida. Lõppude lõpuks, mis võiks olla parem kui nautida värskendavat suvist kokteili, istudes väljas sooja ja mahedat päikest nautides kerge tuule all? Õnneks on tänapäeval palju võimalusi suvehooaega ka külmemateks kuudeks pikendada tänu erinevatele leidlikele kodukujunduslahendustele – ja aiamaja on neist vaieldamatult parim.

Berlin Design Week’il seekord Eesti disaini Radis Furniture’lt

Berlin Design Week’il seekord Eesti disaini Radis Furniture’lt

Disaini perspektiividest ja hetkeseisust BNDNWK’l. Alhambra Berlin pakkus suurepärase võimaluse koondades disainereid, kultuuri institutsioone, ettevõtteid ja uurimisinstitutsioone ühise katuse alla sooviga rakendada ja esitleda kõrgemaid eesmärke disainis. Radis Furniture’ väljapanek keskendus praegustele ökoloogilise ja sotsiaalse jätkusuutlikkusega seotud küsimustele. Berlinis nähtav zeitgeist peegeldab Radis Furniture'i uusimaid suundi kummutiga ROMB ja uue NOBLE TV-aluse ning materialivalikuga. Otse Berliini südames, Kurfürstendamm 68, Radis Furniture'i kureeritud ruumi eest täname veelkord kuraatorit Alexandra Klatti ja BNDNWK disainimeeskonda.

vaata kõiki