Artiklid ja uudised

Aasta betoonehitiseks valiti eramu Pirital

Eesti Betooniühing kuulutas betoonipäeval Tallink Spa & Conference Hotellis välja konkursi „Aasta Betoonehitis 2010“ võitjad.

Aasta Betoonehitis 2010 preemia pälvis eramu Pirital (Vahtramäe tee 9, Tallinn): konkursi peaauhind – arhitekt Andres Lember, Male Maja OÜ. Konstruktori auhind – Inseneribüroo Ekoteh OÜ, ehitaja auhind – Ruul Projekt OÜ, betooni tarnija auhind – AS Rudus.

Aasta Betoonehitis 2010 Foto: Eesti Betooniühing

Aasta Betoonehitis 2010 Foto: Eesti Betooniühing

Žürii kommentaar: Betooni on kasutatud nii konstruktiivse kui viimistlusmaterjalina ning betoonpinnad on ka siseruumides ehedalt nähtaval. Madis Eek: „Lihtne ja mitte edvistav hoone. Tore oleks, kui selliseid tellijaid rohkem oleks.“

Eriauhinna vääriliseks tunnistati Eesti Maanteemuuseumi välialad (Varbuse, Kanepi vald, Põlvamaa) – arhitektuuribüroole Salto OÜ ja disainibüroole Laika, Belka & Strelka OÜ – tervikliku arhitektuurse lahenduse ja graafilise betooni idee eest.

Žürii kommentaar: Tegu on omapärase objektiga, kus graafilise betooni võimalusi on leidlikult kasutatud. Betoonihuvilise jaoks on Maanteemuuseumi põnevaim osa minevikku viivat teed kujutav ekspositsioon, kus graafilise betooni viimistlusega elemente kasutatakse eri ajastute markeerimiseks. Betoonelementidele on graafilise betooni tehnikas kantud vanad fotod. 3x5m suurused seinapaneelid valmistas etteantud fotode alusel AS E-Betoonelement ja need on esimesed omataolised Baltimaades.

Eriauhinna sai ka SA Tehvandi spordikeskuse multifunktsionaalne suusastaadion (Otepää) – Savekate OÜ - kvaliteetse betoonitöö eest ning eramu (Must maja) Nõmmel (Valguse 17, Tallinn) – arhitekt Martin Aunin‘ile – tervikliku kahe eramu lahenduse ning betooniga siira suhtlemise eest & Nordecon Betoon OÜ-le – tulemusele suunatud hoolika betoonitöö eest.

Žürii kommentaar: Eramu paistab silma ühtselt ja professionaalselt teostatud detailide, erinevate väärtmaterjalide kasutusviiside ja uudsete tehniliste lahenduste poolest. Fassaadidel domineerivad peensaetud laudiseraketisega valged monoliitbetoonpinnad.

Tänavu üheteistkümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis“ on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja vormitavat betooni.

Tänavusele konkursile laekus 13 tööd. Konkursile sai esitada 2010. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

„Aasta Betoonehitis 2010“ konkursi žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Betooniühingust – Toomas Laur, Eesti Arhitektide Liidust – Madis Eek, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Eesti Projektbüroode Liidust – Andres Saar, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler ajakirjast „Ehitaja“, Liivi Tamm ajalehest „Äripäev“ ning Maritta Koivisto ajakirjast „Betoni“ (Soome).

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 45 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Allikas:http://www.epl.ee/artikkel/594108

Sisestatud: 14.03.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki