Artiklid ja uudised
Vana maja nägu korda
Iga aasta alguses premeerib Tallinna Kultuuriväärtuste Amet paremini restaureeritud mälestisi, miljööalade hooneid ja keskkonda sobivaid uusehitisi. Linn valis tänavu juba seitsmendat korda välja parimad aasta jooksul restaureeritud majad. Konkursi eesmärk on tunnustada kultuuripärandit hindavaid omanikke, arhitekte ja arendajaid, kelle ühise töö tulemusena lisandub linnapilti igal aastal kaunilt restaureeritud maju, stiilseid värvilahendusi ja ajaloolist keskkonda arvestavaid uushooneid. „Eramu ja korter“ uuris, millised on olulisimad fassaadi osad ning kuidas peaks nendega ümber käima.
Laudis
Maja välislaudist võib pidada maja nahaks. See mitte ainult ei paku hoonele soojapidavust, vaid ka peenemat väljanägemist. Mida algupärasemalt on hoone säilinud või taastatud, seda paremini mõjub ta kogu piirkonna elukvaliteedile. Vana puitmaja „õnnetu“ üldilme võib lähemal uurimisel osutuda petlikuks. Harvad on juhud, mil kogu laudis vajab täielikku väljavahetamist.
Traditsioonilised laudisetüübid on rõht- ja püstlaudis. Kõige levinum ja kõige esteetilisema välispinnaga on hööveldatud laudadest välisvooder. Et laudis säiliks, tuleb väältida puidu liigmärgumist, kaitsta pinda UV-kiirguse eest uuendades perioodiliselt puitu kaitsvat värvikihti, tagada ventileeritus, täita kiti või pilpakestega vett koguvad praod ja lõhed ning vajadusel tõrjuda puidukahjureid.
Pikemalt juba ajakirjas nr . 1-2009...
ERAMU & korter
Fotod: Reio Avaste
http://www.solness.ee/eramu/index.php?gid=26&id=1029
Sisestatud: 25.03.2009
Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uus Eesti disain

Toomas Volkmanni paralleelmaailm

Inspira disainikool - Cassina lugu

Rahvusmustrilised külmkapimagnetid

Ühe rehemaja lugu läbi kolme sajandi

Sotsialistlik suveõnn Haabneemes

Kiht-kihilt tapeetidest

Elektriline ehituskunst
