Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Magamistoa loomine katusealusesse

Tihti projekteeritakse maja teisele korrusele viilkatuse alla pere magamistoad. Kuna tegemist on kõrgusest piiratud alaga, peaksime väga oskuslikult suutma kujundada need ruumid funktsionaalsed, avarad, valgusküllased ja hubased. Tutvume erinevate katusealuste magamistoa lahendustega, kus on ruumi väga kitsalt või siis on magamistoana kasutatud kogu suur katusealune pind.

Millest lähtuda katusealuse magamistoa planeerimisel?
■ Ükskõik millise ruumi planeerimisel katusealusesse tuleks oskuslikult kasutada võimalikult suur ruumala ka katuse harjast ja külgedelt.
Viilkatuse puhul võiks lae kujundada ka kolmnurkselt ja madalamad nurgad kasutada toa pinnana. Sellise planeeringu puhul saab efektselt eksponeerida puittalasid ja katuseäärsetes kohadesse saab planeerida panipaigad.

■ Viilkatusega magamistuppa ja ka teistesse katusealustesse ruumidess planeerida pigem heledamaid toone ja vertikaalseid mustreid laes. Magamistoa väikese pindala puhul kasutada kindlasti heledaid toone nii viimistluses kui ka mööblit valides. Suurema pindala puhul võib kasutada ka tumedaid toone, aga kaldus lae värvideks ikka pigem heledamad toonid. Katusealustes tubades kasutada tumedaid toone ning värvikaid ja mustrilisi tapeete pigem otsaseintes või valgusküllasemas kohas.
Värvikust tuua sisse pigem aksessuaaride näol, kas sisustustekstiilidena, lilledega, kunstina seintel, vaipadena jne......

Milliseid viimistlusmaterjale kasutada?
Viimistlusmaterjalide valikul kasutada ikka endale meeldivaid maja sisustuses kasutatavaid materjale, on siis selleks krohvitud pinnad, kips, puitlauad, puitplaadid. Eeskätt on teretulnud ikka tervisele pareminimõjuvad looduslikud viimistlusmaterjalid.
Enamasti on sellised viilkatusega majad puitmaterjalist ja ka siseviimistluses kasutada puitu.
Katusealustesse tubadess sobib suurepäraselt puitmaterjal lakke ja näiteks tapeet või värvitud pind otsaseintesse.
Viilkatuse lae alla sobivad viimistluseks suurepäraselt vertikaalselt paigaldatud puitlauad, mis on peitsitud läbipaistva valge või muu heleda tooniga.
Põrandate puhul tuleks lisaks mõelda müratõkestava materjali peale, mis paigaldada põrandamaterjali alla. Teise korruse põrandakattematerjalina sobib hästi vaipkate, näiteks looduslikust materjalist vaipkatted, millest üks oleks sisalvaip. Kõrgemale korrusele ei kanta ka nii palju mustust ja tolmu, seega võib jääda kõrgema korruse põrand tolmuimejaga puhastatavaks pinnaks. Puit- või parkettpõrandatel võib kasutada vaipu, näiteks kaltsuvaibad, loomanahad või muust materjalist vaibad. Vaiba näol võib heledasse magamistuppa tuua värvikust ja omapära.
Suurima avaruse annavad katusealusesse suured ja õiges kohas asetsevad katuseaknad või seinaaknad.


Aknad katusealuses magamistoas. Magamistoas me ei vaja väga palju valgust, aga samas ei tohi see ruum ka väga pimedaks jääda. Kuna tegemist on laest piiratud alaga, on just oskuslik akende projekteerimine sellises ruumis väga tähtis. Aknad projekteerida eeskätt kooskõlas ja sobilikud kogu majaga, kindlasti rohkem planeerida päiksespoolseid, arvestada magamistoas elavate inimeste soovidega (näiteks mõnele ei meeldi pea kohal asetsev aken jne.....), arvestada ka akende käepärast kasutust (et oleks mugav avada ja sulgeda jne...) ja arvestada ka, et sellistest akendest tuleks võimalikult palju loomulikku päevavalgust, mis jõuaks võimalikult paljudesse soppidesse.■ Kuidas sisustada magamistuba katusealusesse võimalikult funktsionaalselt? Kõigepealt läbi mõelda kõik magamistoas olevad tegevused, näiteks kas vajame töölauda, buduaari, kui suurt garderoobi? jne...Tegevused, mida teeme püsti seistes ja liikumisliinid võiksid jääda ruumi keskele.
Katuseäärsetesse madalamatesse aladess planeerida just kapid, panipaigad, riiulid, garderoobid või vastavalt kaldenurgale ka voodi. Töölaua või buduaari kohana planeerida paik, kust püsti tõustes pead ära ei lööks ja laua taga istudes võiks jääda vaade uksele (mitte olla seljaga ukse suunas).
Katusealusesse magamistuppa võib lisaks tuua palju värvi andvaid aksessuaare tekstiilide, lillede ja kunsti näol. Väikese ruumi puhul vältida ülekuhjumist. Väga väikese ruumi puhul hoida magamistoa kujundamisel katusealusesse ikkagi minimalistlikku joont.
FENG SHUI põhitõed magamistoa puhul:

Magamistuba on oma olemuselt yin-ruum, kuhu sobivad tapeet, tekstiilid, mahedad valgustid, struktuurne pinnakate, vaibad jne.

Abieluvoodi juurde peab pääsema mõlemalt poolt, sest see tagab mõlemale partnerile tasakaalus energia. Liikumisruum voodisse pääsemiseks peab olema vähemalt 45 cm. Paarisuhte kinnistamiseks on parim madratsivalik üks suur, mitte kaks eraldi madratsit. Voodis lamaja peab tundma ennast oma toas turvaliselt ning nägema pingutuseta nii ust kui ka akent. Kindlasti ei tohi voodi asuda ukse-akna vahel, sest siis jääb magaja energia kiirteele ja öö möödub häirivate unenägude saatel. Samuti ei tohi voodis lamaja jalad olla suunatud akna-ukse poole, sest nii liigub energia kehast välja. Olukorra parandamiseks piisab voodiotsast või kõrge tooli, voodiriidekapi, sirmi vm asetamisest jalutsisse.

Suurelehelised taimed pole magamistuppa oodatud. Küll aga sõnajalg, asparaagus või kaktuselised. Ettevaatust ka peeglite lisamisega. Ühest peeglist piisab täielikult. Vaadake, et peegel oleks terve ja plekkideta.

Ilmakaared
Eri ilmakaared kannavad endas erinevat energeetikat ja omadusi. Hommikuenergia (ida) on aktiveeriv, õhtuenergia (lääs) on roiutav ja põhja suuna energia sumbuv ning seega väga rahulik.
Missugusesse ilmakaarde pea magades asetada, sõltub eelkõige meie hetkevajadusest. Kui meil on vaja alustada uut projekti, uut tööd või kui meil on vaja motivatsiooni, siis sobib selleks ida- ja kagusuund. Seevastu põhjasuunda soovitan neile, kes on üle töötanud ja stressis, või eakamatele inimestele. Tark inimene kasutab sellist ilmakaart, mida ta just vajab.

Veesooned
Meie igapäevast elukvaliteeti mõjutavad kindlasti mitmesugused geobioloogilised tegurid. Tuntum neist on veesoon või täpsemalt veesoone liikumisest tingitud elektromagnetväli (meile tuntud staatiline elekter).
Mõju inimesele võib olla väga erinev. See sõltub tihti ........

Artiklit loe edasi siit http://www.ekspress.ee/.
Eesti Ekspress, Siret Seeder (12. veebruar 2009)

Loe sarnaselt teemal ka artiklit: 25 põnevat katusealust tuba.

Koostanud: Sisustusweb'i toimetus
Artikli koostamiseks kasutatud fotosid:
http://www.countryliving.com
http://www.houzz.com
http://furniture.trendzona.com
http://homesaura.com/
http://tohop.com/
http://blog.basicallydoors.co.uk
http://www.housetohome.co.uk
http://cultureofstyle.com
http://manolohome.com
http://www.houzz.com
http://www.beinteriordecorator.com

Sisestatud: 05.11.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

Uued Holden Decor tapeetide kollektsioonid

Uued Holden Decor tapeetide kollektsioonid

Aastal 2020 andis üks eesrindlikest inglise tapeeditootjatest välja 4 uusimat kollektsiooni:
Utopia- fliistapeetide kollektsioon, mis mitte ainult ei vasta kõigile viimastele trendidele, vaid kimab ajas
kaugele ette ära. Teemaatiliselt on tapeedid  teostatud troopika ning muinasjutulise loomamaailma
stiilis. Me armastame Holden Décor’i nende oskuse eest olla eesrindlik tapeedimaailma trendilooja ning
nende kartmatuse eest toota erakordselt julgeid ning erksaid kollektsioone.

vaata kõiki