Artiklid ja uudised

Lõhnavad punased roosid

Hortese Aianduskeskusest leiab mitmeid imelisi roose, kes on ehteks igale aiale. David Austini soovituslikust sortimendist soovitatakse imekauneid punaseid, oranžikaid ja lillasid lõhnavaid roose, mis on kui krooniks aiailule.Benjamin Britten,                            William Shakespeare 2000,                 Darcey Bussell,                            Munstead Wood

Benjamin Britten, William Shakespeare 2000, Darcey Bussell, Munstead Wood

Benjamin Britten - 1,25m oranžika telliskivivärvi sooja varjundiga tugevalt täidetud puuviljalõhnaliste õitega roos.

William Shakespeare 2000 – aastal 2000 loodud tugevalt täidetud õitega sametiselt purpurne inglise roos, kes muuhulgas on võitnud oma tradistioonilise vanadele roosidele omase lõhnaga ka rooside lõhnavõistluse Uus-Meremaal. Just see roos on sümboolselt istutatud ka Shakespeare’i sünnipaika Stratford-upon-Avon’isse.

Darcey Bussell - lillakaspunane kuni 1m kõrge sort, kes on loodud tiivustatuna sordi William Shakespeare edust ning oma nime saanud briti priimabaleriini järgi.

Munstead Wood - imekaunis tumedaõieline roos, kelle lõhnas on mustikat ja mustsõstart. Nime on Munstead Wood saanud Gertrude Jekyll’ile kuulunud aia järgi Surrey maakonnas, kus valmis enamus tema aiandusraamatutest.

Barkarolle,                                       Remembrance,                                  Balmoral,                              Kronborg

Barkarolle, Remembrance, Balmoral, Kronborg

Lõhnavatest Poulseni roosidest on saadaval imeilus tumepunane Barkarolle (tuntud ka kui Black Baccara), helepunane Ramona ja Remembrance, samuti sordid Amsterdam, Grand ja Balmoral ning Tantau roosidest Austriana, helepunane Allotria ja Kronborg. Hind €13,90

Gräfin von Hardenberg,                                         Ingrid Bergman,                 Flammentanz

Gräfin von Hardenberg, Ingrid Bergman, Flammentanz

Flower Circus® inglise rooside sarjas on kaunid punased sordid Twin ja suurepäraselt lõhnav Gräfin von Hardenberg. Hind €14,90

Populaarne ja hinnatud roosiaia kuninganna on tumepunaste suurte sametiste õitega teehübriidroos Ingrid Bergman, aretatud Poulseni poolt 1985, magusa puuviljalõhnaga täidisõied.

Üks maailma parimaid roose, vaata ka siit> Rose Hall of Fame H 0,90m, Ø17cm potis, hind alates €8,90.

Tumepunane rikkalikult õitsev pinnakatteroos Intense Cover kõrgusega kuni 0,80m on peenral eriti kaunis pinnakatja, hind €18,90.

Flammentanz aias

Flammentanz aias

William Shakespeare 2000

William Shakespeare 2000

Munstead Wood püsikutega

Munstead Wood püsikutega

Roniroosidest pakutakse loomulikult sorti Flammentanz hinnaga €11,90, aga ka Poulseni COURTYARD® Collectioni punaseõielist roniroosi, h 3-5m, hind €16,90.

Tumepunastest pargiroosidest on müügil Robusta ja tumepunaste sametiste lihtõitega näärelehine
kibuvits Tove Jansson (Soome).


Aianduskeskus Hortes
Seljaku 4b, Laagri
E-R 10-20
L-P 10-18
E-pood

Sisestatud: 28.07.2014

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Hortes esitleb: jõulukollektsioonid 2014

Hortes esitleb: jõulukollektsioonid 2014

Hortese jõulumaa on sel aastal taaskord üks imelisemaid Eestis nii oma suuruselt kui ka valikult: meilt leiad üle 16 000 jõulukaunistuse, üle 800 küünla, ligi 600 küünlajalga ja –laternat, Eesti parima valiku elektrilisi jõulukaunistusi ning loomulikult erinevaid hooajataimi ja potijõulupuid jt hooajatooteid ning erilist dekoratiivset sisustuskaupa, mille oleme koondanud kollektsioonidesse. Meie kollektsioonid pakuvad Sulle lisaks elamustele ka ideid ja inspiratsiooni.

vaata kõiki