Artiklid ja uudised

Kodu&Aia raamat piilub Eesti tuntud inimeste kodudesse

Aja­ki­ri Ko­du & Aed esit­les trükivärs­ket raa­ma­tut „Üle Ees­ti ko­du lä­ve”, mis koon­dab 18 Ees­ti ko­du lu­gu Põlva­maast Hiiu­maa­ni väl­ja.

Väl­jaan­de toi­me­ta­jad Pi­ret Vei­gel, Tii­na Tam­met ja Var­je Ta­li­vee said idee ja ins­pi­rat­sioo­ni raa­ma­tu väl­jaand­mi­seks Ees­ti Va­ba­rii­gi 90. sünnip­äe­vast. Üht­la­si tä­his­tab „Üle Ees­ti ko­du lä­ve” aja­kir­ja kümnen­da il­mu­mis-aas­ta al­gust.

„Po­le täh­tis, kas ko­du on väi­ke või suur, maal või lin­nas, kor­te­ris või ta­lus, met­sas või me­re ää­res. See on pa­rim paik maa peal, koht, kus pe­re saab kok­ku ja ku­hu ala­ti ta­haks ta­ga­si tul­la. Täh­tis on, et see oleks süda­me, mõtte ja ar­mas­tu­se­ga ra­ja­tud. Et ko­dul oleks hing,” sei­sab raa­ma­tu eessõnas.

Fo­tog­raaf Kai­do Haa­gen on ko­du­dest jääd­vus­ta­nud eri­li­si ja just sel­le­le ko­du­le oma­seid de­tai­le, hu­vi­ta­vaid vaa­te­nur­ki, mis pee­gel­da­vad ko­du­soo­just. Oma ko­du hin­ge näi­ta­vad kaas­maa­las­te­le Ivo Lin­na, ke­raa­mik Lii­su Ar­ro, di­sai­ner Alek­san­der Nahk, de­ko­raa­tor Ja­ne Siim­so-Me­ri­voo, Oh­tu mõisa oma­ni­kud Erik ja Sir­je, kunst­nik Ave Nah­kur, teks­tii­li­kunst­nik El­na Kaa­si­ku jne. Sel­le raa­ma­tu ko­dud on loo­dud ini­me­se ja nen­de elu­vii­si jär­gi ning pee­gel­da­vad meie aja soo­ve, tar­beid ja tõeks­pi­da­mi­si.

Raa­mat so­bib südam­li­kuks jõulu­kin­giks, ent sealt leiab ka hu­vi­ta­vaid ideid pe­re­le, kes al­les hak­kab oma ko­du ku­jun­da­ma. 18 ko­du kir­jel­da­des on lu­gu­de au­to­rid põimi­nud sis­se ka ma­ja­de aja­lu­gu ja ini­mes­te emot­sioo­ne.


Epl.ee
Autor: Signe Kalberg
Foto: Signe Kalberg
http://epl.ee/artikkel/450951

Sisestatud: 12.12.2008

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

vaata kõiki