Artiklid ja uudised

KOMPAKTPLAADID - fassaadiplaadid, siseviimistlusmaterjalid


KOMPAKTPLAAT ja keskkond

Kompaktplaadid koosnevad naturaalsest kiust (65% raskusest) ja sünteetilisest vaigust. Paneelid ei sisalda mitteorgaanilisi halogeenseid komponente, millised esinevad kütustes ja PVC-s. Paneelides ei sisaldu asbeste ega puidusäilitusaineid (fungitsiide, pestitsiide) ning on väävli-, elavhõbeda- ja kaadmiumi vabad. Tootmisprotsessi käigus ei kahjustata looduskeskkonda.
Mehhaanilise töötlemise käigus (lõikamine ja freesimine) tekkivad jäägid ei ole kahjulikud tervisele. Isegi põletamise teel hävitades ei teki keskkonnale kahjulikke mürke nagu on vesinik-kloriidhape, orgaanilise kloori komponente või dioksiide, seda loomulikult kaasaegse utiliseerimiskeskuse olemasolul.
Kompaktplaate on võimalik hävitada kõrgel temperatuuril põletuskambrites, põletamisel tekkivad gaasid utiliseeritakse. Alati tuleb jälgida oma riigis kehtestatud utiliseerimiseeskirju.

Tagant õhutatavad kompaktplaadid

Tagant ventileeritavad fassaadiplaadid parandavad hoone ilmastikukindlust, välisilmet ja soojusisolatsiooni. Lai värvivalik (sh. puidu imitatsioonid) ja mitmesugused paigaldamise võimalused pakuvad omanikule ja planeerijale suurima disainimise võimaluse. Plaadid tuleb alati paigaldada tagant ventileeritavatena.
Kompaktplaat on kõrgekvaliteediline ehitusmaterjal, mida kasutatakse just tema lameda formaadi ja vastupidavuse tõttu rõdude ja fassaadide katmiseks.
Valmistamisel kasutatakse duromer kõrgsurvelaimnaati (HPL) vastavalt EN 438 tüüp CGS nõuetele, on eriti ilmastikukindel. Paneelid on toodetud lamineerimispressides kõrgsurvel ja kõrgel temperatuuril naturaalsest kiust, mis on immutatud sünteetilise vaiguga. Kirjeldatud tootmisprotsessi tulemusena ei avalda need negatiivset mõju keskkonnale.

Kompaktplaatide omadused:
- vastupidav ilmastikutingimustele
- pleekimiskindel
- kraapimiskindel
- vastupidav kemikaalidele
- löögikindel
- vastupidav keskkonnamõjudele (happevihmad)
- vastupidav tugevale mehhaanilisele jõule – ei lähe katki
- ei kooldu
- vandaalikindel
- dekoratiivne
- lihtne puhastada sh. grafitit
- vastupidav veele ja aurule
- roostetamiskindel
- külmakindel
- kuumakindel
- keskkonnasõbralik
- ei sisalda orgaanilisi halogeene (kloori, fluori, broomi) ja väävli komponente
- ei sisalda raskeid metalle
- ei sisalda asbeste
- põlemisel ei tilgu
- madal suitsu eralduvus põlemise korral
- saab töödelda tislerivarustusega
- töötlemise käigus ei teki tervisele kahjulikku tolmu
- lihtne paigaldada
- ei vaja hooldamist

Ilmastikukaitse ja pinnakvaliteet

Tugevalt kokkusurutud akrüül-polüuretaanvaik tekitab kauakestva kaitsekihi dekoratiivse pinna alla. Pind ei kahjustu happevihmade mõjul. Kompaktplaadid on olnud kasutusel juba üle 20aasta ja on ennast tõestanud.

Sobivad kasutusalad

- tagant lahtistele fassaadidele
- rõdupiiredeks
- pööningukorruse katmiseks
- balustraadi katteks
- spordiväljakutele
- mänguväljakutele
- ukse, rinnatise voodriks

Formaadid
tolerants+10 mm–0mm
2800x1300 mm
4100x1300 mm
2800x1850 mm

Plaatide paksus
4 mm 10 mm
6 mm 12 mm
8 mm
Tavaliselt kasutatakse
6mm ja 8mm fassaadiplaati.

Dekoorid

Valikus on üle 80 dekoori, sh. puidu imitatsioonid. Tänu tugevdatud
pealispinnale on dekoorid muudetud eriti ilmastikukindlaks,
kriimustus-, valgus-, kemikaalide- ja löögikindlaks ning
kergesti puhastatavaks.

Paigaldamine

Lihtne paigaldada – alusseinale kinnitada alumiiniumkarkass,
selle vahele soojustus ning katta kompaktplaadiga. 1m2 kompaktplaadi
paigaldamine koos karkassiga võtab ühel inimesel
aega u 1 tund.

Transport ja käsitsemine
- Kompaktplaate käsitseda ettevaatlikult, et ei kahjustaks paneeli servi ja pinda. Vaatamata paneelide tugevale pealispinnale on siiski võimalik kahjustused ebaõigel ladustamisel. Seega ei tohi ladustamisel jääda paneelide pinnale mustust või tolmu.

- Transportimisel tuleb paneelid kinnitada korralikult. Laadimisel tuleb plaadid transpordivahendile tõsta, mitte lükata.
- Paneelidele pandud kaitsekile tuleb eemaldada mõlemalt poolt korraga. Kaitsekilega kaetud paneele ei tohi jätta kuumuse ega päikesepaiste kätte.

Ladustamine ja ruumide ventilatsioon

- Paneelid peavad olema ladustatud horisontaalselt tasasele pinnale.
- Alumiseks ja pealmiseks kihiks tuleb panna spetsiaalsed kattepaneelid ning vahele puuliistud. (Sama kehtib ka juba lõigatud paneelide kohta.)
- Ebakorrektne ladustamine võib põhjustada plaatide deformeerumist.
- Paneelide ladustamiseks sobivad hea ventilatsiooniga kinnised ruumid.
- Ei tohi esineda klimaatilisi erinevusi paneeli erinevate poolte vahel.

Töötlemine

Fassaadipaneele saab töödelda samamoodi nagu puitu, lamineeritud puitlaastplaati kasutades selleks ülikõvast metallist (carbide-tipped) valmistatud tööriistu. Paneelide saagimiseks sobib trapetsikujuliste-hammastega saetera. Terav saag ja optimaalselt seadistatud saetera tagavad puhta, korraliku lõike.

Puhastamine

Kompaktplaatidel on hügieeniline pind – see ei vaja hooldamist. Kuid siiski on puhastamine vajalik teatud olukordades. Puhastamiseks kasuta puhast sooja vett, puhast lappi ning koduseid puhastamisvahendeid. Mitte kasutada abrasiivsed küürimisvahendeid. Laki, värvi nt. grafiti puhastamiseks võib kasutada lahustit.

Materjali omadused
Kompaktplaat niiskudes paisub ja niiskust kaotades tõmbub kokku.
Töötlemise ja ehituse käigus peab pöörama tähelepanu nendele muutustele.
Metallkonstruktsioon muudab oma mõõte vastavalt temp. muudatustele, aga fassaadipaneelide mõõdud muutuvad vastavalt niiskusastmele. Muutused konstruktsioonis ja plaatides mõjutavad teineteist. Kinnitamisel peab jätma plaatide vaheks 8mm, et plaatide suuruse muutumine ei oleks takistatud.

Nähtavad kinnitused neetide või kruvidega
Fassaadiplaate saab kinnitada neetidega alumiiniumkarkassile või siis kruvidega puitkarkassile. Alumiiniumkarkass koosneb vertikaalsest tugiprofiilist, mis on omakorda kinnitatud seinale kasutades L-kujulist metallklambrit. Vastavalt plaadi omadustele tuleb määrata liikuv- ja fikseeritud ühendused enne kinnitamist.

Liikuv ühendus



Plaati puuritud augu diameeter peab olema suurem kui karkassis, vastavalt paisumise nõuetele. Seega kinnituse läbimõõt + 2mm iga fassaadikatte meetri kohta alates ühenduspunktist. Kinnitusepea peab olema piisavalt suur, et fassaadipaneeli puuritud auk oleks alati kaetud. Kinnitused on asetatud nii, et paneelile jääks liikumisruumi. Needid tuleb kinnitada spetsiaalse otsikuga, mis jätab piisavalt liikumisruumi (+ 0,3 mm).
Kruvid ei tohi olla ülekeeratud. Ei tohi kasutada uputatavate peadega kruve – vajadusel kasutada seibe (tihendit). Puurimisava tsenter konstruktsioonil peab kattuma puurimisava tsentriga fassaadipaneelil. Paneeli tuleb hakata kinnitama konstruktsioonile paneeli keskelt väljapoole.

Fikseeritud ühendus

Fikseeritud ühendusi kasutatakse kokkutõmbumis- ja paisumismomentide ühtlustamiseks. Puuraugu suurus fassaadipaneelil on võrdne kinnituse diameetriga.



EEK TRADE AS
Aadress: Savi 12, PÄRNU
Telefon: 444 7454
E-mail: info@eektrade.ee
eektrade.ee

Sisestatud: 28.05.2007

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki