Artiklid ja uudised

Iittala uus toode Vakka on saanud inspiratsiooni Balti riikide vineerikohvritest

Tuntud kaubamärgi Iittala disainerid Elina Aalto ja Klaus Aalto said Vakka (soome keeles “vakk”) disainides inspiratsiooni eriti Balti riikides populaarsetest vineerkohvritest, mis on armastatud ja tuntud ka eestlaste seas. Vakka vineerist kaste on võimalik alates septembrist ka Eestis soetada.


Kokkusurutud vineer on Iittala jaoks loomulik valik, sest tegu on ehtsa ja pehme materjaliga. “Vineer on naturaalselt ilus – nagu rannakivid. Selle kuju ei ole jõuga muudetud ning see muutub aja jooksul tekkivate sälkude ja kriimustuste tõttu ainult paremaks,” ütlevad Klaus ja Elina Aalto. Need vastupidavad ja esteetiliselt meeldivate toodete disain ei anna väliselt otseselt oma otstarbest aimu ning pakub võimalusi selle eriotstarbeliseks kasutuseks. Näiteks saab neid üksteise peale virna ladudes kasutada ka mööbliesemena ja kaunistavad interjööri.

Kuna paari suurimaks huviks on funktsionaalsus, oli Vakka duole ehtsaks väljakutseks. “Me soovime luua väikeseid leiutisi, mille juures kuju ei ole peamiseks teguriks vaid järgib funktsionaalsuse konseptsiooni. Me üritame olla traditsiooniliselt praktilised ja luua nutikaid tooteid, mille välimus on tingitud selle funktsionaalsusest.

Vakka vineer 450x150x300 mm

Vakka vineer 450x150x300 mm

Vakka vineer hall 450x150x300 mm

Vakka vineer hall 450x150x300 mm


Lisaks vineerile on Vakka saadaval ka valgena ning kahes erinevas suuruses. Kõik tooted on valmistatud LK-Taivute’s Lahtis, Soomes, millel on pikk innovatsiooni ja vineertoodete valmistamise ajalugu.

Elina Aalto ja Klaus Aalto avasid oma disainikontori 2010. aastal. Kaks disainerit jagavad kirge luua funktsionaalseid, esteetilisi ja emotsionaalseid tooteid, mis toovad materjalivaldkonda midagi uut. Neile on tüüpiline avastada igapäevaste toodete uusi vaatenurki. Aalto+Aalto on muuhulgas disaininud tooteid firmadele nagu Kekkilä, Selki-Asema ja SavetheC.

Sisestatud: 02.09.2013

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki