Artiklid ja uudised

Elutoast

Väikesest elutoast võib värvide ja sobiva mööbli abil kujundada hubase ja sooja nurgakese, kus on hea telerit vaadata.

"Moodsate värvidega on nii, et moes võib olla mis iganes, kuid põhiline argument moesoleva kasutamiseks on ikka see, kas meeldib või ei meeldi,” ütleb selle elutoa kujundanud sisearhitektuuritudeng Aljona Kamenik. “Eelistused sõltuvad nii valija iseloomust, maitsest kui ka stiilist. Ning kindlasti ka ruumist, kuhu värve valitakse.” Magamistoas tahetakse näha/tunda rahu, lastetoas rõõmu jne. Värvide küllastatus- ja tumedusaste sõltub lisaks elanike maitsele ka loomulikust valgusest ja sellest, kas seda on vähe või palju. Ka hooajalised trendid ei lähe meist mööda. Kas järgime neid teadlikult või mitte, kuid alateadlikult mõjutavad need meid siiski. Õnneks elame tolerantsel ajal, mil on lubatud peaaegu kõik ning värvide valik sõltub nii konkreetsest stiilist kui ka meist endist.

Väga populaarsed on erinevate ajastute stiilid: 1950.-1970. aastad. Kuuekümnendad pakuvad suurepäraseid, rõõmsaid, värvilisi mustreid, mis kannavad selle aja märki - siin sõltub värvide valik vaid tegija vabast fantaasiast. Endiselt on moes triibulised pinnad - nii seintel kui ka detailides. Suviti räägime tihti vee ja mere temaatikast - kõik sinakasrohelised toonid, palju heledaid ja läbipaistvaid värve, mis meenutavad vett. Praegu on aktuaalsed ka väga intensiivsed värvid nagu erkroosa, leheroheline, mereroheline. Neid kombineeritakse pastelsete nn beebivärvidega - helekollane, helesinine.

Tagasi on romantiline ja naiivne kaheksakümnendate teema - mürkroheline ja tugev fuksiaroosa. Julgematele on pakkuda tugevaid kontraste: oranz, must ja valge. Tundub, et kunagi ei lähe moest ka jõuline ja efektne kombinatsioon punasest, valgest ja mustast. Mahedate ja looduslike värvide armastajad saavad valida paljude looduse poolt pakutavate toonide seast. Need on tihti seotud etno-stiiliga: näiteks pakub Lõuna-Prantsusmaa värvigammat oliivrohelisest kuni lavenellillani, Mehhikost tuleb terrakotapruun ja palju päikeseküllaseid intensiivseid värve (kollane, oranz, tumeroosa ja taevasinine).

Valik on väga lai. Seetõttu tuleks interjööri kujundamisel valida mingi konkreetne stiil ja sellest lähtuvalt värvid. Vahelduseks minimalismile on moes mustrid: geomeetrilised, fototrükimustrid (mäletate vanu fototapeete?), suured ja erksavärvilised lillmustrid. Kodu kujundades olge aga nendega ettevaatlikud, sest sellise värvikirevusega on lihtne sattuda liialdustesse.

Värvid Aljona Kameniku kujundatud elutoas on valitud mõeldes soojale ja hubasele nurgakesele, kus on hea puhata. Samas pole unustatud moetrende - heleroheline seinal, oranz detailides. Et ruum oleks meeldiv igal aastaajal, on toonid veidi murtud, mitte puhtad ja pealetükkivad. Külmal talveõhtul meenutaks see sooja suve ja palaval suvel värskendaks maheda rohelise valgusega, mis tuleb rulooga kaetud aknast.

Probleemiks oli elutoa väiksus. Siis keskendutakse telerivaatamisele – pehme mõnus diivan ja kohvilaud. Tugitoole asendavad padjad. Põrandalamp on mahedama valgusmeeleolu tekitamiseks. Tammespooniga teleririiul mahutab palju. Kasutatud on naturaalseid materjale looduslikes toonides.

Sisestatud: 24.01.2005

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Trendid Milano mööblimessilt

Trendid Milano mööblimessilt

Salone del Mobile Milanos, või rahvusvaheliselt paremini tuntud kui Milano Furniture Fair ehk Milano mööblimess on igal aastal parimaks kompassiks disaini, kodusisustuse ja mööblitrendide vallas. Artskill meeskonnale meeldib igal aastal oma meeskonnaga meeleolukas reis messile ette võtta, sest seal näeme esimestena nii Artskillis esindatud brändide trende ja uusi suundasid, kui ka kõikide teiste maailma disainifirmade sarju ja erikollektsioone. Järgnevalt on 5 üldist trendi, mis meile silma jäid ja teiega jagada tahame.

vaata kõiki