Artiklid ja uudised

Mida Sina sel aastal ÄRA TEED?

“Teeme ära!” on tulnud taas!

Mis on talgupäev?
Kodanikualgatuse Teeme Ära 2008. aasta prügikoristusaktsiooni ja 2009. aasta mõttetalgute järel jõuti 2010. aastal üle-eestilise talgupäeva formaadini.
Talgupäeva peamiseks tunnuseks on see, et iga kogukond, ühendus või aktiivne kodanik saab ise otsustada, mis vajab ärategemist ning milleks teisi inimesi kaasa kutsuda. 2010. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1130 talgut, millel osales 31 299 inimest (2,27% Eesti elanikest).


Millal toimub?
Tänavune Teeme Ära talgupäev toimub maikuu esimesel laupäeval, 7. mail 2011.
Talgupäeva eesmärk on panustada Eesti elukeskkonna ja kodanikuühiskonna arengusse, edendades kodanikes aktiivset hoiakut, tugevdades kohalikke kogukondi ja toetades nende liidrite kujunemist.

Millal saab talguid registreerida?
Talgute registreerimine algas 15. märtsil. Seetõttu on just praegu paras aeg mõelda, mis minu kodukandis võiks tänavusel talgupäeval ühiselt ära tehtud saada.
Oodatud on nii värsked talguideed kui pikema talgutraditsiooniga kogukonnad, et olla eeskujuks ja innustajaks teistele.


Millal algab talguliste kirjapanek?
Talguliste kutsumise kampaania algab 11. aprillil. Kel aga plaan juba varakult tehtud ja lemmiktalgud leitud, ei ole mõistagi keelatud end ka varem kirja panna.

Milline on tänavune põhisõnum?
Talgupäeva kommunikatsioonis soovime puudutada sügavamaid väärtusi ja esile tuua asjaolu, et talgud on olnud loomulik osa meie elulaadist. Seepärast toob talgupäeva tänavune tunnuslause välja neid elulisi väärtusi, mida inimesed talgutelt on leidnud.
Tule talgutele, leiad ... elurõõmu, armastuse, kodutunde, elukaaslase, äriidee, sõbra, naabri, töö, aarde, iseenda ...
Seejuures toetume elust endast pärit talgulugudele – tagasisidele, mida on jaganud varasemate talgupäevade osalejad, nii talgujuhid kui talgulised.


Mis saab edasi?
Teeme Ära talgupäev ei ole enam kaugeltki ühekordne kampaania.
Talgupäevadest on välja kasvanud mitmeid muid ühiseid ettevõtmisi. Maikuu esimesel laupäeval üle Eesti peetav talgupäev võiks jäädagi kindlaks traditsiooniks, kus aasta-aastalt üha uuesti kokku tullakse ja sammhaaval uusi inimesi talgupisikuga nakatatakse. Mõte ei ole ju milleski muus kui inimeste ja kogukondade enda aktiivses eluhoiakus, koos tegutsemise jõus, millega luua endale ühiselt mõnusam elukeskkond. Just selline, nagu meie oma kogukond seda soovib.


Mis jäi ütlemata?
See, et tänavu soovime talgupäeva raames aidata tugevdada ka põlvkondade sidet ning innustada nooremaid ja vanemaid inimesi omavahel aktiivsemalt suhtlema.

Koostöös ERMiga kutsub Teeme Ära talgupäeva meeskond kõiki üles jagama oma talgute lugusid. Vanemad inimesed saavad rääkida, kuidas talgud ajast aega on toimunud. Noorematel on jagada lugusid Teeme Ära talgutelt või oma ühistegemistelt.
Oma talguloo saab sisestada ka peagi uueneval Teeme Ära veebilehel..

Jälgi infot: www.teemeara.ee

Koostegemises on jõud!
(märts, 2011)

Sisestatud: 31.03.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki