Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Aknaaluse ümberkujundamine hubaseks ajaviitenurgaks

Paljudes vanemates ja hinnatud arhitektuuriga majades kohtame huvitava planeeringuga aknaid, millest välja vaadates oleme nagu eraldi nurgakeses. Viilkatustega majades oli selline akende projekteerimine enne katuseakende turuletulekut ainuke lahendus tuua rohkem valgust tuppa.
Selliseid aknaga sopikesi võis jääda kas kellegi magamistuppa, koridori, vannituppa, elutuppa või kööki. Tihtilugu kujundatakse sellised nurgakesed lihtsalt heledates toonides, andmaks juurde avarust ja valgust kaugel asetsevale aknale.

Aknaesiste soppide kujundamine on huvitav väljakutse sisustushuvilistele.

Vaatame, kuidas on stiilselt ja oskuslikult kujundatud üks selline aknaesine ruum.

Selline näeb aknaesine välja enne ümberkujundamist.

Selline näeb aknaesine välja enne ümberkujundamist.

Selline on kaunis ja stiilselt kujundatud aknaesine sopp uues kujunduses.

Selline on kaunis ja stiilselt kujundatud aknaesine sopp uues kujunduses.

Nii meeldiv ajaveetmiskoht lausa kutsub sinna istuma, lugema, aknast vaadet nautima ......

Millest siis alustada?
Esmalt tuleks kõik vana sisu aknaesisest välja võtta, ka põrandaliistud sobiva kohani eemaldada.

1. Vineerkastide ja riiulite ehitamine.
Kasti kõrgusel arvestada ka seda, kui paksu madratsi me sinna peale paigutame. Koos madratsiga võiks jääda istumisalus madalamale aknalauast, seda just sellepärast et eirata jalgade löömist klaasi vastu.
Kastide ehitamisel tehti 2 ristküliku suurust kasti. Ette jäeti riiulite osa. Vineerkaane sisse tehti augud paremaks kinnivõtmiseks.
Kogu vineerraam värviti väljast poolt heleda värviga üle.


2. Madratsi, madratsiteki ja patjade valmistamine.
Siin saab ära kasutada vanu poroloonmadratseid või osta kauplusest uued. Siinses näites on palju kasutatud kodus kasutuksjäänud tekstiile ja muid sisustuselemente. Ka padjakatted ja teki saab ise õmmelda, muretseda Second Hand kauplustest või sisustuspoodidest. Padjakatted, tekk ja madrats on kõik heledates toonides. Praktilisuse mõttes võib kasutada padjakatteid, tekki ja madratsikatet ka tumedamates ja mustrilistes toonides, mis sobiksid üldise ilmega kokku.


3. Valgustite paigaldamine.
Laevalguseks kasutati siin valgeid pabermaterjalist ümara vormiga valgusteid, mis antud iterjööri ilmestasid oma rohkusega. Valikuid on palju, võib ka muid antud inetrjööriga sobivaid valgusteid kasutada, arvestama peaks just raamutulugemisega sobiva valgustusega.


4. Kardinate valmistamine ja paigaldamine.

Akna ees on kasutatud voldikkardinaid, mida saab ise teha või aknakatete salongidest osta. Ruumi eraldajana on kasutatud iseõmmeldud kardinaid. Lihtsaks ja leidlikuks ideeks on konksude kasutame ruumi eraldavate kardinate riputamiseks.
Kardinariide materjaliks sobib sellisesse kohta näiteks hästi linane riie, aga arvestama peab sellega, et linane riie tõmbub pestes kokku. Aknakatete ja kardinate osas kasutada kindlasti heledamaid toone. Suuremate aknaesiste puhul võib ka tumedamaid toone või mustreid sisse tuua, oleneb ka üldilmest.
Ja selline on lõpptulemus:

Sellise pinna kujundamisel võiks lähtuda esmalt sellest, mis ruumiga see aknaesine seotud on.
Köögi
puhul võiks sellisesse suuremasse aknaesisesse viia näiteks söögilaua või mõne tööpinna, kus perenaine saaks askeldades nautida kaunist vaadet aknast.
Vannitoa puhul võiks samuti vannisolijale jääda võimalus nautida avarat vaadet aknast. Sellisesse nurgakesse sobiks akna alla riiul vannitoatarvikute jaoks või jätta see pind lillede ning küünalde jaoks.
Esiku puhul sobiks sellisesse soppi viia akna alla kas jalatsite kapp, kirst või istumispink.
Elutubade, magamistubade ja koridori puhul võib sinna nurka viia kas mängukoha lastele, ajaviitekoha lugemiseks või lihtsalt istumiseks ja energia laadimiseks.
Ükskõik millises ruumis selline aknaesine sopike ka ei oleks, võiks see ikkagi jääda heledates toonides ja mitte varjata vaadet aknast. Kasutada võimalikult heledaid ja eest ära lükatavaid aknakatteid.

Selline aknaalune peaks kutsuma enda juurde, et omaette olla ja nautida kaunist vaadet.
Kauneid ja leidlikke aknaesiseid !


Koostanud: Sisustusweb'i toimetus
Artikli koostamiseks kasutatud materjale:

http://www.designsponge.com/
http://kneehightoaladybug.com/

Sisestatud: 01.11.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuste puhul oleme harjunud pidama tähtsaks eelkõige uste funktsionaalsust. Seda, kui hästi need eraldavad ruume ja kui mugav on neid iga päev kasutada.
Pikapeale muutub uks kodus otsekui osaks taustsüsteemist – seda ei pane üldse tähele. Aga on see ikka õige? Oodata ukselt nii vähe? Jah, ukse peamine roll on täita hääletult käsku ehk avada pääs teise ruumi või siis olla silmatorkamatu ruumide eraldaja, summutada helisid ja tekitada privaatsust. Tubade vahele uksi valides ei mõelda sellele, et siseuksed võiks olla lihtlabasest avatäitest enamat. Võiks olla põnev ja stiilne või pakkuda isegi wow-efekti.' Kui olete jõudnud kodu ehitamisel või sisustamisel punkti, kus teil tuleb hakata valima siseuksi, siis mõelge hetkeks: äkki võiks igavate monotoonsete uste asemel võtta midagi lahedat? Võibolla oleks kirsiks tordil hoopiski aknaga siseuksed?

vaata kõiki