Artiklid ja uudised

Bürootaim vajab stabiilseid tingimusi

Büroo eluskujunduseks sobivad taimed kestavad regulaarsel hooldusel kaua, kui vältida tuuletõmbust ja temperatuuri kõikumist.
Vahel paneb sisearhitekt paika taimede asukoha, teinekord tundub pärast mööbli paigaldust ja sissekolimist, et midagi oleks nagu puudu, ning abi otsitakse lillepoest.

"Tänapäeval kuuluvad toataimed, olgu nad elustaimed või kunstpuud, iga büroo sisekujunduse juurde," selgitab sisekujundaja Ivi-Els Schneider. Kuid seejuures on taimedega vaja ka pidevalt tegeleda ja nende eest hoolt kanda.

"Lillele on kõige tähtsam valgus, mis samas ei tohiks olla otsene keskpäevapäike," seletab Raekeskuse Lillekoja müüja Kristiina Kivi.

Kui tavaliselt mõistetakse Kivi seletusel valge koha all aknalauda, siis suvel võib intensiivne päike taimele liiaks osutuda. Seepärast tekivad pidevalt päikese käes viibiva taime lehtedele iseloomulikud põletusplekid. Teisalt, kui taim aknast liiga kaugele viia, siis hakkab see instinktiivselt lähima valgusallika poole kasvama.

Samuti mõjutab taime kasvu ruumis pärssivalt liigne soojus või hoopiski jahedus. "Kui soojust on taime jaoks liiga vähe, siis kasv aeglustub või lakkab, kui liiga palju, siis taim venib välja, eriti kui ka valgust on vähe," seletab Kaarma lillepoe müüja Elme Hiiuväin. Tema kinnitusel taluvad taimed jahedamat õhku siiski üpris hästi, kui samas ka kastmist vähendada.

Sellegipoolest eelistab enamik taimi ühtlast õhusoojust ja parajat niiskust. Seega mõjuvad halvasti temperatuurikõikumisi tekitav tuuletõmbus ning radiaatorid, mis kuivatavad õhku.

Lisaks headele kasvutingimustele ei tohiks unustada ära ka igapäevast ja perioodilist hooldust.

Kui olete valinud poest tugeva taime ja leidnud talle soojuse ja valguse poolest sobiliku asukoha, tuleb hakata teda järjepidevalt kastma ja väetama.

Kuigi suuremat osa lilli on Kivi tõdemusel äärmiselt lihtne hooldada, kiputakse neid siiski üle kastma. Vasturohuks pakub ta näiteks hooldaja tellimist vastavast firmast.

Samuti ei tasu unustada taimi aeg-ajalt väetada. Lilli on soovitatav väetada kiire kasvu perioodil, alaväetatud taim muutub nõrgaks ja tuhmiks ning kaotab oma sära.

Kunsttaim - laisa inimese kontoritaim
Kuigi eluslilled näevad kontoris ehedad ja kaunid välja, vajavad need hoolt ja tööd, et ilu püsiks.

Seevastu kunstlillede nõudmised on vähesed. Sisekujundaja Ivi-Els Schneideri arvates on kunstlill ruumikujunduses küllaltki arvestatav kujunduselement, kuid ei jäta eriti tõest muljet.

Ka Rae keskuse Lillekoja müüja Kristiina Kivi arvab, et hooldusvaba ja muidu efektne kunstlill jääb ilult päristaimele ikkagi alla.

Marina Tigasing
Äripäev

Sisestatud: 05.10.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väljakutse kodukontoris – kuidas luua sobilik taust videokoosolekule?

Väljakutse kodukontoris – kuidas luua sobilik taust videokoosolekule?

Ajastul, mil kaugtööst on saanud täiesti tavapärane tööelu osa, on kodukontori olemasolu muutunud
paljude jaoks hädavajalikuks. Kuna virtuaalne suhtlus mängib kodukontoris väga suurt rolli, siis
sellega seoses on üles kerkinud täiesti uut laadi probleem - vajadus videokoosoleku jaoks kõlbuliku
taustaseina järele. Kuidas õige taustaseina abil mõjuda ekraanil isikupärasema ning
professionaalsemana? Retro kodusisustuskaupade e-pood NaguMuiste annab nõu.

vaata kõiki