Artiklid ja uudised

Rõõmsameelse põrandaliistu saab glasuurplaadist

Kel aega-tahtmist kivitükikestega puslemängu mängida, võib põranda ja seina nurga või laeääre katta mosaiigiga. Nii valmib ümara vormiga liistu asendaja, kus vonklevad siseviimistlusega sobituvates toonides kivitükikesed.

Mosaiigiks sobib laduda nii mererannast kogutud kivikesi, uhutud klaasitükke kui ka remondist üle jäänud glasuurplaatide jääke. Viimaseid saab purustada ka tavalise haamriga. Kes täpsema suurusega tükke soovib, peab kasutama ka väikest alasit ja kõvasulamist otsaga haamrit.

Klaasitükke saab lõigata tavalise klaasinoaga, mida pakutakse ehituspoodides. Klaasi lõigates peab kindlasti kandma kaitseprille, sest lõikamisel tekkivad tillukesed killud võivad lennata paari meetri raadiusesse.

Seinte ääred tuleks puhastada tolmust ning põrand hoolega kinni teipida, et segupritsmed põrandat ei rikuks: kuivanud tsemendi- või plaatimissegu kirmet on isegi glasuurplaatidelt raske kätte saada, rääkimata näiteks laudpõrandast. Kivikeste kinnitamiseks sobib nii tsemendisegu kui ka tugev plaatimissegu, mis kantakse soovitud pinnale paari sentimeetri paksuselt. Seejärel saab mosaiigitükikesed mustrina, õige pool peal, segusse sisse vajutada.

Lihtsa kivirodu tarbeks üldjuhul kavandit teha ei ole vaja, keerulisema mustri puhul raskendab sellises tehnikas tööd asjaolu, et segu kuivab päris kiiresti ning poolkuivanud segusse tükikesi vajutada pole enam kerge.

Lõppilme annab liistudele siiski vuugivahesegu, millega töö tuleks viimistleda. Pind muutub seeläbi ühtlasemaks, punast või sinist karva segu võib anda ka uue dominanttooni.

Üldjuhul tasub eelistada siiski neutraalsemat värvitooni, näiteks hallikat või kreemjat.

Vuugivahesegu kaotab ja tasandab tükkide mõnikord teravavõitu vahekohad. Väikseid ebatasasusi ei tasu peljata, nood muudavadki töö reljeefseks.

Lihtne mosaiik on isetegijale jõukohane
Mosaiik ei pruugi olla päevadepikkune sobitamistöö. Teinekord on hea kokku sobitada ja ilmestada ka väikseid detaile:
Asenda poest ostetud glasuurplaatide hulgas paar tükki hoopis sama plaadi jääkidest tehtud mosaiigiga - selline mosaiik sobitub ülejäänud ruumiga, samas valmib ruttu, toimides disainielemendina.
Kata mosaiigikildudega osa verandamööblist: näiteks kannatada saanud lauaplaat. Sellisel juhul võib tükikesi liimida ka klaasipoest hangitud liimiga ja katta vaid vuugivaheseguga.
Asenda mosaiigiga üks põrandalaud või kata aknalaud. Materjaliks sobivad hästi ka kivikesed või isegi puit.

Äripäev

Sisestatud: 21.06.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki