Artiklid ja uudised

SOOVITUSED KODURAJAJALE : Tee ise!

Planeerides eluruume soovime alati lisada tuppa midagi erilist ning pilkupüüdvat. Oleme eluruumi kujunduse detailselt ettekujutanud, kuid pahatihi ei leia kaupluse valiku seas seda, mida hing ihkab. Kuidas siis sellises olukorras käituda? Siit kodukujundajatele tore üleskutse – loo dekoreerimiselemente ise!

Ideede kogumine osutub mõnikord keerukaks. Võid proovida luua nn 0-eelarve. See aitab sul ära kasutada olemasolevaid materjale ning lisaks hoiab ka kulutused kontrolli all. Käsitööga tegelemiseks võid liituda ka erinevate hobiringidega. Eksperimenteerida saab saviga, luues vahvaid nõusid ning vaase. Klaasiga töötamine loob kauneid seina- ning akna kaunistusi. Samuti võid proovida oma kätt kangastega töötamisel või äkki pakub huvi hoopis maalimine. Oma loomingut saab ruumis edukalt ära kasutada ning eksponeerida. Suurejoonelised oma käega loodud vaasid on alati pilkupüüdvad ning silmailu pakkuvad.Seinte kaunistamiseks võid kasutada loomingulisi fotosid, kas siis oma perest, paigast kus sulle olla meeldib või mõnest olulisest sündmusest. Loo kas suureformaadiline pilt, mis tervet seina kaunistab või kombineeri palju väikeseid fotosid, mis on ümbritsetud sarnase raamiga. Seina kaunistamiseks on võimalusi veelgi – kollaaz, maal, seinamaaling. Korrektse seinamaalingu saab luua kasutades projektorit. Näita seinale projektoriga maalingu piirjoone ning ettevaatlikult järgi maalimisel seda joont. See aitab luua väga täpseid detaile ning mustreid.

Püüa vaadata olemasolevat mööblit uue pilguga. Katseta värviga. Ka uued mööblikatted mõjuvad ääretult värskendavalt. Sisustuskangaid võib muuta veelgi põnevamateks, tikkides neile ornamente ning mustreid. Kangast võib kasutada lisaks pehmel mööblil veel ka mujal.


Riiulid, peegliraamid mõjuvad huvitavalt ning väga hubaselt kui neid on ümbritsemas kangas.

Alati on hea arendada ning proovile panna oma loomingulist poolt. Esemeid on põnev luua täpselt sellisteks nagu soovid. Samuti tekib uhke tunne, kui enda loomingut teistele edukalt eksponeerida saab. Ole loov ning avatud, proovi oma kätt erinevates tegemistes. Sinu kodu muutub eriliselt hubaseks, kui seal olevad elemendid on sinu isiklik looming.


autor: sisekujundaja Anna Juraševitš
jurasevits@gmail.com

Fotod:
http://weburbanist.com/creative-recycled-art-architecture-and-design/
http://www.greendesign.com.au/images/vertical-wall-white.jpg
http://2modern.blogs.com/photos/uncategorized/driftwood_shelf2.jpg

Sisestatud: 24.08.2009

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujunduses on ikka nii, et mööblikataloogide stiilis tüüplahendused on head ja turvalised, ent ometi on just väiksed vimkad ja kiiksuga sisustuselemendid need, mis teevad ühest majast või korterist kodu, rääkides selle omanike lugu. Mida aga teha siis, kui sinu kodu interjöör igatseb midagi erilist, ent sul pole õrna aimugi, mis see olla võiks? Ära muretse - meil on taolisteks puhkudeks hulgaliselt häid soovitusi! Toome sinuni mõned põnevad ideed meie sisekujundaja varasalvest.

vaata kõiki