Artiklid ja uudised

Millist katust valida?

Eesti majandus on tõusufaasis. Sellega kaasneb elanike heaolu kasv, mille silmapaistvamaks indikaatoriks on kinnisvara ümber toimuv. Ehitusbuumile annab jõudu pankade krediidivõimaluste kasv. Tuhanded inimesed otsustavad rajada oma pere tarvis uue kodu või renoveerida olemasoleva.

Kui maja seinad on juba püsti, tekib küsimus, et milline peaks olema unelmate kodu väljapaistvaim osa – KATUS? Valikuid on tänapäevasel katuseturumaastikul palju:
rookatus
laastukatus
sindelkatus
eterniitkatus
bituumensindelkatus
bituumenrullmaterjalkatus
kivikatus
muldkatus
laudkatus
terasprofiilkatus
alumiiniumprofiilkatus

Valiku peab tulevane majaomanik tegema lähtudes hoone asukohast, ümbrusest, keskkonnast, projektist, tehnilistest võimalustest, funktsionaalsusest, rahakoti paksusest ja väljakujunenud esteetilistest tõekspidamistest.
Eestis enamkasutatavad on terasprofiilkatused, mille eelisteks peetakse:
paigaldamise kiirus
paigaldamise lihtsus
võimalus valida erinevate profiilide ja värvitoonide vahel
keskmine hinnatase
traditsiooniline väljanägemine

Nüüd on Eesti katusemaastikku rikastamas ka alumiiniumprofiilkatused. Väljanägemiselt on nad teraskatuse moodi, aga vastupidavus ajahambale tunduvalt suurem. Esimene tootja Eestis Ruukki Eesti OÜ ( mitte ajada segamini endise Rannilaga ) on turule toonud eksklusiivse ja kauakestva , Eesti turul enneolematu katusetüübi – ALON. Tegemist on välimuselt teraskatuse sarnase tootega, mis on valmistatud kauakestvast, värvitud 0,60mm alumiiniumlehest. Pakume juba turul hästi tuntud profiile:
kiviprofiil
trapetsprofiil RP20
trapetsprofiil RP45
laineprofiili RP18

Uus, alumiiniumist profiil on teraskatusest kergem, kuid materjali vastupidavus ajahambale on kordades suurem. Hind aga mitte.

Praegu saab infot ja hinda uue toote kohta küsida Ruukki Eesti OÜ esindustest. Paigaldus ja paigalduse tehnoloogia on sama lihtne kui terasprofiilidel. Arvestama peab ainult seda, et ALON plaatide kinnituseks sobivad vaid spetsiaalsed roostevabad kruvid, mis on profiilidega sama värvi ning varustatud ultraviolettkiirgusele vastupidava kummitihendiga. Suurepärase lõpptulemuse tarvis valmistatakse kõik lisaplekid samuti alumiiniumist.

Alumiiniumleht on toodetud Saksamaal.

Kui soovite kompromissitut maksimumi – valige ALON! Ruukki Eesti OÜ kontorid on Teile avatud. Müügikontorite kontaktid leiate www.ruukkieesti.ee

Muutke enda ja oma laste päevad muretuks.

Sisestatud: 13.10.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki