Artiklid ja uudised

Eesti Disaini muna BRUNO said Martin Pärn ja Annike Laigo

Eile andis Eesti Disainerite Liit välja Eesti Disaini auhinna parima tootedisaini ja parima disainiprojekti eest.
Parimaks disainiprojektiks valiti Annike Laigo isehelenduv vaip Jaaniuss.
Parima tootedisaini auhinna pälvis Martin Pärn büroomööbli seeriaga Krog ning parimaks disainiprojektiks tunnistati Annike Laigo isehelenduva vaiba Jaaniuss tooteprototüüp.

Koostöös ettevõtetega

Rahvusvahelise žürii hinnangul oli aga kandidaatide hulgas sedavõrd palju esiletõstmist väärivaid töid, et žürii otsustas luua veel kolmanda, äramärgitud tööde kategooria.

Äramärkimist leidsid Sixten Heidmets ja Sirli Põllumäe mööblidisaini, Kaspar Torn tööstusdisaini ning Villi Pogga, Sven Sõrmus ja firma Aquator laialdase disainialase tegevuse eest.

Auhindade määramisel võeti arvesse ka disaineri varasemat loomingut ning toote eestipärasust. Lisaks hinnati toote kvaliteeti, meisterlikkust, materjali valikut, innovatsiooni taset, keskkonnasõbralikkust ja funktsionaalsust.

Kui parima disainiprojekti kategoorias kandideerimiseks piisas veel teostamata töö esitamisest, siis parimale tootedisaini auhinnale võistlesid tööstuslikus või poolkäsitöönduslikus tootmises olevad tooted.

Auhinna võitnud büroomööbli seeria Krog autor Martin Pärn on juba aastaid teinud koostööd Thulema mööblifirmaga.

Disainiauhind BRUNO

Martin Pärn hindas eesti disaini tulevikku perspektiivikaks, kuid nentis, et disain saab areneda vaid koostöös ettevõtetega. «Et tootedisainis edu saavutada, peab äratama ettevõtte usalduse. Tootedisaineriks valitakse inimene, kellega koostöö sobib ja kelle puhul on loota, et temalt ka uusi ideid tuleb.»

Võitjatele anti üle Eesti Disaini auhind BRUNO, mis valmistati 26 aastat tagasi valminud EKA disainikateedri auhinna järgi, mille disaineriks oli Anneliis Aunapuu.

Tolleaegse auhinna algatajaks oli disainikateedri rajaja professor Bruno Tomberg, kelle järgi ka tänavu välja antud auhind oma nime on saanud.

Auhinnaga kaasneb rahaline preemia, mille suurus on parima tootedisaini auhinna pälvinule 100 000 ja parima disainiprojekti auhinna pälvinule 75 000 krooni.

Eesti Disaini auhinna kandidaatide näitust saab vaadata kuni 1. oktoobrini Arhitektuuri- ja Disainigaleriis.


Disainiaasta Septembris:

Eesti Disaini auhinna nominentide näitus
Arhitektuuri- ja Disainigalerii
Pärnu mnt 6
1. oktoobrini

Klassikud. Ehtekunstnik
Leili Kuldkepp
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17
19. novembrini

Disainiöö Tallinnas:
Ettevaatust, disain!
30. septembril


Oktoobris:

Jüri Arraku vaibad
Estonia teatri talveaed
Estonia pst 4
1. oktoobrist 30. oktoobrini

Kahehingelised
Eesti Kunstiakadeemia galerii
Tartu mnt 1
5. oktoobrist 19. oktoobrini

www.disainiaasta.ee

Postimees

Sisestatud: 19.09.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujundaja nipid VAU-efekti tekitamiseks interjööris

Sisekujunduses on ikka nii, et mööblikataloogide stiilis tüüplahendused on head ja turvalised, ent ometi on just väiksed vimkad ja kiiksuga sisustuselemendid need, mis teevad ühest majast või korterist kodu, rääkides selle omanike lugu. Mida aga teha siis, kui sinu kodu interjöör igatseb midagi erilist, ent sul pole õrna aimugi, mis see olla võiks? Ära muretse - meil on taolisteks puhkudeks hulgaliselt häid soovitusi! Toome sinuni mõned põnevad ideed meie sisekujundaja varasalvest.

vaata kõiki