Artiklid ja uudised

Tallinna botaanikaaias on näitus orhideedest

Selle nädala lõpuni, 11.märtsini on võimalik Tallinna botaanikaaia palmimajas jalutada orhideede salaaias.

Näitusel on väljas üle 100 erineva sordi orhidee ja teist samapalju sukulente.

Niiskel ja kõledavõitu märtsikuul, mil jäälilled on akendelt kadunud ning pärislilled mattunud lumevaiba alla, avaneb Tallinna botaanikaaia palmimajas siinsete aednike salaaed, kus on teiste taimede vahel küll üksikult, küll eri suuruses kogumikena peitunud sadu värvikirevaid õisi – orhideesid ehk maakeeli käpalisi, kelle põliskoduks on maailma troopilised piirkonnad.

Veenuse- ja kuukingad, sini-, kirju- ja leopardkäpad ning veel hulk teisigi rõõmustavad vaataja hinge oma õite vormi- ja värvirikkusega.

Kuid mitte ainult värvikirevad õied pole kaunid – imelised võivad olla ka hoopis teistsugused eluvormid – mitmesugused paksulehelised ehk sukulendid, kes avavad oma ilu alles päris lähedalt vaadates.

Nautimaks salaaia kõiki võlusid tuleb korraks unustada igapäeva-askeldused ja võtta aeg maha. Botaanikaaed ootab külastajaid iga päev kell 11.00-16.00.

Huvilistel on võimalik laupäeval ja pühapäeval soetada taimi oma koju või tööruumi salaaia loomiseks.


Foto: Pille-Riin Pregel
Toimetaja: Maria-Elisa Rannajõe

http://www.epl.ee/artikkel/377031

Sisestatud: 27.02.2007

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Rõõmuga Sinu jaoks ja Sinuga koos. Home-You avas täna e-poe

Meil on olnud 10 aastat rõõmu ning sellega koos kogunenud kogemust olla Eestlaste kodudes hubasuse ja kodutunde loojateks. Alati ei ole kõige lihtsam teha valikuid, mis jäävad sind igapäevaselt saatma. home&you mitmekülgne ja üllatusterohke tootevalik pakub inspiratsiooni omanäolise olemise loomiseks. Meie soov on, et Sinu elu oleks täis inspiratsiooni. Aitame luua mõnusat kodust atmosfääri ja pakume kaasaegselt stiilset funktsionaalsust.

vaata kõiki